Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

po zmianie lamp znaczan róznica w dźwięku, czy do końca zadawalająca - troche góra zaczęła dominować nad resztą
zrobiło się nazbyt detalicznie
słuchaliśmy go u Ondreja z Darkiem (cdt)

więc będę jeszcze czynił rózne wymiany kondensatorów
czekam na audyny i mam chyba trzy rózne od Ondreja



malg

mam takie pytanie czy opórcz mnie i tego co ma Andrzej od McG
ktoś wykonał jeszcze tego klocka ?
bo z tego co pamiętam kilka obudów koledzy kupili
i nikt się nie chwali ::)


tomekkk1

Ja wciąż czekam na Kondo od Adama. Może do świąt się doczekam, a może nie...

malg


tomekkk1

Ale ja nie zamówiłem go tydzień temu z założeniem, że ma być na następny wtorek... :)
Czekam od kwietnia ;D

konrado77

U mnie już działa w domowym torze audio. Pierwsze wrażenia to całkowicie inna jakość dźwięku. Aleksandry zrobiły dobrą robotę. Jest przestrzennie z dużą separacją.  Ostatnio wymieniłem kondy w volume control'erze na audio note kasei, czekam na wygrzanie, ale już teraz jest lepiej. Dużo się poukładało, jest bardziej muzycznie. Teraz czeka mnie wymiana kondów w zasilaczu i rezystorów na płytce sygnałowej. Aleksandry zostają, tego jestem pewny.

Hubertrs

Aleksandry to swietne kondensatory, no ale jak to zawsze bywa, trzeba je umiejetnie wpasowac

justinet

Cytat: malg w Listopad 12, 2018, 23:58
mam takie pytanie czy opórcz mnie i tego co ma Andrzej od McG
ktoś wykonał jeszcze tego klocka ?
bo z tego co pamiętam kilka obudów koledzy kupili
i nikt się nie chwali ::)


ja zrobiłem w innej obudowie...

wiki

Cytat: justinet w Listopad 13, 2018, 13:30ja zrobiłem w innej obudowie...
O ten fajny potencjometr na przekaźnikach :)
Też Ci po wyłączeniu ustawia głośność na "zero" i na wejście nr 2?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

justinet


McGyver

Cytat: justinet w Listopad 13, 2018, 13:30ja zrobiłem w innej obudowie...
Ja zrobiłem pięć, szósty w drodze.
Najlepiej gra wersja na Alexandrach i z potencjometrem TKD. Wersja na Jupiterach miedzianych też gra świetnie, tylko innym charakterem. Mniej wykopu, więcej ciepełka.

justinet

Cytat: McGyver w Listopad 13, 2018, 15:10Najlepiej gra wersja na Alexandrach
jaka pojemność 0,47µ? A na jakich lampach u Ciebie najlepiej?

tomekkk1



McGyver

Cytat: justinet w Listopad 13, 2018, 15:31
Cytat: McGyver w Listopad 13, 2018, 15:10Najlepiej gra wersja na Alexandrach
jaka pojemność 0,47µ? A na jakich lampach u Ciebie najlepiej?
Przeważnie 0,47uF, natomiast Toichi Tone Factory T-Cap 0,5uF, bo 0,47uF nie ma. Na T-Cap też gra świetnie.
Lampy... testowałem GE, jakieś amerykańskie brandowane jako E.A.T, EH i JJ.
Najlepiej grały GE i E.A.T, potem EH i JJ, ale różnice nie były jakieś ogromne. Znacznie wyraźniejsze różnice występują pomiędzy kondensatorami.


LampowY

Mam od Grzegorza Malgądo  ;D
Wcale to nie gra gupio  :o
Póki co 15 minut grania.

U mnie jest za głośno. Alps o innej rezystancji? Większej powinien być?

LampowY

Coś tam Grześ czeba poprawić bo w głośnikach silnik od potka słychać.
Fajnie bo pilot obsługuje mi CD  ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Listopad 14, 2018, 14:24Wcale to nie gra gupio 
Jakby grało gupio, to bym tego nie robił dla siebie. Oryginał też miałem w domu, chyba ze dwa lata u mnie był.
Ostatecznie dla siebie zrobiłem pre które już nie jest klonem Kondo. Mam na stanie znakomite lampy ECC81 (w radiofonicznej wersji 6201) Toshiby, więc policzyłem, dobrałem rezystory, i na tych lampach zrobiłem. Gra nie gorzej niż M7.
Jest jeszcze jeden powód użycia ECC81. Otóż w takiej topologii jak Kondo co najmniej kilku producentów ma swoje preampy. Kondo oparte na 12AY7, Klimo Merlin oparte na ECC88, Conrad-Johnson PV10 oparty na ECC82... nie spotkałem się, by w tej topologii ktoś użył ECC81, więc dla mnie są w sam raz.

Malg użył zdaje się kondensatorów Obbligato, powinieneś posłuchać jak to gra z miedzianymi Jupiterami, Alexandrami albo T-Capami.

Cytat: LampowY w Listopad 14, 2018, 14:24U mnie jest za głośno. Alps o innej rezystancji? Większej powinien być?
Alps o innej rezystancji nic nie da, bo on przecież robi za dzielnik. To jest kwestia dużego wzmocnienia układu. Można wstawić dodatkowy dzielnik, ja tak czasem robię. Pomaga. Zrobiony na dobrych rezystorach nie degraduje dźwięku.

LampowY

Serio, wcale on nie głupio u mnie gra.
Ciekawe jak gra Andrzeja z lepszymi? elementami.
O ile lepiej?

McGyver

Ile lepiej? No klasę lepiej będzie. Obbligato grają przyjemnie, z fajną barwą, ale nie mają tego drive, tej przestrzeni i tylu smaczków co droższe kondensatory.

konrado77

Duże wzmocnienie układu dało mi na wyjściu tyle, co miernik wskazuje w załączniku[emoji41]
Jak źródło nie ma regulacji volume np. Marantz na8005 to trzeba inaczej.

konrado77

Zapomniałem się zapytać McGyvera czy mogę wstawić rezystory 250k zamiast 240k na płytce sygnałowej.  To ok. 4% więcej ale Audio Note chyba nie robi wersji 240k.

McGyver

Cytat: konrado77 w Listopad 14, 2018, 15:22
Zapomniałem się zapytać McGyvera czy mogę wstawić rezystory 250k zamiast 240k na płytce sygnałowej.  To ok. 4% więcej ale Audio Note chyba nie robi wersji 240k.
Nie powinno to mieć żadnego praktycznego znaczenia, same lampy często miewają odchyły większe niż te 4%.

LampowY

No i gra  :)
Panowie, czapki z głów. Dobra robota.
Nie ma wstydu obok takiego np ARC  :o