Katalogowanie zbiorów na półkach

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 25, 2014, 19:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Przyznam się szczerzę iż posiadam niewielki zbiór płyt ponad 300 szt. a może i nawet więcej, który w momencie jak zaczął się rozrastać z dnia na dzień trzeba było jakoś poukładać. Zastanawiałem się się parę razy jak je poukładać fizycznie na półce aby były dla mnie czytelne. I przyznam się szczerzę iż przyjąłem pewne zasady, których się trzymam do dziś. A mianowicie płyty układam na półkach nie alfabetycznie po zespołach czy tytułach a w/g rodzaju muzyki a później w kupie wykonawca/zespół. Taki układ pozwala mi na pewien porządek - nawet jak wyciągnę kilka płyt to i tak wiem gdzie je potem upchać. I póki co układ ten zdaje mi egzamin.

Czytałem o takich co układają swoje płyty w/g daty zakupu. A jakie są Wasze pomysły na trzymanie porządku na półkach...
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Też kiedyś myślałem żeby poukładać po gatunkach, ale ostatecznie mam wszystko ułożone alfabetycznie wg wykonawców.

frywolny trucht

Ja mam gatunkami, bo raczej szukam klimatu niż konkretnego wykonawcy. Nie zawsze- fakt.  Te mniej uczęszczane  gatunki są tam dalej, ale w sumie to źle, bo tym rzadziej do nich zaglądam.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht


merlin1973

Ja układam wg. gatunku. CD nie wiem ile mam- 5 lat temu było 1000szt , Winyli (nie cały rok mam do czynienia z czarnym krążkiem) jest 300szt. Troche wszystko zajmuje miejsca, ale ze znalezieniem danej płyty nie mam problemu.
Pozdrawiam S.CH.

jajacek1410

#6
Po gatunkach, inaczej się nie da. Mam sporo klasyki i tu dodatkowy porządek: chronologicznie od średniowiecza do współczesności. Cała reszta w grupach: dżez, rock, ekskrementalny metal, śpiewające baby itd.
Problem jest jednak gdzie indziej. Płyty ( winyle) trzymam w foliowych, grubych koszulkach. Płyty przesuwają sie w koszulkach i nie widać grzbietów i nazw wykonawców. Wkurzające to było, ale znalazłem na to  sposób, który opiszę przy innej okazji. Najpierw go opatentuję, żeby nie było Wam za łatwo :)

Aha -  i oddzielnie trzymam nędzne wydania z demoludów.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

il cattivo

U mnie w zasadzie płyty są poukładane alfabetycznie, z jednym tylko małym rozróżnieniem.
Muzyka klasyczna jest przechowywana osobno, coby elity z motłochem nie mieszać :P

miniabyr

Ja właśnie zakupiłem licencję na pełną wersję programu do katalogowania zbiorów Za 40 euro kupiłem  http://www.collectorz.com/. Zobaczymy jak będzie się to sprawdzać .Z muzyką na cd nie ma problemu wkładasz w stacje i po chwili są wszystkie dane ,ale gorzej to wygląda z winylami,choć wpisując nr katalogowy winyla  w 90% jest trafne. Za 15 euro mozna dokupić aplikację na smartfony i wszystko zsynchronizować Na razie wprowadzam do bazy Clifforda Browna. 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Listopad 27, 2015, 19:25Zobaczymy jak będzie się to sprawdzać
Używam tego od kilku lat i jest świetne.
Dane trzymasz w chmurze (jak chcesz). Idziesz do sklepu, nie jesteś pewny czy masz już taka płytę? iPhone w rękę, 5 sekund i masz dostęp do całej swojej kolekcji.
Dla mnie bombastyczne!

Wireless

A to ja Was poirytuję (znowu). Pliki mi się automatycznie katalogują po tagach ... :)

Z winylami, to, rzecz jasna, zupełnie inny problem  :o
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Cytat: masza w Listopad 27, 2015, 19:31Idziesz do sklepu, nie jesteś pewny czy masz już taka płytę? iPhone w rękę, 5 sekund i masz dostęp do całej swojej kolekcji.
1 sek i wiem czy mam:) pamiętam wszystkie płyty:) mało tego ,wiem kiedy i gdzie kupiłem i za ile :)
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Cytat: wireless w Listopad 27, 2015, 19:36A to ja Was poirytuję (znowu). Pliki mi się automatycznie katalogują po tagach ...
Mi też :)

MAC

Cytat: merlin1973 w Listopad 27, 2015, 19:471 sek i wiem czy mam:) pamiętam wszystkie płyty:) mało tego ,wiem kiedy i gdzie kupiłem i za ile :)
Jak byłem w Twoim wieku też pamiętałem. Cierpliwości  8)

