Gdzie mogę kupić taki sam głośnik?

Zaczęty przez Therion, Marzec 31, 2019, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Gdzie mogę kupić taki sam głośnik?

Jest z SUBa kolegi. Z tego co się orientuję, musi miec takie same parametry lub najlepiej, gdyby był taki sam.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Mój kolega miał problem z głośnikami wysokotonowymi w kolumnach Vienna Acoustics.
Zwrócił się bezpośrednio do producenta i sprawa została pozytywnie załatwiona.
Ma teraz parę nowych gwizdków i kolumny grają jak nowe. Przy okazji dowiedział się że ten konkretny producent trzyma zestawy naprawcze i głośniki do tych kolumn. Mowa o modelu Mahler.
Tak więc najlepiej uderzać do źródła.

PS. Co mu się stało z tym głośnikiem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

A gdzie był umieszczony w skrzyni? Na dole, czy na którejś ze ścian?
Jeśli na ścianie to czasami pomaga okręcenie tak, aby dół był na górze, góra na dole. Zawieszenie czasami się poddaje w dużych głośnikach z ciężkimi membranami i po latach i cewka ociera o nabiegunnik. Okręcenie drivera często pomaga :)

Piterski


Nie jestem pewien czy to mu pomoże czy on już nie dostał po tyłku skoro rzęzi i nie tylko czasem rezonuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Najprościej dać do przewinięcia. W subie nie powinno za bardzo "zaszkodzić".

Therion

Dzięki za porady, przekazałem koledze
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.