Skąd brać nagrane taśmy magnetofonowe ???

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 09, 2016, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

unolyouro

Cytat: masza w Sierpień 30, 2016, 19:32
Może kogoś zainteresuje?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/cd/35/7888.php
Witam, to twoje ogłoszenie? Bo niestety nie mogę się dodzwonić na ten numer z ogłoszenia, a byłabym zainteresowana :)
Kocham muzykę. Zwłaszcza klasyczną i jazz, ale lubię tez posłuchać popu. Jeśli chodzi o radio to słucham Radia Zet. Zawodowo pracuję jako księgowa Jelenia Góra wydała na świat kilku świetnych muzyków.

MAC


MAC

Po co Pan Sedlak nagrywa na początku taśmy jakieś sygnały testowe?

MAC

#204
Za uprzejmością kawosza, który mi pożyczył dwie taśmy od Sedlaka, pierwszy raz słyszę u siebie w domu te słynne matki siedzące z tyłu  ;)

Jak co do pochodzenia materiału z koncertu Krallowej podzielam wątpliwości kawosza bo taśma gra jak przeostrzone CD tak Animals Floydów....  :o nosz kufa... w życiu tak brzmiących Floydów nie słyszałem  :o

Przeszedł mi pomysł na opchnięcie śpulaka  8)

kawosz

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2016, 11:58Po co Pan Sedlak nagrywa na początku taśmy jakieś sygnały testowe?
Dobrze że nagrywa ;D . Łatwiej nam będzie skopiować materiał ;)

MAC

Nie wiem, może mam omamy ale wydaje mi się, że druga taśma Danki jest lepiej nagrana  :o
Na jakim magnetofonie była nagrywana DK i PF?

kawosz

Nie pamiętam . Tak po prawdzie to  mało słuchałem tych taśm  :o .PR 99 ciągle w naprawach  :-\ . To albo mu się źle nagrało . Albo taki był materiał źródłowy master . Który na bank był cyfrowy .

MAC

Trzeba przegrać na 19cm/s i cyfrowy nalot zniknie. Sprawdzona metoda  :D

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2016, 11:58
Po co Pan Sedlak nagrywa na początku taśmy jakieś sygnały testowe?

1kHz, 0dB,

miniabyr

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2016, 12:08Jak co do pochodzenia materiału z koncertu Krallowej podzielam wątpliwości kawosza bo taśma gra jak przeostrzone CD tak Animals Floydów....  :o nosz kufa... w życiu tak brzmiących Floydów nie słyszałem  :o
Bo to jest cyfrowe nagranie ,tak przypuszczam .Ale tu raczej chodzi o to że to koncert ,butleg i jak ktoś lubi wykonawce to chce mieć.(są dwa koncerty z róznych dni) Ja posłuchałem i Dupy mi nie urwało . Na tym materiale jest mnóstwo technicznych baboli. A to przewalona gitara ,a to coś brumi -taki zapis prawdziwy bez upiększeń i edycji . Warto posłuchać ,bo to co oficjalnie wychodzi jest wyczyszczone ,upiększone ,poprawione.Jednym słowem ma być perfekcyjnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: pmcomp w Wrzesień 18, 2016, 14:021kHz, 0dB,

To się domyśliłem, że to jakieś hertze są tylko po co to jest nagrane?

pmcomp

Cytat: masza w Wrzesień 18, 2016, 20:27
Cytat: pmcomp w Wrzesień 18, 2016, 14:021kHz, 0dB,

To się domyśliłem, że to jakieś hertze są tylko po co to jest nagrane?


Ponieważ w magnetofonach 0dB nie jest zawsze równe 0dB. I żebyś sobie to zero na wyjściu ustawił. A dlaczego zera nie są równe to dużo tłumaczenia. Związane poziomem wysycenia taśmy przy nagrywaniu.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Wrzesień 18, 2016, 20:46żebyś sobie to zero na wyjściu ustawił.

O widzisz, tera już wiem :)



miniabyr

#216
Dużo ciekwej muzyki, mało znanych wykonawców.. Znam tą witrynę i tylko tylko spoglądam na nią z nadzieją że pokaże się coś fajnego dla mnie. http://tapeproject.com/ Tu jest ciekawiej, ceny też są hmmm ciekawe
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Październik 09, 2016, 10:09
450$ za taśmę. Brak słów.
Och to drobnostka, dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.  A na serio to produkcję europejskie kosztują 380 euro za materiał wydany na 38cm/s. 19cm/s jest nieco tańsze, ale nie zmienia to faktu że i tak drogo jak cholera
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 ;D Jedzie do mnie znakomita taśma Peter Beets Trio nagrana na oryginalnie na taśmę analogową w 1996 roku .Obecnie wydane przez STS Digital . Jutro odbieram ,a czekałem ze 2 miesiące na tą taśmę! http://www.triojazzowe.pl/trio-jazzowe/peter-beets-trio
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

A tak wygląda karta informacyjna tego wydawnictwa. Jak brzmi ? Dopiero dziś mogę trochę posłuchać i jak na razie nie jest źle ,ale żebym z zachwytu unosił się 5 cm nad ziemią ,to nie ;D . Niby świetny pianista i uznany ale jakos muzycznie mi nie zaimponował .A realizacja ? No nie jest to ECM . Klasyczne trio w składzie piano/bass/drum więc trudno to zepsuć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


kawosz

Normalnie nie zawracając sobie gitary chorymi cenami  ;D