O cierpliwości w DIY

Zaczęty przez LampowY, Maj 28, 2019, 20:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Znalazłem sposób na pozbycie sie brumu z Kądo   8)
;D ;D ;D

vasa

Cytat: LampowY w Maj 28, 2019, 20:10
Znalazłem sposób na pozbycie sie brumu z Kądo   8)
;D ;D ;D
Kablem oberwał [emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Wykręciłeś korki? ;)

LampowY

Zamówiłem Lamma u Waldiego ;D
Znudziło mi się czekać na obiecanki...

gratefullde

Pisałem o szumie a nie brumie. Brum jest... I c huj :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: LampowY w Maj 28, 2019, 20:12Lamma u Waldiego

Lamm to inna topologia, inne brzmienie. Ty już to miałeś. Ja bym jednak przycisnął mistrza by Ci zrobił sprzęt jak trzeba... Szkoda kasy przecież... Szkoda również, że Adam nie szanuje klientów a o kolegach forumowych już nie mówiąc...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Adam obiecał wysłać mi niebrumiące urządzenie w zeszłym tygodniu.
Jakby wysłał to zapewne nie naraziłbym sie na wydanie kolejneych 4 tysięcy na Lamma.
Od grudnia z własnej nieprzymuszonej woli zamieniłem preamp Audio Research na szumiąco brumiący preamp Kądo firmowany prze Adama. Mimo obietnic w dalszy ciągu pre nie nadaje się do użytku.
Projekt, mimo wybitnych walorów brzmieniowych jest do kitu bo minusy zagłuszają plusy. Pół roku i pieniądze zmarnowane.

gratefullde

Bardzo zatem prosimy i usilnie wręcz nakłaniamy, by rzeczony Adam wywiązał się z umowy koleżeńskiej ale popartej sporą wpłatą gotówki, za niedziałający sprzęt. Adamie obudź się bo położysz swą firmę na łopatki, tak nie wolno robić! 
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Każdy z nas w tym hoby popełnia jakieś błędy. To jest w sumie nieuniknione.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Cytat: Piterski w Maj 28, 2019, 20:41
Każdy z nas w tym hoby popełnia jakieś błędy. To jest w sumie nieuniknione.

ale że cyklicznie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

#10
Ja juz spasowałem. Popełniłem bład. Pożyczyłem pre od Grzegorz. Grało u mnie wspaniale ale nie było pozbawione błędów.
Byliśmy umówieni na porównanie preampów. Samoróby Grzesia z firmowym Adama na zeszłorocznym AS. Niestety właściciel pokoju (S16Hz) nie zezwolił na takie porównanie. Zamówiłem więc w ciemno preamp Adama wierząc, że to będzie to samo brzmienie co spaw Grzegorza tylko pozbawiony błędów amatora.
No i gówno z tego wyszło. Pół roku jak psu w dupę o kasie przez grzeczność  nie wspominam...  :(

tomekkk1

No niefajnie, niefajnie...  :o

Piterski

Nie miałem na myśli Adama bo to dla mnie osobiście jest żenada co on robi. A szkoda bo miałem spróbować jak gra jego DAC.

Mam na myśli to, że sprzedaje urządzenia niedopracowane nie na takich komponentach jak być miały i za jakie mu zapłacono.
Z drugiej zaś strony stawia tezy o tym czego nie słyszał i jak te fabryczne urządzenia brzmią ujowo.
Naprawdę wolę już kupić używany CD z wyższej półki niż te, które przerabia.

Miałem zaś na myśli to, że Maciek mu zaufała i został wystawiony do wiatru. Niestety takich audiofilskich raf jest znacznie więcej i nie jeden z nas się na czymś tam sparzył w swoich zakupach :-[.
Sam się kiedyś o mało nie pożegnałem z głośnikami w moich kolumnach po podpięciu końcówek w klasie D.

