Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Nie żebym był przeciwnikiem metali . Mastery od Pawła nagrywałem na metal . 
Na starszych dekach 0 jest swięte więc nic nie przesterujesz . Na nowych ja przyjełem zasadę że żelazo nagrywam w pikach do + 1 chrom do + 3 metal do + 5 . Jak do tej pory nic nie przesterowałem .
I metalki nagranymi masterami  jako zdjęcie

muda44

#1676
Nigdy nie trzymałem się wskaźników .
Stare płyty DM miały mało basu i na dobrym metalu szło nagrać do około +8dB co znacznie zwiększało dynamikę i stosunek sygnał szum .
Ale muzyka z dużym basem ciszej . Miałem stary CD z popularną opcją szukania najgłośniejszego fragmentu i na nim szukałem najgłośniejszego fragmentu a później ten fragment nagrywałem , online sprawdzając granicę przesterowania .

Jak kto woli ;)

No to jeszcze Technics :)

Niby podobne ale jak inne...
Wyświetlacze też inne i inaczej skalibrowane .



merlin1973

Nie chciało mi się ale poszukałem  >:(
też mam  ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Nagraj coś i opowiedz o różnicach :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1680
AIWA XK-S9000. Magnetofon, który chodzi w okolicach 10 tys. pln. Bardzo wyżyłowane parametry, DAC na pokładzie.


SPECS:

Track System: 4-track, 2-channel stereo
Tape Speed: 4.8 cm/s
Heads: 1 x playback, 1 x record, 1 x erase
Motor: 1 x DC servo, 3 x DC
Tape Type: type I, CrO2, Metal
Noise Reduction: B, C, S, HX Pro
Frequency Response: 13Hz to 24kHz  (Metal tape)
Signal to Noise Ratio: 84dB  (dolby S)
Wow and Flutter: 0.018%
optical/coaxial input, 18-bit linear dual D/A convertor
Weight: 31 pounds
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

Cytat: muda44 w Grudzień 25, 2018, 12:28
Cytat: GB w Grudzień 25, 2018, 10:45
Coś takiego odnalazłem na strychu u rodziców.

Jak to będzie grało w stosunku do w.w wymienianych sprzętów?

Trzeba by go przeglądnąć, zrobić serwis, naprawić szufladę bo nie działa.

Warto się w inwestować, czy lepiej kupić coś lepszego?

______________
Pozdrawiam,
GB



Pamiętam jak takie coś było marzeniem a dzisiaj uważam za totalny badziew .
Niestety , wtedy byliśmy xx lat za ...
Taką szufladę zamieniłem na nowego Technicsa 646 który na tle dobrych decków jest tylko budżetówką .
Zresztą topowy wtedy 747 to też nic specjalnego i gorszy od starszego 707/727 ...

Szkoda czasu .


To jest ciekawa oferta
https://allegro.pl/oferta/magnetofon-pioneer-ct-s640s-3-head-dolby-s-7737487097

Średnia klasa ale NOWY , może paski trzeba będzie wymienić ale to grosze .
Mój ci on.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: GB w Grudzień 28, 2018, 18:32
Cytat: muda44 w Grudzień 25, 2018, 12:28
Cytat: GB w Grudzień 25, 2018, 10:45
Coś takiego odnalazłem na strychu u rodziców.

Jak to będzie grało w stosunku do w.w wymienianych sprzętów?

Trzeba by go przeglądnąć, zrobić serwis, naprawić szufladę bo nie działa.

Warto się w inwestować, czy lepiej kupić coś lepszego?

______________
Pozdrawiam,
GB



Pamiętam jak takie coś było marzeniem a dzisiaj uważam za totalny badziew .
Niestety , wtedy byliśmy xx lat za ...
Taką szufladę zamieniłem na nowego Technicsa 646 który na tle dobrych decków jest tylko budżetówką .
Zresztą topowy wtedy 747 to też nic specjalnego i gorszy od starszego 707/727 ...

Szkoda czasu .


To jest ciekawa oferta
https://allegro.pl/oferta/magnetofon-pioneer-ct-s640s-3-head-dolby-s-7737487097

Średnia klasa ale NOWY , może paski trzeba będzie wymienić ale to grosze .
Mój ci on.

______________
Pozdrawiam,
GB
Tj. on.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Co to za Pioneer bo nie widać ?  :(
Pozdrawiam S.CH.


GB

Cytat: cdt w Grudzień 28, 2018, 23:01
Z tej aukcji   Pioneer CT-S640S https://allegro.pl/oferta/magnetofon-pioneer-ct-s640s-3-head-dolby-s-7737487097
Gratulacje GB  ;D
Dokładnie. Stara nówka.

Właśnie gra swoją pierwszą kasetę. Mark Knopfler.

Jest całkiem nieźle, są basy, jest scena, a góra, hmm, jeszczenie nie wiem czy jest. Jeszcze nie nauczyłem się jej słuchać.

Brakuje mi podświetlenia kasety.

