Radio do samochodu

Zaczęty przez MirosławTubnicz, Wrzesień 17, 2019, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

MirosławTubnicz

Witam
Od razu muszę napisać, że jestem nowy oraz zielony tak więc proszę o wyrozumiałość.
Mam zamiar zakupić radio samochodowe ponieważ ostatnio trochę odświeżyłem mój zestaw i jedynie radia brakuje.

Myślałem o takim:
https://allegro.pl/oferta/pioneer-deh-s111ub-mp3-radio-samochodowe-z-pilotem-7815524745

mój budżet to 300zł.

Zależy mi na tym żeby radio odtwarzało płyty. Chyba z tego nośnika muzyka będzie mogła być na najwyższym poziomie. Słyszałem też o poprawie jakości dźwięku płyty za pomocą markera, ale na razie skupie się na radiu.

W aucie oczywiście wyciszyłem drzwi i dałem na przód głośniki hertz'a dsk 165 oraz tweetery od tego zestawu.
Na tylną półkę wylądowały 2 magnaty 20cm po 70W w rms. Planuję jeszcze coś fajnego do bagażnika wsadzić, ale to już będzie trzeba przeciągać kable do akumlatora ponieważ aktualnie wszystkie głośniki lecą bezpośrednio pod radio, tak więc wzmacniacz w samym radiu musi też dawać radę.

Radio musi również posiadać wejście na usb bo przy dłuższych podróżach raczę się muzyką z mojego pendrive'a. Jestem ciekaw waszej opinii o radiu do którego podałem link bo wydaje się całkiem fajne, oczywiście pilot by mogli sobie darować, ale samo radyjko wydaje się spoko.

Z góry dziękuje za wyrozumiałe komentarze

Bartolo

Ja bym sobie płyty odpuścił. Strasznie się grzeje CD w radiu. A i w trakcie jady jednak ten laser i zawieszenie mocno dostaje w kość. Szczególnie w tych tanich radiach.
Lepiej zostać przy plikach, tym bardziej że odtwarzają te gęste.
Na Twoim miejscu zainwestował bym we wzmacniacz. Bo żadne radio nie ma jakiegoś szczególnie rozbudowanego wzmacniacza. A w każdym przypadku, dołożenie wzmacniacza zewnętrznego to ogromna poprawa dźwięku. Kup używkę, a nie będziesz żałował.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

gratefullde

Inne auto z fabrycznym, dobrym audio?
Btw. Ja mam w du jakość audio w aucie, bo lubię sam z sobą pogadać w trakcie jazdy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MirosławTubnicz

Cytat: gratefullde w Wrzesień 17, 2019, 18:54
Inne auto z fabrycznym, dobrym audio?
Btw. Ja mam w du jakość audio w aucie, bo lubię sam z sobą pogadać w trakcie jazdy.

A no tak.... ale jestem głuptasem. Przecież jak chce kupić tylko radio do 10 letniego samochodu to powinienem kupić od razu cały samochód.. najlepiej audi a8 z systemem BOSE.... ajjjjj ale ja głupi jestem.
Zapomniałem również, że w samochodzie nie powinno się słuchać muzyki tak więc chyba temat oddalam.

Już tak całkiem serio. Po co pisać takie komentarze?


frywolny trucht

#4
To budżetowy model. Pewną gwarancją jest marka, ale czego się spodziewasz? Będzie sobie grało i tyle. Kupisz osobny wzmak to dostaniesz jakąś tam dynamikę i rozdzielczość. Płyty CD są dziś przeżytkiem w samochodzie, bo płyty szybko niszczeją. Wysokie temperatury latem, niskie zimą. Obojętnie czy masz auto w garażu czy nie. Zawsze da się zostawić na słońcu, zawsze da się pojechać do rodziny i będzie mróz Zgrywać materiał na płyty z komputera? Jak się ma za dużo czasu, zapał, czemu nie? MP3? No tak. Na dobry początek może być, za sensowne dekodowanie gęstych plików trzeba będzie wyłożyć więcej kapusty na grajka.

p.s. Jakie 10- letnie auto ma standardową półeczkę DIN1? To był już czas dedykowanych modeli  :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MirosławTubnicz

peugeot 206 ma taką półkę :D wolał bym 2din, ale słyszałem, że te większe radia już nie dają sobie tak dobrze rady.
W sumie sam pendrive wystarczy. Myślę, że przy utworach w 320kbps jakość będzie znośna :D

frywolny trucht

Nie widzę w aukcji właśnie jakości próbkowania, rozdzielczości, przepływności dla wybranych formatów. Trzeba by było wejrzeć głębiej w specyfikację, żeby doczytać  co jakie pliki odtwarzacz potrafi dekodować w jakiej jakości. Pewnie srał pies pliki FLAC, ale co jak się okaże, że Mp3 tylko do 96 kbps?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MirosławTubnicz

Wolał bym żeby się tak nie okazało dlatego pytam tutaj o radio. Może być nawet używane. Na Flaca nawet nie liczę w tych pieniądzach :D 320kbps by mi w zupełności wystarczyło.

frywolny trucht

Prawda jest taka, że nie jesteśmy forum stricte car-audio. I to delikatnie mówiąc. Wszyscy sprzedawcy w internetach przeklepują te same pierdoły bez szczegółów, ale poszukałem. Buzi będzie? Mp3 do 320.
Cała instrukcja: https://catalogs.pioneer-car.eu/Manuals/DEH_S110UB_QRI3140_manual/?page=20
Dane:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MirosławTubnicz

Dzięki wielkie :D Czyli mogę śmiało kupować te radio z moimi wymaganiami :P Wiem, że to forum bardzo mocno trzymające tematykę audiofilską czyli jednoznacznie niepowiązaną z car audio.
Dzięki za udzieloną pomoc