ECC83, 12AX7, 7025 i ich pochodne.

Zaczęty przez rudy-102, Luty 21, 2015, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

qqrydza

Cytat: Bartolo w Luty 20, 2020, 11:42Potrzebuje cztery 12AX7. Tzn. szukam.


Pewnie para Ultron'ów i dwa Philips'y ale jeden Francuz z Surenses "F" i jeden Holender z Heerlen Δ. Może jeszcze Dario ale to już bym chciał mieć coś innego w to miejsce.
:D

qqrydza

Lamp Ultron mam więcej niż parę ale nie chcę ich wszystkich się pozbyć ponieważ uważam, że lepiej się spisują w moim pre od lamp z Heerlen. W moim przypadku Miniwatt Dario.
Ultrony z "E" Hypertec Brieve są super nie wspominając o Miniwatt z La Radiotechnique Surenses "F", które dają, imho, kapkę szerszą scenę.
Siemens and Halske jak wsadziłem do cd  :o tak już zostały. W mojej opinii lepiej z basem sobie poradziły od Ultron'ów. Tym samym te Ulton'y wpisują się w styl opisywany podczas odsłuchów na lampach Mullard'a. Angielskich lamp nie znam "osobiście", tyle co wyczytałem z opinii na ich temat więc są to moje domniemania.
Proszę wziąć pod uwagę, że większość lamp to jednak Philips z trzech różnych fabryk , ich budowa i dźwięk są sobie bardzo bliskie.

Dźwięk "lampowy" znam już od dawna ale w testach różnych lamp jestem nowicjuszem. Jeszcze trochę potrwa zanim przetestuje wszystkie interesujące mnie lampy.


miniabyr

Miniwatt Dario ecc82 to moja główna lampa w pre . Jest doskonała .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

qqrydza

Dla mnie wszystkie te lampy są cudowne.
;D
Dario zakupione jako NOS, przełożyłem je po nastu godzinach z wejścia na wyjście więc teoretycznie jeszcze się wygrzewają. Na pewno zamienię je jeszcze miejscami by posłuchać dłużej. Zdaję sobie sprawę, że na takie porównywanie a tym bardziej wydawanie publicznie opinii potrzeba doświadczenia więc i czasu oraz jeszcze kilku cech psycho-fizycznych czy charakteru.  ::)
W tym momencie na pewno swego rodzaju "zaczarowanie" ma wpływ na moje postrzeganie rzeczywistości.
:)

dino

Ja ostatnio dorwałem 4 szt ECC83 Telefunkena (mierzone i oryginalne).
Pan jest moim pasterzem - nie brak mi niczego  ;) ;D ;D ;D

qqrydza

No właśnie następne na liście to Telefunken z gładkimi anodami i jakieś amerykany z czarnymi.

wiki

Cytat: miniabyr w Luty 22, 2020, 16:39
Miniwatt Dario ecc82 to moja główna lampa w pre . Jest doskonała .
A gdzie takie ecc82 można kupić aby być pewnym?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: wiki w Luty 22, 2020, 19:01A gdzie takie ecc82 można kupić aby być pewnym?
Ja mam dostawcę . Bardzo rzetelny . Wszystkie bombki mam od niego .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

Miewa też inne? Np 6L6 tylko GC. Juz powoli chyba powinienem myśleć o zmianie, choć 10 lat grania a moje TungSole wciąż są w dobrej kondycji.  Rok temu mierzyłem prąd i był idealny.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: wiki w Luty 22, 2020, 19:01
Cytat: miniabyr w Luty 22, 2020, 16:39
Miniwatt Dario ecc82 to moja główna lampa w pre . Jest doskonała .
A gdzie takie ecc82 można kupić aby być pewnym?
Mam jednego. Wyślę Ci na pw.

qqrydza

Może ja też się podłączę do pytania o Wasze zaufane źródła i poproszę o namiary.

miniabyr

Ja mam pana Igora . Jak ktoś chce to podam namiar na priv.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

qqrydza


wiki

Cytat: miniabyr w Luty 23, 2020, 21:34
Ja mam pana Igora . Jak ktoś chce to podam namiar na priv.
Ja też poproszę.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Therion

Cytat: miniabyr w Luty 23, 2020, 21:34
Ja mam pana Igora . Jak ktoś chce to podam namiar na priv.

Poproszę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

qqrydza

Amperex Products Tour

http://vintagetubeservices.com/amperex-products-tour/

Fajne.