I coś takiego trzeba będzie kupić.

https://www.conrad.pl/p/demagnetyzer-elektryczny-do-glowic-magnetofonowych-304856

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Nagraj coś na niego . Zobaczysz wtedy czy czegoś Ci brakuje . Demagnetyzer warto mieć i nie jest drogi

merlin1973

Magnetofon nowy  :o  to pochodzi wiele lat ,  zazdroszczę  ;)
Nagraj na dobre kasety coś ciekawego  :) :) a szczeka opadnie  ;D
Pozdrawiam S.CH.

McGyver

Cytat: GB w Grudzień 28, 2018, 23:10góra, hmm, jeszczenie nie wiem czy jest.
Skoro odsłuchujesz "obcą" kasetę to warto wcisnąć "flex". Mam następcę tego decka, chociaż nie wiem po co mam.

GB

Cytat: cdt w Grudzień 28, 2018, 23:13
Nagraj coś na niego . Zobaczysz wtedy czy czegoś Ci brakuje . Demagnetyzer warto mieć i nie jest drogi
Jutro powalczę z nagrywaniem, gdyż muszę ogarnąć gramofon. Bo to jedyne źródło dźwięku u mnie, oczywiście poza nowym magnetofonem.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

cdt

Cytat: GB w Grudzień 28, 2018, 23:25gdyż muszę ogarnąć gramofon
I to jest słuszna droga na nagrywanie . Ja w 95 % nagrywam z winyli . Z CD tylko jak nie mogę kupić jakiejś płyty a da się ją pożyczyc .
Rodzynkiem jest możliwość nagrania coś ze szpulaka z kopi masterów .

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

muda44

Cytat: GB w Grudzień 28, 2018, 23:10
Cytat: cdt w Grudzień 28, 2018, 23:01
Z tej aukcji   Pioneer CT-S640S https://allegro.pl/oferta/magnetofon-pioneer-ct-s640s-3-head-dolby-s-7737487097
Gratulacje GB  ;D
Dokładnie. Stara nówka.

Pograj na nim intensywnie kilka dni , kup demagnetyzer i rozmagnesuj głowice . Wtedy coś nagraj i oceń .

Właśnie gra swoją pierwszą kasetę. Mark Knopfler.

Jest całkiem nieźle, są basy, jest scena, a góra, hmm, jeszczenie nie wiem czy jest. Jeszcze nie nauczyłem się jej słuchać.

Brakuje mi podświetlenia kasety.

I coś takiego trzeba będzie kupić.

https://www.conrad.pl/p/demagnetyzer-elektryczny-do-glowic-magnetofonowych-304856

______________
Pozdrawiam,
GB



gratefullde

C+ Discovery, film pt.: Błyskotliwa kariera kasety magnetofonowej
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Cytat: gratefullde w Grudzień 29, 2018, 18:13
C+ Discovery, film pt.: Błyskotliwa kariera kasety magnetofonowej

Oj tam...  ;)


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

#1696
Dragon z listą usterek do poprawki wylądował w Nomosie . Dziś wyruszy w drogę do Krakowa do ich technika od Nakamischi . Przyznam że z oporami go odwoziłem bo się skubany rozegrał . Jednak rozsądek zwyciężył . Chłopaki dali mi do zabawy i przetestowania topową Aiwe XK 009 . Na początku byłem dość sporo rozczarowany tym nak-killerem .
Jednak maszyn tradycyjnie stała pewnie nie używana dłuższy czas i potrzebowała czasu na rozegranie . Ma dość ciekawie rozwiązany mostek z głowicemi .  Właściciel powinien odpalać ten magnetofon chociaż raz w tygodniu bo jak mniemam smary i cały ten mechanizm się potrafi zastać . Teraz nagrywam sobie coś z CD żeby mieć do porównania jak wróci Dragon . Fajna maszyna z ręcznie rególowanym biasem .

LampowY

Hehe... Od nakamiszonów prawie wszystkie magnetofony są ładniejsze  ;D ale ja jakoś nabrałem do nich większego zaufania niż do tych ładniejszych  8)
Wygląda, że DRy są nie do zajebania maszynami  :o

cdt

#1698
Cytat: LampowY w Grudzień 29, 2018, 18:53Wygląda, że DRy są nie do zajebania maszynami 
Prosta konstrukcja bez zbędnych bajerów z perfekcyjnym prowadzeniem taśmy . Nakamichi chyba jako jedyna firma obył się bez dociskaczy . Rozwiązał to silnikami jak w dobrych szpulakach . I masz tajemnicę firmy :) . Napęd ! . Stąd ciągłe szukanie doskonalosci . Jak system NAC w dragonie . Czy też karuzela żeby ograniczyć skomplikowanie NAC . A w DR dali sobie spokój z autoreversem . I bardzo dobrze .

cdt

he he muszę się przyznać że ja jednak jestem dziecko kaset nie szpuli . Kochałem szpulaki . Przepadałem za dziadkiem . Jednak taką radochę jaką mam z obcowania z kasetą nie miałem przy szpuli .
Dzwonił Marek z Wrocławia . KX 830 zrobiony . Został duperel z zasilaniem . Czas chyba zabierać się do zrobienia skrzykmi . Wzór mam :)