Phonopre MPW

Zaczęty przez MAC, Marzec 18, 2017, 16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Panowie i Panie!

Światowa premiera najnowszego wypieku Pana Waldka.
Dzielone lampowe phono pre MM/MC.


gratefullde

Jak gra w porównaniu do AN?

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jaka budowa, lampy?

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Budowa perfekcyjna jak to u Waldka bywa.
Lampy w pre 3 x 6SL7 i 1 x 6SN7 w zasilaczu GZ34, ECL85 i OB2.

Jak gra? Testuję teraz w łatwiejszym połączeniu, tj trafa Technicsa i sekcja MM MPW.
Jest na zwykłych ruskich lampach. Wciągnął AN z butami  :o

Może jutro przetestuję sekcję MC. Wzmocnienie MC jest realizowane wyłącznie na lampach.

Ja go słuchałem u Waldka ok rok temu jak był jeszcze na desce. Pisałem o tym, że brzmiał wówczas obiecująco a teraz mamy finalną wersję. Bajka  :o

tatachabera

Czy to jest jednostkowa produkcja na zamówienie?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Szczerze to nie wiem.
Waldek postanowił sobie rok temu zrobić pre bo zaraził się analogiem.
Bez najmniejszej nuty skromności  ;D pochwalę się, że jest w nim kilka ulepszeń (użytkowych) wymyślonych przeze mnie  8)
Zapewne jak ktoś by chciał to pewnie da się zamówić.
Ile kosztuje mnie nie pytajcie bo nie mam zielonego pojęcia  :o Zapewne się dowiem jak przyjdzie czas na rozstanie z nim   :'(

elem

Cytat: masza w Marzec 18, 2017, 16:33w zasilaczu GZ34, ECL85 i OB2.

Wow! Prostowanie, stabilizacja, regulacja na bańkach. Hardcore  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Kij od szczotki nawet by zagrał  ;D

elem

Tak patrzę na front i nie widzę regulacji wzmocnienia dla MC. Jest stały gain dla MC?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

#9
Tak.
Zgłoszę do poprawy  :)
Chociaż dla mnie przy 37dB jakie ma Audio Note ten jest idealnie zbalansowany co do wzmocnienia z cyframi.
Jak gram na AN gałę mam zawsze o 10 min bardziej niż przy cyfrze.

elem

Jeśli wzmocnienie tylko na bańkach, to jaki minimalny poziom sygnału musi mieć wkładka MCLO aby na wyjściu było 2mV ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Mnie nie pytaj  :)

MAC

Dla hardcorowców - ogarnia dwa ramiona.

elem

Wiadomo, robisz za asystentkę  ;)  Chodzi mi o to, że (bez SUT) na lampach ciężko zrealizować wzmocnienie dla sygnału poniżej 1mV bez szumów. Jak wepniesz  103R bezpośrednio pod MC, to bedziesz wiedział więcej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Miałem już dwa pre ze wzmocnieniem na bańkach (Phast i Chinook). Żaden nie szumiał. Ten także cichy jak grób.
Potestujemy wejście MC to się zobaczy. Na razie SUT + MM jest elegancko. Nawet na tych ruskich lampach.

elem

Chinook ma JFETy na wejściu:

"Further elaborating, if you would like to describe the CHINOOK electric circuit, the input stage uses an N-Channel JFET cascoded with a 6922 (6DJ8-family) triode. This arrangement provides the best of both worlds: a low noise and high headroom amplification stage with the glorious sound that vacuum tubes provide. That then drives the passive RIAA network which then connects to another similar JFET cascode gain stage to complete the maximum 60dB of super quiet amplification"

http://www.positive-feedback.com/Issue74/manley_chinook.htm
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

OK. Phast też nie bo jest na LL.

Chyba jutro Waldek do mnie wpadnie to podpytam o technikalja.

gratefullde

Phast miał Lundahle ;)

∆∆∆
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Więc może dlatego MPW gra jak gra, że nie ma ani traf ani fetów? A gra coraz fajniej.

dino

Trochę w tym grzebie i nie widziałem całkowicie lampowego pre MC.
Zawsze albo J-FET albo trafo. BTW nie chciałbym oglądać skutków przebicia anodowego na siatkę przy całkowicie lampowym pre  ;D
Ciekawe jak zrealizowano Twój.

elem

Dubiel stosuje nuvistory, ale jak dla mnie to nie gra fajnie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Niestety on nie jest mój  :( ale jak sekcja MC okaże się nie gorsza od MM to zacznę Waldkowi wiercić dziurę  ;D

dino

Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 18:02Dubiel stosuje nuvistory, ale jak dla mnie to nie gra fajnie.
Jak dla mnie to w ogóle nie grało.

MAC

Andrzej był zadowolony  :o

gratefullde

Cytat: masza w Marzec 18, 2017, 18:08
Andrzej był zadowolony  :o
Był, to właściwe słowo :)

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9