Pre gramofonowe firmy.......

Zaczęty przez miniabyr, Maj 10, 2015, 00:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet


pmcomp

Cytat: jamówię w Czerwiec 19, 2015, 18:01
Widzisz kolego mam w Katowicach najlepszą salę NOSPRU w tej czėści świata,jak tam kiedyś trafisz i posłuchasz to pogadamy.
Wiem Ty zawsze masz najlepsze.
Ale skoro już tam bywasz to powinieneś wiedzieć dużo lepiej ode mnie, że Harbethom bardzo dalego do naturalności z sali koncertowej.

Pozdro

jamówię

Cytat: pmcomp w Czerwiec 19, 2015, 18:36
Cytat: jamówię w Czerwiec 19, 2015, 18:01
Widzisz kolego mam w Katowicach najlepszą salę NOSPRU w tej czėści świata,jak tam kiedyś trafisz i posłuchasz to pogadamy.
Wiem Ty zawsze masz najlepsze.
Ale skoro już tam bywasz to powinieneś wiedzieć dużo lepiej ode mnie, że Harbethom bardzo dalego do naturalności z sali koncertowej.

Pozdro


Nie ja mam,tylko Polska ma, porównywanie sali do kolumn zostawiam tobie,ja swoje wiem.

pmcomp

Amen.
Tym razem ostatnie słowo należeć będzie do mnie. Odbiorę Ci tą przyjemność.
:P

Pozdro

miniabyr

Komplecik wygląda tak. ;D Szkoda że nie mój :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#55
Szkoda miejsca na zasilacz na półce i kasy na jego TAKĄ obudowę. Zasilacz na dole w zwykłej puszce, a różnicę wydać na plyty albo na wódę.

Pozdro

MAC

#56
Jak dla mnie w ogóle odrębna skrzynia z zasilaczem do przerost formy nad treścią i niepotrzebne podrażanie produktu.

Przez dwa tygodnie stały u mnie dwa Manleye. Steelhead z odrębnym zasilaniem za 30k i Chinook za 9,5k.
Regulacje oba mają takie same (Steelhead wszystko na froncie, Chinook na plecach). Chinook wbudowany zasilacz ale dobrze odseparowany. Kolejna różnica to Steelhead wzmocnienie realizowane na trafach step-up, Chinook na parze lamp 6922. Korekcja RIAA realizowana w obu przypadkach na lampach 2 x 6922.

Konia z rzędem temu, kto na normalnym systemie hifi odróżni je od siebie.
W Chinooku jakieś przydźwięki z zasilacza? W życiu, zapomnijcie.
Różnica w cenie trzykrotna.

benpe

Oczywiście estetyka obudowy to sprawa gustu. Rozumiem, że komuś to zwisa skoro pakuje zasilanie gdzieś gdzie nie widać. Ale są tacy co nie mają tylu klocków co PMCOMP  ;) i mają miejsce oraz ochotę na eksponowanie takiego zasilacza.

Druga sprawa to rozmiar, który jednak ma znaczenie. Umieszczenie tego preampa z tym zasilaniem w jedej obudowie przy zachowaniu wielkości zbliżonej do plinty gramofonu jest pewnie wykonalne ale trudne i chyba nie skończyłoby się dobrym skutkiem.

AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

frywolny trucht

Taki głupi pomysł racjonalizatorski mi przyszedł do głowy. Ujednolicić pre z gramofonem i wstawić mu te srebrne nogi w narożnikach, ujednolicić zasilanie pre i wstawić je pod- na podobnych srebrnych nogach, a ostatecznie dać możliwość postawienia gramofonu na tym wszystkim. To znaczy dać możliwość przez jakieś dystanse tych stóp. Ktoś będzie chciał postawi wszystko obok siebie, a będzie do siebie mocno wizualnie zbliżone, a jak ktoś mam mało miejsca- wszystko jeden na drugim hej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Stawianie gramofonu na zasilaczu to taki sobie pomysł a na lampach jeszcze bardziej taki sobie :)
Chyba, że coś źle zrozumiałem...

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 21, 2015, 20:27
Taki głupi pomysł racjonalizatorski mi przyszedł do głowy. Ujednolicić pre z gramofonem i wstawić mu te srebrne nogi w narożnikach, ujednolicić zasilanie pre i wstawić je pod- na podobnych srebrnych nogach, a ostatecznie dać możliwość postawienia gramofonu na tym wszystkim. To znaczy dać możliwość przez jakieś dystanse tych stóp. Ktoś będzie chciał postawi wszystko obok siebie, a będzie do siebie mocno wizualnie zbliżone, a jak ktoś mam mało miejsca- wszystko jeden na drugim hej.

To jest zankomity pomysl.
Obudowa tak jak w gramofonie "z nogami" i wszystko w jednej wzorniczej linii ale ... pre też przecięte. W malej czesci zasilacz, w duzej pre.
Ale z art deco malo bedzie mialo wtedy wspolnego.
Chyba zeby zasilacz schowac pod drewno art deco w dzisiejszej wersji.

Fakt, jak juz nie mam miejsca na klocki. Ten triamping do JBLi załatwił mnie na amena. Zwrotka plus jeden wzmak stereofoniczny i cztery monobloki. i ... dbx480 do korekcji basu. Koszmar.

Ale jak gra :).

