Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Cornwall III cennikowo to chyba 20 kilo kosztują ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 18:43
Cornwall III cennikowo to chyba 20 kilo kosztują ;D

Nowe,dałem Ci przykład używanych. Jaki masz metraż?

MAC

Od znawcy (przynajmniej tak się uważał) słyszałem, że II były tymi najlepszymi.
Zresztą miesiąc u mnie grały. To te co Phast miał na swoim stoisku (drivery i zwrotnice oryginalne. Upiększona buda ale litrażowo zgodnie z oryginałem).
Fajnie grały. 3k $ kosztowały. Kłoś je kupił jeszcze na AVS


Michał

Ale ta upiększona buda to lipa. Te oryginalne paździerze mają jednak swój urok :)
Dla mnie Cornwalle grają świetnie.

MAC

Przepraszam, to nie Cornwall, to Forte II były.


Michał

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 18:55
Przepraszam, to nie Cornwall, to Forte II były.


A to bez porównania. Forte mają membranę bierną,to troszkę inne granie.

tatachabera

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 18:47Jaki masz metraż?

20 parę metrów. Cornwalle troszki za ogromne 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 15:21
Może Lutek miał do czynienia ze Sterlingami i się wypowie.

Za nowe Stirligi GR wszedzie widze ceny od 8 kzl do 9,9 kzl, ale za jedna szt.!
Osobiscie niestety nie mialem do czynienie ze Stirlingami, ale opinie sa jednoznaczne co do jakosci grania starych klasycznych Tannoy-i. w stosunku do wspolczesnych.
Np. forumowicz "Gustaw" z AH (dlugoletni audiofil, meloman - osluchany gosc) po ostatnim Audio Show zrecenzowal wiele kolumn roznych producentow i na temat nowych Tannoy-i serii GR z linii Prestige tak napisal:

" Tannoy - cóż. Najnowsza linia topowych Tannoyów, w porównaniu do kolumn naszego kolegi Lutka, to krok wstecz. Nie ma na nich tego rozedgrania powietrza i takiej wizualizacji jak w starszych modelach. U Lutka to ja tę śpiewającą kobitkę prawie mogę dotknąć. Na AS, z najnowszych modeli, nie ma o tym mowy."

Michał

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 19:11
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 18:47Jaki masz metraż?

20 parę metrów. Cornwalle troszki za ogromne 

To do momentu aż nie upolujesz starych Tannoy(jeśli decyzja już podjęta)wypożycz Heresy. Tylko bezwzględnie postw je na standach max 40cm i daj znać co usłyszałeś :)

MAC

@Lutek

Nie bronie na siłę nowych konstrukcji bo sam wiesz na czym słucham ale... Te nowe na AS potencjalnie mogły być tydzień wcześniej wyciągnięte z kartonów a nasze rozgrzewają się już prawie 40 lat  ;D
Ja w Tannoyach zakochałem się po zakupie przez znajomego Turnberry GR więc chyba nie jest z nimi do końca tak kiepsko  :)

Michał

Ja słuchałem Stirling i było to bardzo przeciętne granie. Napedzał to wysoki Lux

MAC

vasa gra przecież na Stirlingach i nie narzeka.
Tyle, że on kosztownym i markowym okablowaniem nadrabia  ;) ;D

Michał

No mnie to nie grało. Dlatego pisałem tacie,że trzeba posłuchać samemu,bo różnie bywa. Moich obecnych kolumn też wielu ludzi nie lubi-normalka :)

tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 12, 2018, 19:22Za nowe Stirligi GR wszedzie widze ceny od 8 kzl do 9,9 kzl, ale za jedna szt.!

Dzisiaj dostałem ofertę cenową na 13800 za dwie szt :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Hubertrs

U mnie podlaczylem luxmana 590 za 6kola funtow i dzwiek byl krotko mowiac do d...,
Stirlingi Gr maja podstawowa wade, sa cholernie wybredne jesli chodzi o amplifikacje.

Michał

No mnie to z Luxem też nie grało.

tatachabera

Kiepsko że tych Stirlingów nigdzie nie można wypożyczyć a bez odsłuchu nie kupię. Klipsche Heresy III przynajmniej można wypożyczyć  ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Tylko odkręć ten smieszny cokolik i wywal do kominka. Kolumny na stand i słuchamy  np

Lutek

Cytat: Hubertrs w Styczeń 12, 2018, 19:41
Stirlingi Gr maja podstawowa wade, sa cholernie wybredne jesli chodzi o amplifikacje.

Nie wiem dlaczego - byc moze, ze SRM-y sa latwe do napedzenia, a ich minimalna impedancja nie spada ponizej 6 omow - ale one graja
barzdzo dobrze z przeroznymi wzmacniaczami, ktorych u mnie przewinelo sie ponad 20.
Zapewne doskonale znacie forumowicza "lancaster" (administrator AH i konstruktor kolumn Pylona), ktory kiedys wyrazil taka opinie co do wzmacniaczy:

" Tannoy SRM (słuchałem Glennair i SRM są CONAJMNIEJ równie dobre :-) ) grają u Lutka z monoblokami Cayin lub z Rotelem. ( ...). To jest po prostu dobry dźwięk. W przypadku Tannoy (...) można brać praktycznie kazdy dobry wzmacniacz 10-15W lub więcej.
Tranzystor, lampa nie ma znaczenia.

Hubertrs

Wg prawa handlowego masz czas na zwrot towaru. Kup posluchaj, jak Ci nie bedzie odpowiadac to oddaj

MAC

A właśnie - Jacek, posłuchaj Glennair'ów.

Hubertrs

Cytat: Lutek w Styczeń 12, 2018, 19:59Nie wiem dlaczego
No niestety GR naprawde nie lubia cieplo grajacych wzmacniaczy,

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 12, 2018, 20:02A właśnie - Jacek, posłuchaj Glennair'ów.

Troszki za drogie
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: Hubertrs w Styczeń 12, 2018, 20:00Wg prawa handlowego masz czas na zwrot towaru. Kup posluchaj, jak Ci nie bedzie odpowiadac to oddaj

Trochę nie wypada tak zrobić znajomej firmie która robi mi dobrą cenę, w dodatku ściąga je na zamówienie. Bardzo średnio by to wyglądało.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Cytat: tatachabera w Styczeń 12, 2018, 20:15
Cytat: Hubertrs w Styczeń 12, 2018, 20:00Wg prawa handlowego masz czas na zwrot towaru. Kup posluchaj, jak Ci nie bedzie odpowiadac to oddaj

Trochę nie wypada tak zrobić znajomej firmie która robi mi dobrą cenę, w dodatku ściąga je na zamówienie. Bardzo średnio by to wyglądało.
+1