Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

To tak na szybkiego bo wcześniej nie miałem za dużo czasu na to a dziś szybko szybko aby parę fotek pstryknąć.
Mam fajnego ore gdzie mam wejście na MM i MC i tak będę chciał pod to pre wcisnąć. Jeszcze się miotam czy wersja S ramienia czy prosta - prosta czy wersja S ramienia. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

A gdzie tam masz zbiorniczek z olejem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Nie w tej wersji ramienia. Mk 3 ma a podstawowa 505 to nigdzie nie widziałem.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GP412

Czy te przeciwwagi są w jakiś sposób tłumione (w samej przeciwwadze) czy też sam króciec na którym przeciwwaga jest mocowana jest elastyczny czy tak wszystko na sztywno ?
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GregWatson

Chętnie bym odpowiedział ale dopiero będę kupował ten model. Nigdy go nie widziałem osobiście więc też jestem bardzo ciekaw co i jak.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

AST-08 nadaje się do MA-505X Mk II, MA-505 Mk III, MA-505L Mk II i MA-808


Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Coś mi się pomerdało i nie zauważyłem, że zawiesiłeś do DD40 dwa ramiona podstawowe.
Już myślałem, że to ten model MKIII.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

#307
Cytat: GP412 w Grudzień 24, 2019, 16:19Czy te przeciwwagi są w jakiś sposób tłumione (w samej przeciwwadze) czy też sam króciec na którym przeciwwaga jest mocowana jest elastyczny czy tak wszystko na sztywno ?
Mam jedno ramię Micro Seiki MA-505 z dwoma pierścieniami przeciwwagi. Drugi węższy krążek stosowałem do Cadenzy Black. Jest to stal bez żadnych przekładek z innych materiałów, w przeciwieństwie do np. AudioTechniki ATP-16T, w której to wewnątrz przeciwwagi zastosowano tulejkę z nylonu, która miała zapobiegać rysowaniu się polerowanej rurki ramienia oraz być może miała za zadanie tłumić drgania. Przeciwwaga tego ramienia jest duża i niespotykanie ciężka. Przeciwwagi Audio Techniki i Micro Seiki - obie wykończone w jubilerski sposób. Zdjęcia nie oddają tej precyzji wykonania.

Piterski

Z tego co pamiętam wchodzą na trzpień z naprawdę minimalnym luzem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

I jeszcze takie info.

AST-05 nadaje się do MA-505 Mk I, MA-505 Mk II, MA-505S, MA-505LX

AST-08 nadaje się do MA-505X Mk II, MA-505 Mk III, MA-505L Mk II i MA-808
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Taką wersję obczaiłem. :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Kwiecień 10, 2020, 13:30
Taką wersję obczaiłem. :)
Dla mańkutów ?
[emoji13]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Dziwnie to wygląda, ale czy to czasem nie jest dzieło fotoszopa?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Alexander

To wersja na 1 kwietnia  :)

Piterski

To jest lustrzane odbicie, jakieś jaja ktoś sobie robi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


MuzykalnY

W końcu dotarł Micro seiki dd 40 , miał być tydzień temu ale przewoźnik pomylił paczki i zabrał inną , która miała termin dostarczenia właśnie na dzisiaj. Był mały stres ponieważ gramofon jechał z Polski do Szwecji na szczęście dotarł w idealnym stanie. Przepiękny gramofon, aż wieżyć się nie chce że robiono wtedy takie cudeńka a pochodzi z roku 83. Dzięki EmilioE
Zawiśnie na nim Dynavector dv-20x2l

GregWatson

Piękny fornir. To dopiero jest ekstaza.   :D :D :D
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Wygląda jak milion $$$!

Piękny egzemplarz, oby grał tak jak wwygląda!
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: MuzykalnY w Czerwiec 06, 2020, 16:12dotarł Micro seiki dd 40
Piękna sztuka.
Gratulacje.
Podziel się wrażeniami jak Ci już gorączka spadnie [emoji855]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

Trzymam kciuki!
Też się trochę stresowałem jak mu droga pójdzie, ale też zapakowałem go pancernie.
Odpalaj i relacjonuj.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

julius-6

Cytat: MuzykalnY w Czerwiec 06, 2020, 16:12
W końcu dotarł Micro seiki dd 40 , miał być tydzień temu ale przewoźnik pomylił paczki i zabrał inną , która miała termin dostarczenia właśnie na dzisiaj. Był mały stres ponieważ gramofon jechał z Polski do Szwecji na szczęście dotarł w idealnym stanie. Przepiękny gramofon, aż wieżyć się nie chce że robiono wtedy takie cudeńka a pochodzi z roku 83. Dzięki EmilioE
Zawiśnie na nim Dynavector dv-20x2l
Gratuluję, wspaniały, piękny gramofon.
Miałem, lubiłem, sprzedałem, żeby isć 'dalej' ale nie wiem, czy to nie był mój ulubiony drapak.
Fajne, mega przyjemne w obsłudze (i ładne!) ramię, wspaniale ukryty oscyloskop i klasyczna drewniana plinta. Prostota i piękno

Piterski

Cytat: julius-6 w Czerwiec 06, 2020, 18:48Gratuluję, wspaniały, piękny gramofon.
Miałem, lubiłem, sprzedałem, żeby isć 'dalej' ale nie wiem, czy to nie był mój ulubiony drapak.
Fajne, mega przyjemne w obsłudze (i ładne!) ramię, wspaniale ukryty oscyloskop i klasyczna drewniana plinta. Prostota i piękno
Ten egzemplarz na pewno był tym moim ulubionym i podobnie jak Ty sprzedałem go by pójść w Pioniera PL70.
Widocznie pisane mu było przepłynąć Bałtyk tylko tak trochę mu było na okrągło z miejscowości Ryki  ;D

Cytat: MuzykalnY w Czerwiec 06, 2020, 16:12
Zawiśnie na nim Dynavector dv-20x2l
I to jest bardzo dobry i sprawdzony wybór  :np:.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Cytat: MuzykalnY w Czerwiec 06, 2020, 16:12
W końcu dotarł Micro seiki dd 40 , miał być tydzień temu ale przewoźnik pomylił paczki i zabrał inną , która miała termin dostarczenia właśnie na dzisiaj. Był mały stres ponieważ gramofon jechał z Polski do Szwecji na szczęście dotarł w idealnym stanie. Przepiękny gramofon, aż wieżyć się nie chce że robiono wtedy takie cudeńka a pochodzi z roku 83. Dzięki EmilioE
Zawiśnie na nim Dynavector dv-20x2l
Powiem krótko..... przepiękniutki.... 😀😀😀
I ucho niech też cieszy..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ziko369