Two-FacedGirl

#14
Cytat: miniabyr w Listopad 27, 2015, 19:25
Ja właśnie zakupiłem licencję na pełną wersję programu do katalogowania zbiorów Za 40 euro kupiłem  http://www.collectorz.com/. Zobaczymy jak będzie się to sprawdzać .Z muzyką na cd nie ma problemu wkładasz w stacje i po chwili są wszystkie dane ,ale gorzej to wygląda z winylami,choć wpisując nr katalogowy winyla  w 90% jest trafne. Za 15 euro mozna dokupić aplikację na smartfony i wszystko zsynchronizować Na razie wprowadzam do bazy Clifforda Browna. 8)
No to masz zabawę na długie zimowe wieczory :). A poważnie, warto wydać 55 euro na coś takiego? :o

Ja, jak chyba większość tutaj układam płyty wg gatunku, moja kolekcja to ok 100 CD i 50 winyli i chyba na razie nie potrzebuję programu do katalogowania :)
Pozdrawiam

Keef98

Cytat: Two-FacedGirl w Listopad 27, 2015, 19:56
Cytat: miniabyr w Listopad 27, 2015, 19:25
Ja właśnie zakupiłem licencję na pełną wersję programu do katalogowania zbiorów Za 40 euro kupiłem  http://www.collectorz.com/. Zobaczymy jak będzie się to sprawdzać .Z muzyką na cd nie ma problemu wkładasz w stacje i po chwili są wszystkie dane ,ale gorzej to wygląda z winylami,choć wpisując nr katalogowy winyla  w 90% jest trafne. Za 15 euro mozna dokupić aplikację na smartfony i wszystko zsynchronizować Na razie wprowadzam do bazy Clifforda Browna. 8)
No to masz zabawę na długie zimowe wieczory :). A poważnie, warto wydać 55 euro na coś takiego? :o

Ja, jak chyba większość tutaj układam płyty wg gatunku, moja kolekcja to ok 100 CD i 50 winyli i chyba na razie nie potrzebuję programu do katalogowania :)
Myślę to samo i mam z płytami podobnie ;)
Moja koleżanka, która ma z 250 CDków czasem się myli i kupuje dwa razy to samo, mnie się to jeszcze nie zdarzyło, a pamiętam też płyty rodziców :) Ale ogólnie mam niezłą pamięć (jeszcze ;)).

miniabyr

No ja mam wszystkiego ze 2000  sztuk na róznych nosnikach. Problem mam z klasyką ,bo wznowień sporo,pozmieniane okładki a człowiek nie pamięta roku wydania.Z jazzem podobnie.Ja jestem zadowolony...........Spróbujcie sami ,jest wersja za free ale z ograniczeniami do skatalogowania 100 pozycji.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Two-FacedGirl w Listopad 27, 2015, 19:56na razie nie potrzebuję programu do katalogowania
Cytat: Keef98 w Listopad 27, 2015, 20:54ogólnie mam niezłą pamięć (jeszcze ).
Cytat: merlin1973 w Listopad 27, 2015, 19:47pamiętam wszystkie płyty:)

Cytat: masza w Listopad 27, 2015, 19:31nie jesteś pewny czy masz już taka płytę?

Masza ma sklerozę ale walczy :)
Ja mam sklerozę i kupuję podwójne :o
Przecież nie ma nic fajniejszego niż zakup ulubionej płyty w doskonałym stanie :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98


MAC

Cytat: vasa w Listopad 27, 2015, 21:11Przecież nie ma nic fajniejszego niż zakup ulubionej płyty w doskonałym stanie

Tylko miejsca szkoda bo deficyt.
Przez ostatnie czy lata zdublowałem prawie 40 płyt  :o
Wiem bo latem zrobiłem przegląd i duble odłożyłem na bok.

vasa

Cytat: masza w Listopad 27, 2015, 21:15Wiem bo latem zrobiłem przegląd i duble odłożyłem na bok.
Dobrze zrobiłeś.
Odłożenie na bok bardzo pomaga :)
Ja np zauważyłem że problemy odłożone na bok w 50% rozwiązują się same :P
Z płytami jeszcze nie próbowałem ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Mogę nie pamiętać co jadłem na obiad, ale nigdy czy mam już jakąś płytę...a jest tego trochę :)

rudy-102

Też nie bardzo wiem po co takie programy. Zdublować jeszcze mi się nie zdarzyło. Być może mam jeszcze za mało płyt :).

wojtek41

Mam okolo 2000 lp i pewnie okolo 1000 cd.  :o Chyba czas zaczac zrobic porzadek, bo sam nie wiem czy mam duble...Pewnie tak, ale jakos mnie to zbytnio nie boli  :P
Przy 100 czy 500 pozycjach nie widze potrzeby  ;)

wojtek41

Tak sie zastanawiam, kiedy to sie uzbieralo.... ???