Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt


muda44

Cytat: cdt w Grudzień 17, 2018, 16:19
Co zaś się tyczy kaseciaków .
Hubert zakładam się że jak przyjedzie i odpalisz to miną Ci obiekcje  ;D .
Rady w stylu mam cyfrowego Tascama dobre są do wątku o cyfrowych nagrywarkach . Nasz kolega z foorum Mirek24 ma takiego Tascama . Robi za żródło kurzu , woli magnetofon  . Trzaski winyla są fajne jak są analogowe a nie cyfrowe  ;)
No ale to jest moje zdanie i uszanuje odmienne . Cyfra też potrafi pięknie zagrać .


Na nim nie gram  a można na nim nagrać i na takim gramofonie odtwarzać ;)

Czysta przyjemność otwierania i wkładania płyty dociskając talerzykiem ...

No , ale racja . Tu jest o kaseciakach :)

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2018, 14:19
O rzeczonym magnetofonie, ale także o technologii nagrywania:

https://www.youtube.com/watch?v=W-WI2AVpR5I

Nie widzę nic o wymianie i regulacji lewej rolki a to jest w tych wysokich Sony najważniejsze ;)

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 17, 2018, 16:15
Ludzki kebab . Ma stracha przed negatywem 


Nowa wiadomość od: jaguar7777 (917)
Guten Tag,

das Gerät habe ich heute zurückerhalten. Ich habe Paypal soeben angewiesen den kompletten Kaufpreis zurückzuerstatten, Sie müssten also heute im Laufe des Tages Ihr Geld zurückbekommen.
Falls es Probleme gibt, so können sich mir gerne mailen.

Viele Grüße
Stefan

Sam nie wiem czy mu dawać tego negata . Zastanowie się .

Co oni tak się Ciebie boją, że nie chcą wysyłać? ???

muda44

Cytat: LampowY w Grudzień 17, 2018, 14:22
Dzięki Waszym zniechęcaniom zakupiłem właśnie sztangę (10 szt.) Maxellek 120  8)

No , na 120tki to już trzeba mieć mechanikę na tip top :)

Topowe metalki .
Te Sony i ten Denon w ręce ma się wrażenie że jest 2x cięższy od zwykłych kaset .
Są jeszcze stare TDK gdzie szkielet jest odlewany z jakiegoś duraluminium .

Na innym forum od lat jest wątek o pięknych kasetach .
Decki potrafią być ładne ale KASETY ....

:)


Zresztą sami popatrzcie :)

http://vintagecassettes.com/_history/history.htm

frywolny trucht

Przypomniałem sobie, że gdy kupowałem Marantz 5220, ze dwa lata temu, kupiłem trochę zafoliowanych kaset. Wyjąłem i paczę, że nawet  trzy sztuki metalowych  ::) :o :o Nie pamiętam, żeby bolały cenowo wtedy, dziś tak patrzę ile kosztują, to bolą. Ciekawe. Podskoczyły ze trzykrotnie na przestrzeni dwóch lat?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2018, 17:38Ciekawe. Podskoczyły ze trzykrotnie na przestrzeni dwóch lat?
Siła forum :D

cdt

Cytat: rudy-102 w Grudzień 17, 2018, 17:31
Co oni tak się Ciebie boją, że nie chcą wysyłać?
To on ma taki dobry niemiecki ? .
Mi tłumacz przetłumaczył tak

Dzień dobry,

Mam urządzenie z powrotem dzisiaj. Właśnie powiedziałem firmie PayPal, aby zwróciło pełną cenę zakupu, więc w ciągu dnia musiałbyś odzyskać pieniądze.
Jeśli wystąpią problemy, wyślij mi e-mail.

Pozdrawiam
Stefan

Kase też już mam na koncie Paypal . Tylko to żadna zasługa Stefana . No chyba że za zasługę poczytać mu wysłanie mi grata ;D

frywolny trucht

Demagnetyzer Analogisa też znalazłem. Ino instrukcji po polskiemu nie. Co się z tym robi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#1509
właczasz do prądu zbliżasz do głowic rolki generalnie  części metalowych w kieszeni i omiatasz . Z wyczuciem czasu

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 17, 2018, 17:44
Cytat: rudy-102 w Grudzień 17, 2018, 17:31
Co oni tak się Ciebie boją, że nie chcą wysyłać?
To on ma taki dobry niemiecki ? .
Mi tłumacz przetłumaczył tak

Dzień dobry,

Mam urządzenie z powrotem dzisiaj. Właśnie powiedziałem firmie PayPal, aby zwróciło pełną cenę zakupu, więc w ciągu dnia musiałbyś odzyskać pieniądze.
Jeśli wystąpią problemy, wyślij mi e-mail.