Inne firmy oczywiście również znajdziemy na tym portalu.

qqrydza

Kolejna zdobycz.
8)
Siemens mC6 "long plates"

rudy-102

One są super, tylko bas jest taki dziwny. Bardziej czuję go brzuchem niż słyszę

marekw 76

Cytat: qqrydza w Luty 23, 2020, 21:43Ja mam pana Igora . Jak ktoś chce to podam namiar na priv
I ja poproszę
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

qqrydza

Cytat: miniabyr w Luty 22, 2020, 16:39Miniwatt Dario ecc82 to moja główna lampa w pre . Jest doskonała .

Czapki z głów. Muszę oddać tym lampom, że są fantastyczne. Przełożone do cd rozwinęły skrzydła. Dopiero co zakochany we "Francuzach" byłem a teraz mam nowego faworyta. Okazało się, że Holender pobił Niemca (tego z krótkimi anodami), do którego przyjechały posiłki czyli Siemens z długimi anodami i Telefunken z anodami gładkimi. Czekam na desant wojsk z U.S.A.

@rudy-102
Złego słowa jak do tej pory na te lampy powiedzieć nie mogę. Od kiedy porządne lampy wsadziłem do pre i cd zdecydowanie lepszy bas się pojawił. Od strzału było to czuć właśnie.

W planach RT i Mazdy srebrne.

qqrydza

#345
Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tych lamp.

https://www.ebay.com/itm/Vintage-Tybes-Set-Of-4-Mullard-12AX7A-ECC83/184214579937?hash=item2ae40b6ae1:g:uGcAAOSwQJ1ecKxk

Mullard, logo wskazuje, że to lata 60-70 ale nigdzie nie mogę znaleźć lamp Mullard'a o podobnej budowie. Słabe zdjęcia, nie widać kodów ale widać nietypowe właśnie podwójne wsparcie dla getter'a.
W poniższym linku takich nie znalazłem a jest to spora baza różnych typów lamp.
http://www.tubemongerlib.com/gallery2/v/12AX7/?g2_page=10

Przyznam, że mnie zaintrygowały ale coś mi tu pachnie...

Trochę podobne do tej

https://tubedatabase.co/tubes/pro-comm-12ax7a

... dalsze poszukiwania i idąc tym tropem znalazłem

https://reverb.com/item/5183398-pair-of-tungsram-labelled-procomm-12ax7-ecc83-tubes

qqrydza

#346
No to zdaje się, że sobie wszystko wyjaśniłem.
8)
Tungsram.
Raczej nie tego szukam.

Jak fajnie widać to choćby po wyciągnięciu szklanej tuby.

qqrydza

#347
Tak to wygląda na dzisiaj. Choroba postępuje. Wszystkie oczywiście występują w parach a niektóre z nich nawet w kwadrze+.

@Piterski, pytałeś o walory soniczne. Nie ma tu słabych lamp. Wyciągają ze sprzętu i materiału jaki się przez nie przewija maksimum i muszę przyznać, że czas popracować nad torem analogowym. Pre i wkładka to następne kroki w kierunku poprawy tego co poprawić można.
:)

qqrydza

#348
Ekhm ekhm... wrócę do Siemens z długimi anodami... dzisiaj je wsadziłem do pre phono (wcześniej chwilę pograły w cd) i muszę przyznać, że bas jednak jest bardziej powściągliwy, jest ale jest mniejszy niż chociażby z lampami Telefunken'a. Imo akcent bardziej położony na górę pasma. Jutro zmienię na krótkie anody Simens'a i sprawdzę jak one się prezentują w porównaniu do nich w pre. Teraz cztery pory roku Vivaldi'ego gra i gra superancko.
Trzeba przerzucić sporo materiału by rzetelnie ocenić a ten, przede wszystkim jego jakość, niewątpliwie ma ogromne znaczenie.

edit

Za chwilę wrzucam elektronikę... kraftwerk na niemieckich lampach musi zagrać bardzo dobrze.
;)

No to jedziem...

qqrydza

#349
Nie wyciągnąłem tych Siemens'ów. Kto powiedział, że one są chude i na jakim sprzęcie? Słuchając takich płyt jak poniżej, budgie, deep purple czy black sabbath trudno powiedzieć by brakowało czegokolwiek. Wręcz przeciwnie, muzyka nabiera "innego wymiaru". Led zeppelin, wiadomo, mokry sen audiofila ale Jackson, który na 6Н2П-EB lubił sypnąć sybilantami teraz zabrzmiał zadziwiająco inaczej. Żadnego ksz, tsz czy ts. Masa basu. Stereo z tymi lampami również niezgorsza by nie napisać, że rewelacyjne.
Może to właśnie tak ma być?