Pozdro

miniabyr

Dajmy na razie spokój wyglądowi tego urzadzenia. Jednym się podoba ,a drudzy wolą coś mniej rustykalnego ;D Pre jest w fazie kalibrowania brzmienia. Dla tego chętnie jeździmy do zaprzyjaźnionych audiomaniaków ,aby w innych warunkach skonfrontować nasze oczekiwania w stosunku do tego pre. To jest fajna sprawa,bo inne komponenty toru audio ,oraz preferencje właściciela czasem potrafią zaskoczyć i dać do myślenia.To nie jest też tak ,że jak ktoś nam coś zasugeruje /skrytykuje to my natychmiast wykonamy zmiany aby się przypodobać. Mamy swoje założenia ,również gust i sroce spod ogona nie wypadliśmy -wiemy co chcemy osiągnąć. Liczymy na opinie ,bo dobrze jest usłyszeć  coś, co nam mogło umknąć.Więc jak ktoś ma ochotę nas przygarnąć to dajcie znać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

A pytanie z innej beczki.
Ile waży pre?

peezeet

Szanowni koledzy co do designu phono i jego zasilacza to nikt nie wziął pod uwagę jednego aspektu a mianowicie to że budowanie mniej lub bardziej urodziwych przedmiotów po prostu mnie rajcuje i pozwala mi uwolnić z zakamarków mojej duszy resztki artystycznego zacięcia. Zamiast pędzli, farb czy instrumentów muzycznych lub nawet słowa moim medium jest metal i drewno. Mam nadzieję że to ktoś kiedyś doceni. A przecież nasze hobby nierozerwanie jest ze sztuką połączone.

MAC

Ale ja słowa nigdy o wyglądzie nie wspomniałem.
Pasuje do drapaka co jest zrozumiałe.

To ile waży?

benpe

pre 15kg - na pewno
PS 8kg (+/- 1kg)
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

frywolny trucht

Cytat: peezeet w Czerwiec 21, 2015, 21:37Szanowni koledzy co do designu phono i jego zasilacza to nikt nie wziął pod uwagę jednego aspektu a mianowicie to że budowanie mniej lub bardziej urodziwych przedmiotów po prostu mnie rajcuje i pozwala mi uwolnić z zakamarków mojej duszy resztki artystycznego zacięcia.

Toć zupełnie jak ja :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

#68
Ja do designu nic nie mam. Jest super.
Tylko nie lubię płacić za design zasilacza, który moim zdaniem powinien stać pod stołem. Jego rolą jest dać dobry prąd, a dopiero potem wyglądać.
Jak wspomniał benek ja nie mam miejsca i na pewno nie zapłacę za zasilacz w takiej obudowie bo dla mnie to bez sensu. Mogę zapłacić za dźwięk i za wygląd jednego klocka.
MAC ma rację co do kedenj obudowy, potania koszta.
Sugerowałem Benkowi dwie wersje zasilacza, "dla mnie" czyli dla ludu i dla "bogatych" ;).
Dobrze wiecie ile potrafią kosztować takie cacuszkowe obudowy ... krocie.

Ale przecież ja się nie znam ...

No to pokrytykujmy ten dezajn. Obudowa pre to art deco, pelna zgoda. Ale zasilacz z art deco nic nie ma, no może pokrywę ale na pewno nie całą bryłę i proporcje. Jak juz chcecie na bogato do stawiania obok pre na stole to zrobcie w identycznej wymiarowo obudowie jak pre, a bebechy zasilacza czyli lampa, trafa i moze duze elektrolity Black Gate niech wystają z obudowy jak w pre. Wtedy bedzie miało sens ... moim zdaniem.

Ale ja się przecież nie znam, szczególnie na wzornictwie.
Pozdro

Jakub

Cytat: pmcomp w Czerwiec 21, 2015, 21:56"dla mnie" czyli dla ludu i dla "bogatych"

Myślę, że lud nie kupuje przedwzmacniaczy gramofonowych w cenie nowego samochodu klasy kompakt, niestety. Tak więc to raczej by były wersje dla bogatych i dla bardzo bogatych :)

pmcomp

#70
Tyż racja.

bardzo bogaci mają kasę w ... doopie, ale ... tylko bogaci z Polska nie lubią ... przepłacać ;). Fakt (taka gazeta) tego dowodzi bezprzecznie. Weźcie to komstruktorzy pod uwagę.

Pozdro

peezeet

pmcomp czy w twojej mazdeczce nie wystarczyły by ci stalowe zwykłe felgi?

MAC

Cytat: benpe w Czerwiec 21, 2015, 21:50
pre 15kg - na pewno
PS 8kg (+/- 1kg)
Słuszną linie przyjęła nasza władza :)



benpe

o cenach i wartości ciężko pisać

Kto kupuje BlackGate N ? Kto Duelundy i VCAPy? A srebrne trafa AudioNote?
Kondensator w cenie telewizora? Para trafek za cenę 8 letniego auta kompaktowego?

to tak aby dać przykłady z naszego podwórka, każdy z Was ma takie przykłady...
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

Jakub

Cytat: benpe w Czerwiec 21, 2015, 22:19o cenach i wartości ciężko pisać

Racja, dlatego skupmy się na tym jak gra :) Mnie na takie coś nigdy nie będzie stać (no chyba, że w totolotka wygram), i wizualnie to też nie moja bajka, ale cieszy mnie że ktoś u nas odnosi sukces w takiej niszy jak hi-endowe audio. Gorąco kibicuję manufakturze Zontek, bo widzę ile serca jest w to wszystko wkładane.

PS Jak już wygram w tego totolotka, to sobie kupię gramofon Zontek, bo ten akurat bardzo mi się podoba :) Poza tym, będę miał pewność, że część tej ceny poszła do polskich podwykonawców.