Pozdrawiam
Stefan

Kase też już mam na koncie Paypal . Tylko to żadna zasługa Stefana . No chyba że za zasługę poczytać mu wysłanie mi grata ;D
Zbyt szybko rzuciłem okiem i przegapiłem "zurückerhalten." Sorry.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Grudzień 17, 2018, 17:39
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2018, 17:38Ciekawe. Podskoczyły ze trzykrotnie na przestrzeni dwóch lat?
Siła forum :D
Raczej internetu i mody jaka się w sieci rozlewa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Nie. Forum  :)

Cytat: cdt w Grudzień 17, 2018, 18:34Z wyczuciem czasu

OK. A jak nie czuje czasu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

10 sek na głowice powinno wystarczyć w zupełności . 2 razy po 5 sek . Ja omiatam  zatrzymując na chwile . Powtarzam 2 razy .

LampowY

A co ile cza to zamiatać?

cdt

A to nie szkodzi . Jak się przypomni  ;D . To tak jak z mikroskopem . Z czasem urzycie się zmniejsza . Przy serwisach , kalibracjach zawsze się demagnetyzuje tor . Demagnetyzer jest tani

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2018, 18:07
Demagnetyzer Analogisa też znalazłem. Ino instrukcji po polskiemu nie. Co się z tym robi?

Na WYŁĄCZONYM magnetofonie i otwartej kieszeni zbliżasz do samych głowic . Poczujesz " drgania "
Kulistymi , wolnymi  ruchami powoli oddalasz od głowic .
Włączasz odtwarzanie . Powinny się zmniejszyć szumy i poprawić góra pasma . Jeżeli jest gorzej , patrz punkt 1
:)

Zalecane co około 40h , ja demagnesowałem przed każdym nagraniem kaset ( zwykle kilka ) .
Jeżeli zaś tyczy się nagrywania to jak deck długo stał warto na nim pograć z 2 dni a przed nagraniem właściwym rozgrzać go próbnie ;)

Kiedyś demagnesowałem zwykłą lutownicą transformatorową . Też się da ale można to i owo uszkodzić .

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 17, 2018, 19:35Nie. Forum  :)
FB nie mam ale z tego co pisze Darek to tam jest większe szaleństwo niż tu.
Forum jest raczej małym zamkniętym gronem osób nie tak jak media społecznościowe.
Może się wydać, że tworzymy trendy ale raczej to jest złudne życzeniowe myślenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Bedronowe dwu plackowe Dire Straits zostało dodatkowo poddane dodatkowemu  analogowieniu . Maxell UR-120 Typ I od Andre i muzyka gra a taśma szumi  ;D

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Grudzień 17, 2018, 21:59FB nie mam ale z tego co pisze Darek to tam jest większe szaleństwo niż tu

Hmm. Jak on śmie tak twierdzić? No dobra, a nie przyszło ci do głowy, że rudy puścił szyderę? Rudy jest człowiekiem, który dość mocno stąpa po ziemi. Chyba, że akurat szoruje cycki na wysięgniku :)

Cytat: cdt w Grudzień 18, 2018, 18:25muzyka gra a taśma szumi

Nałożyłeś szum na trzaski ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt


Piterski

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 18, 2018, 18:44
Cytat: Piterski w Grudzień 17, 2018, 21:59FB nie mam ale z tego co pisze Darek to tam jest większe szaleństwo niż tu
[...] No dobra, a nie przyszło ci do głowy, że rudy puścił szyderę? Rudy jest człowiekiem, który dość mocno stąpa po ziemi. [...]
Jasne, że przyszło ale przyszło mi też do głowy, że niektórzy serio tak myślą. Stąd ta szpileczka :-*
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#1522
Przesłuchałem sobie kilkadziesiąt kaset firmowo nagranych i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że albo w głowicach Akajca nie grzebano, albo zrobiono to dobrze i zalano farbą śrubki, żeby wyglądało na nieruszane. Tylko Enigma miała inny kąt prowadzenia głowicy. Ale gdybym zaczął od tego co ponagrywali ludzie na bardzo dobrych, nietanich kasetach ( swoją drogą ciekawe doświadczenie- słuchać co ktoś uznał za warte nagrania), to pomyślałbym, że mam totalnie rozregulowany układ przesuwu taśmy i głowice. To są po prostu jajka jak ludzie nagrywali. Zwykle za cicho, spierniczony kąt to pikuś. Właśnie słucham jak ktoś nagrał kasetę jakby głowica była luźna i jeszcze  przeciąga. Patrzę, że nie jest uszkodzona, powyciągana. To sprzęt tak nagrał. Cyrk. Ale pamiętam takich magików, zresztą sam nie byłem lepszy. Kupowało się za kupę siana UX-S, SA-X i nagrywało na jamniku, czy innej Klaudii. Okres błędów i wypaczeń.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Takie coś mnie kusi. Muszę sprawdzić czy mam jeszcze swoje stare kasety.

Jak oceniacie ten model po zdjęciach?

https://m.ebay.pl/itm/SONY-DTC57-ES-GOLD-Cinghie-in-sostituzione-direi-15-20gg/123516662645?hash=item1cc22ab375:g:uY0AAOSwoSFbRVFG

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

frywolny trucht

Wg mnie słabo szum  ;). Jakby co uny mają swój wątek: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2281.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93