Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Dolphy za to ożywia  :P ;D. Używam :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Kaseta szumi i ma szumieć . Jak jest szum na  płycie z epoki czy to na CD , SACD czy XRCD to wszyscy są zachwycenie . Że żródło z taśmy itd . A z kasety chcecie CD zrobić po co ?  ;D :P
DATa jeszcze przeboleje choć to nie moja bajka ;)


gratefullde

Największe jaja to gdy na analogu, vinylu słychac szum taśmy... Mnie to nie przeszkadza...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

#1554
Cytat: McGyver w Grudzień 19, 2018, 20:21Bo masz rozregulowane dolby.
W każdym magnetofonie miałem . A w szpulakach dbx też miałem walnięty . Normalnie mam pecha  :P

McGyver

DBX to nieporozumienie.
Miałem całe mnóstwo decków. W niektórych dolby nie tylko działało źle, ale też nie dawało się poprawnie wyregulować. A w niektórych (po własnoręcznej regulacji) działało perfekcyjnie. Np. w Techniksie RS-BX828, Pioneerze CT-757, Akai GX69, Sony TC-K890ES.

frywolny trucht

Własnoręczna regulacja. Co to takiego?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Cytat: McGyver w Grudzień 19, 2018, 20:34Miałem całe mnóstwo decków.
Dla mnie nie ma dobrze działającego Dolby . Inaczej lubimy widać słuchać . Mi szum nie przeszkadza za to kompresja bardzo . A tak postrzegam Dolby .
Od zawsze mi przeszkadzało .

muda44

Cytat: cdt w Grudzień 19, 2018, 20:45
Cytat: McGyver w Grudzień 19, 2018, 20:34Miałem całe mnóstwo decków.
Dla mnie nie ma dobrze działającego Dolby . Inaczej lubimy widać słuchać . Mi szum nie przeszkadza za to kompresja bardzo . A tak postrzegam Dolby .
Od zawsze mi przeszkadzało .

W większości decków jakie miałem nawet tych najwyższych modeli DOLBY psuło brzmienie - słynne pompowanie .
Dlatego też kupowałem metalki i jak najgłośniej je nagrywałem bez systemów redukcji a w przypadku np CT979 Pioneera także bez HX PRO.
Natomiast Sony KA6ES nie psuł ani na Dolby C ani na S

McGyver

No bo TC-KA6ES miał już fabrycznie dobrze wyregulowane dolby. W pozostałych albo było fabrycznie źle wyregulowane, albo w przypadku rynku wtórnego rozregulowane przez poprzednich użytkowników.
Jeżeli dolby jest prawidłowo wyregulowane, to pompowania czy tam oddychania nie ma, bądź jest niezauważalne.

frywolny trucht

Na czym polega regulacja Dolby i jak użytkownicy mogli to zepsuć?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Bodajże w 1995r kupiłem nowego Technicsa 646 i pompowało .
Rok wcześniej 707 znajomego tez kupiony jako nowy i też pompował .

Szlak wie , pompowało ;)

McGyver

Użytkownicy mogliby rozregulować dolby kręcąc peerkami na PCB w decku.

Hubertrs

No to jestem kasetowcem

cdt

No to przytargałem Smoka z Nomosu . Jak na razie wszystko działa . Mam katować przez święta czy coś nie padnie . Dostałem sprzęt po koleżeńsku na umowę że jak będzie dobrze to płacę . Mam roczną gwarancję . Ma jeden feler . Nie ma przycisku rec . Na razie spróbuje zamówić sobie taki z drukarni 3D i będę szukał oryginału . Wytargowałem na ten przycisk bonifikatę . Uczciwie mi Michał powiedział że nie ma czasu się tym zajmować . Cena jest korzystniejsza niż od kebaba . Do tego komfort gwarancyjny . Uczciwie Chlopaki zarobili swoją działkę .
Tak czy siak w wakacje pojedzie do Holandii na przegląd żebym miał czyste sumienie . Ale to moja fanaberia bo wcale nie musiał bym go wysyłać - audiofilio schiza  ;)



frywolny trucht

Brawo Wy! :)
Tymczasem sobie przesłuchuję i czasem uchybienia dźwiękowe wynikają z uszkodzenia nośnika. Widać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1


tomekkk1

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2018, 20:11
Brawo Wy! :)
Tymczasem sobie przesłuchuję i czasem uchybienia dźwiękowe wynikają z uszkodzenia nośnika. Widać?

Widać, niestety z takim załamaniem już nic nie zrobisz - nie wyprasuje się... :(

Hubertrs

Mnie jedna "oryginalna" kaseta tak zagrala, ze mi kapcie zawibrowaly, jednak potencjal drzemie w tym formacie.
Mam teraz dwa tygodnie przerwy, postanowilem je poswiecic na zgleboenie tematu

cdt

Ciężko żeby nie zagrał . To hejend pełną gębą jest . To nie diora tylko Akai  :) .Bardzo się ciesze że po epidemi którą Lampowy ze mną rozpętał nie żałujesz  :)

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2018, 20:11
Brawo Wy! :)
Tymczasem sobie przesłuchuję i czasem uchybienia dźwiękowe wynikają z uszkodzenia nośnika. Widać?
Dwuwałkowe decki potrafią sobie z czymś takim poradzić a nawet w dużym stopniu wyprostować .

Hubertrs

Niestety po godzinie obcowania z akajcem moge stwierdzic ze nagrane kasety to ..., dwa razy juz czyscilem glowice, na dziesiec kaset tylko jedna zagrala ale zagrala tak ze daje to nadzieje 😁 na obecna chwile moge stwierdzic iz jestem zainfekowany.
Wlasnie slucham ac/dc bo ktos to niezle nagral i jestem pod wrazeniem.

rudy-102

Jak już wcześniej pisałem przywiozłem od mojej mamy szufladę kaset. Jest tam oczywiście sporo śmieci, ale też kilka oficjalnych wydawnictw. Słucham teraz muzyki do filmu "Bandyta" i jestem po raz kolejny zaskoczony bardzo ładną sceną.
I nie wiem, czy to jest tak na prawdę, czy mnie nośnik i sprzęt czaruje i oszukuje. Coś na wzór lampy - jakaś niespójność czy cóś? Potrafi być ładnie.

Są też niestety jakieś koszmary, które nagrywała moja siostra na jakimś niewiemnaczym. Normalne gluty.
Niektóre dobre kasety chyba się przemagnesowały jeśli jest to odpowiednie określenie bo pamiętam, że nagrywałem ja, a dźwięk faluje.

Hubertrs

Moj nowy nabytek idzie do zwrotu  >:(