Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

#1650
Cytat: muda44 w Grudzień 26, 2018, 12:52TDK ARX

Z dziecięctwa pamiętam, że to były bardzo miło brzmiące kasety. Czasem nawet lepsze niż chromy.
Metalek nie lubiłem, pasowął mi tylko Denon, ale był trudno dostępny. Jednorazowo wtedy zaimportowała Denony firma z Sosnowca, ale drugiej dostawy już chyba nie było.
Jakiegoś Technicsa wtedy miałem, seria 6xx, z wszystkimi odszumiaczami, łącznie z dbx.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

I tutaj jest śmiesznie, bo najlepsze kasety powstawały właśnie w pierwszej połowie lat 90-tych. Te wszystkie SA-X, UX Pro... Później było już tylko potanianie produkcji. I te poddańcze, coraz większe, napisy best for CD  ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Z kasetami  trzeba sobie samemu ocenić . Mam i TDK i Basfa i Sony . Basf Ferrero to chyba najmniej szumiąca kaseta jaką mam . Ale czasami to nie jest wskazane . Do tego Starsze Naki takie jak Dragon nie lubią się z Basfem nawet tym nowym . DR-10 nie ma za to z tym problemów . Seria DR jest odpowiedzią Naka na zarzuty o to że naki są kompatybilne tylko z nakami . Kiedyś główny powod do krytki firmy .

frywolny trucht

Z Maxellli tę ceniłem sobie najbardziej. Właśnie tę wersję z tymi kanciastymi wycinkami w oknie. Koniec lat 80-tych. I tylko tę traktowałem na równi z UX-Pro, czy SA-X. Nie wiem, może na świecie były wyższe modele, jak na polskie warunki to był chyba już szczyt. Tak to pamiętam, acz nie miałem dostępu do sklepów dla górników, Baltony.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


merlin1973

Moja jakaś inna  :'(
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Dokładnie. Tak jak Passat jako symbol samochodu klasy średniej na przestrzeni sporego odcinka czasu- to jednak zupełnie różne samochody. Choć mają tę samą nazwę. Z kasetami było o tyle popieprzone, że w tym samym czasie produkowane modele kasety, o tym oznaczeniu, mogły wyglądać inaczej, bo były produkowane w innej fabryce na świecie. Zauważyłeś, że twój Japończyk jest angielski?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 13:14
Z Maxellli tę ceniłem sobie najbardziej. Właśnie tę wersję z tymi kanciastymi wycinkami w oknie. Koniec lat 80-tych. I tylko tę traktowałem na równi z UX-Pro, czy SA-X. Nie wiem, może na świecie były wyższe modele, jak na polskie warunki to był chyba już szczyt. Tak to pamiętam, acz nie miałem dostępu do sklepów dla górników, Baltony.

Tak , one były wtedy bardzo dobre ale nie wytrzymały próby czasu . Miałem ich trochę kilka lat temu i nawet NOSy słabo się nadawały do nagrywania .

To jest najlepszy Denon jaki miałem .
Ta SONY to porażka , BASF przeciętny.





muda44

#1658
Cytat: merlin1973 w Grudzień 26, 2018, 14:49
Moja jakaś inna  :'(

Bo to późniejsza tez lipna seria .
Z ostatnich Maxellek fajny był MA i MXS albo wypas Vertex :)

Po lewej właśnie te Mxellki które dzisiaj się poddały próbie czasu.
Wyżej słaba ale popularna u nas w kraju TDK
TDK SA  z dobrej późniejszej serii
Lipna zielona SONY
Przeciętny basf i Maxell XLII - te warto nagrywać
Dalej tylko Basf Chrome Maxima dobry a reszta to śmieci .



merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 15:25Zauważyłeś, że twój Japończyk jest angielski?
Tak widziałem :(
Pozdrawiam S.CH.

muda44

To są dobre metalki

muda44

To są tanie a dobre żelazówki .


frywolny trucht

Zgadzam się. U mnie wersja II. Nagrywała się łatwo i dobrze brzmiała nawet nagrana na gettoblasterach bez tych wszystkich mądrych regulacji. Bardzo ją także lubiłem. Aż poszukam jakiegoś NOS-a.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Obie są dwójki., "ta moja" chyba wcześniejsza. Nie miałem do czynienia z tą drugą. Moja lepsza, bo nie było poddańczych napisów  :o ;) ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 15:25
Z kasetami było o tyle popieprzone, że w tym samym czasie produkowane modele kasety, o tym oznaczeniu, mogły wyglądać inaczej, bo były produkowane w innej fabryce na świecie.

Dokładnie :)
W tym samym roku ten sam model wychodził różny na różne rynki .
Tu to fajnie widać
http://vintagecassettes.com/

Niestety największą chamówą producentów było tak też z deckami .
Technics na demoludy a Niemcy był inaczej wykonany . Sony na Niemcy też szły inne ale najlepsze że pewne modele szły tylko na Japonię .
Przykładowo na Europę wspominany Sony KA6ES  a w Japonii pod nazwą 3ES .
Nad nim jeszcze były tylko na tamten rynek 5ES i 7ES .
Pioneer i Sony to samo .

Miałem coś takiego jak 333ESL - to jest 970ES ( najwyższy na Europę ) tylko w ciut lepszym wykonaniu na rynek Japoński a u nich był jeszcze wyższy 555ESL






GB

Może wydzielić temat o kasetach?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Moze lepiej nie bo znowu ceny kaset lansowanych na forum beda rosly.

frywolny trucht

To są trzy różne wersje Maxima II. Temat o kasetach jest wydzielony. To tutaj, to jawny, bezczelny Off Top.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

muda44

To jest ciekawy deck a właściwie 2 w jednej obudowie .


frywolny trucht

A sprawdzę co tam muda44 za wersję Maximy oprawiał :)
BASF Chrome Maxima II 90 Cassetten /  Kassetten (5 Stück / 5 pieces)
+++ 1995 +++

180 zł z przesyłką  ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Przy magnetofonach w których można sobie ustawić bias automatycznie czy ręcznie nie trzeba już popadać w kasetowy obłęd . Mam trochę nagranych żelazówek i chromów na AZ6 technicsa . Te kasety grają bardzo dobrze . Jest dynamika szumy są akceptowalne .

muda44

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 16:26
A sprawdzę co tam muda44 za wersję Maximy oprawiał :)
BASF Chrome Maxima II 90 Cassetten /  Kassetten (5 Stück / 5 pieces)
+++ 1995 +++

180 zł z przesyłką  ::) ::)

Lepiej starszych SA TDK poszukaj ;)

GB

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 26, 2018, 16:26
A sprawdzę co tam muda44 za wersję Maximy oprawiał :)
BASF Chrome Maxima II 90 Cassetten /  Kassetten (5 Stück / 5 pieces)
+++ 1995 +++

180 zł z przesyłką  ::) ::)
Gdzie można takie kupić w tej cenie?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Cytat: cdt w Grudzień 26, 2018, 16:27
Przy magnetofonach w których można sobie ustawić bias automatycznie czy ręcznie nie trzeba już popadać w kasetowy obłęd . Mam trochę nagranych żelazówek i chromów na AZ6 technicsa . Te kasety grają bardzo dobrze . Jest dynamika szumy są akceptowalne .


Mam odmienne zdanie . Niektóre kasety nie radziły sobie z dynamiką , większość rozmazuje kontury a niektóre bardzo łatwo przesterować .
Dlatego ja większość na metalkach leciałem .

Jeszcze jedna ciekawa Yamaha .
2 prędkości przewijania i fajny bursztynowy czego nie widać na zdjęciu wyświetlacz :)



frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93