Z drugiej strony do klubu trafia sprzent DIV i może czasem nie gra najlepiej ale nie ma z nim takich zasadniczych kłopotów jak brum sieciowy czy nadmierny szum. Wiem że na te ostatnie może mieć wpływ (bo je obnaża) wysoka skuteczność naszych kolumn.

PS. No i Maciek sam napisał to o czym myślę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Cytat: Piterski w Maj 28, 2019, 20:54Wiem że na te ostatnie może mieć wpływ (bo je obnaża) wysoka skuteczność naszych kolumn.

Obnaża i to jak cholera - nawet gdy nasze pre szumiało nam jak wściekłe, to na paczkach o normalnej skuteczności tego nie było ;)

Piterski

Cytat: AudioAddicted w Maj 28, 2019, 20:57
Cytat: Piterski w Maj 28, 2019, 20:54Wiem że na te ostatnie może mieć wpływ (bo je obnaża) wysoka skuteczność naszych kolumn.

Obnaża i to jak cholera - nawet gdy nasze pre szumiało nam jak wściekłe, to na paczkach o normalnej skuteczności tego nie było ;)

Wiem i biorę na to poprawkę, bo u mnie szumiał wzmacniacz Ugoda pożyczony z klubu ale konstruktor znalazł przyczynę i usunął.

Z takim ryzykiem gotów bym się pogodzić na zasadzie biorę od Adama gotowy egzemplarz i słucham, a jak jest ok to płacę ustaloną nawet wyższą kwotę ale jak widzę jego nierzetelność to obawiam się nawet próbować. Co potem w przypadku awarii i czy jakiś kłopotów.

Generalnie jak się prowadzi działalność to się kasę w produkt inwestuje i go sprzedaje, a nie robi na kredyt w postaci przedpłat.
W dodatku gdy to są kwoty idące w tysiące.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kowacz

Cytat: Piterski w Maj 28, 2019, 21:04Generalnie jak się prowadzi działalność to się kasę w produkt inwestuje i go sprzedaje, a nie robi na kredyt w postaci przedpłat.
W dodatku gdy to są kwoty idące w tysiące.

To nasze Guru popłynęło.

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

cdt

Co Wy tam wiecie o cierpliwości  ;D

tomekkk1

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 21:54
Co Wy tam wiecie o cierpliwości  ;D

9 miesięcy czekałem na swoje pre - mam czarny pas w cierpliwości...

vasa

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 21:54Co Wy tam wiecie o cierpliwości
Ile to już ?
Cytat: AudioAddicted w Maj 28, 2019, 22:199 miesięcy czekałem na swoje
No to chyba przepisowo ??? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 21:54Co Wy tam wiecie o cierpliwości 

weź posprzątaj
cisowiankę
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

gratefullde

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 21:54
Co Wy tam wiecie o cierpliwości  ;D
Darek, co to?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: kowacz w Maj 28, 2019, 21:50
Cytat: Piterski w Maj 28, 2019, 21:04Generalnie jak się prowadzi działalność to się kasę w produkt inwestuje i go sprzedaje, a nie robi na kredyt w postaci przedpłat.
W dodatku gdy to są kwoty idące w tysiące.

To nasze Guru popłynęło.
No nie wiem... Politycznie to człon zwyczajny i akceptowalny... Nie takie rzeczy społeczeństwo w pełni demokratyczne, akceptuje...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Cytat: gratefullde w Maj 28, 2019, 22:32Darek, co to?
Następca MPW ;D . Pisałem o tym jakieś 18 miesięcy temu ;)

gratefullde

Cytat: cdt w Maj 28, 2019, 22:39
Cytat: gratefullde w Maj 28, 2019, 22:32Darek, co to?
Następca MPW ;D . Pisałem o tym jakieś 18 miesięcy temu ;)
Ileż to trwa... Był jakiś rozruch?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Darek już chyba nawet grał na prototypie.

Widać, że się Mirek postarał w kwestii jakości wykonania. Ładnie się prezentuje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.