Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

To może inaczej,jaki zakres dołu grają LGM?

McGyver

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 14:27
Cytat: McGyver w Styczeń 13, 2018, 14:23
A po kiego??
Bo ja nie mam spdifa,to vintydż Yamaha :)
Tak czy siak z Sunem przyjeżdżaj,namówię jeszcze elemka,to posłuchamy.
W takim razie po co w Protagoniście wyjście optyczne? Jeżeli już, to wejście.

Poza tym zabiorę transport EAD. Albo Teaca VRDS-T1.

Michał

No literówka. Dobra choć ja tam skupię się na Sunie :P

Lutek

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 15:22
To może inaczej,jaki zakres dołu grają LGM?

55 - 20.000 Hz +/- 4 dB


Bartolo

10000 za mk.III
We włoszech 8tyś.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

MAC


Bartolo

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 20:59
Dyche?  :o
No...A 14tyś. za wersję jubileuszową.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 20:59Dyche? 

Nieeee... :)
Mniej niż Twoje SRM'y ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Ja sie od dawna cenami rynkowymi klasycznych Tannoy-i nie interesowalem, bo nie mialem takiej potrzeby, ale widze, ze kolega zupelnie z cena za swoje nie przesadzil - w stosunku do tej oferty wydaje sie byc nawet korzystna. Glosniczki rowniez widze w stanie idealnym. Tu moze cos by sie jeszcze wynegocjowalo, ale jeszcze dochodzi koszt przesylki i ogromne ryzyko z tym zwiazane - wiem cos o obchodzeniu sie kurierow z przedmiotami.
Np.
http://www.ebay.pl/itm/Tannoy-SRM-12X-Super-Red-Monitor-Loudspeakers-/130615014751

tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 13, 2018, 21:25
Ja sie od dawna cenami rynkowymi klasycznych Tannoy-i nie interesowalem, bo nie mialem takiej potrzeby, ale widze, ze kolega zupelnie z cena za swoje nie przesadzil - w stosunku do tej oferty wydaje sie byc nawet korzystna. Glosniczki rowniez widze w stanie idealnym. Tu moze cos by sie jeszcze wynegocjowalo, ale jeszcze dochodzi koszt przesylki i ogromne ryzyko z tym zwiazane - wiem cos o obchodzeniu sie kurierow z przedmiotami.
Np.
http://www.ebay.pl/itm/Tannoy-SRM-12X-Super-Red-Monitor-Loudspeakers-/130615014751

Zapewne ta atrakcyjna cena jest powodem że wiszą na ebayu już tak długo ;D  ;D  ;D  Prawo rynku każdemu wolno pomarzyć ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

#1811
Chyba jednak sprzedal, bo jest tekst:
" Sprzedawca zakończył tę ofertę sprzedaży, ponieważ wystawiony przedmiot nie był już dostępny."
I nie ma ich w zakonczonych aukcjach - moze sprzedal poza Ebay-em i wycofal oferte.
Teraz zauwazylem, ze w zawieszeniu prawego glosnika jest jakies wgniecenie, otarcie krawedzi obudowy i z tylu bylo grzebane przy terminalach, ale nie da sie bardziej powiekszyc. Wiec dla mnie one juz nie sa w stanie idealnym..., a taka cena !!!

tatachabera

Albo mu się znudziło :)

Nie masz na co czekać wystawiaj swoje, przy tej cenie to będzie okazja  np
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

cdt

Cytat: tatachabera w Styczeń 13, 2018, 21:33
Zapewne ta atrakcyjna
On ma dość rozpoznawalny sklep i zawsze wysokie ceny . Klientów mimo cen też jednak ma :) . Zafiksowałeś się na Tannoya i w sumie to mądry ruch ;D . Ale tak jak pisze Michał posłuchaj i innych papierowców .

tatachabera

Cytat: cdt w Styczeń 13, 2018, 21:46Zafiksowałeś się na Tannoya i w sumie to mądry ruch  . Ale tak jak pisze Michał posłuchaj i innych papierowców .

Już się prawie odfiksowałem ;D 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

#1815
Cytat: tatachabera w Styczeń 13, 2018, 21:46
Albo mu się znudziło :)
Nie masz na co czekać wystawiaj swoje, przy tej cenie to będzie okazja  np

One nie moje... Przed laty byly moje i jak ten kolega wowczas je uslyszal, to od razu zapytal czy sa do sprzedania, a poniewaz akurat w tym momencie mialem takie dwie pary, wiec sprzedalem mu - wtedy - za rowne 9000 PLN, a on na te cene ani slowa i od razu sie zgodzil.
Moze przy tej cenie, to okazja nie bedzie, ale teraz uwazam, ze ta jego cena jest bardzo adekwatna do ich stanu. 
Wlasnie juz wystawilem - na razie na dwoch portalach - z cena (jak ostatnio kolega sobie zyczyl) 9,8 kzl. Poczekamy, zobaczymy. Zreszta mnie to ani ziebi ani parzy jak to nie moje kolumny i z tego tytulu nie moje pieniadze i czy ktos kupi czy nie to juz nie moj problem. Ja tylko ewentualne propozycje cenowe bede przekazywal jemu, sluchal co bedzie mial do powiedzenia na ten temat i dalej jego stanowisko przekazywal osobie zainteresowanej i tyle.

Piterski

Cytat: Lutek w Styczeń 13, 2018, 21:25dochodzi koszt przesylki i ogromne ryzyko z tym zwiazane - wiem cos o obchodzeniu sie kurierow z przedmiotami.
Bo po zakupy takiego kalibru to się jeździ osobiście  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

Google pokazało jeszcze takie: https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audio-apparatuur/luidspreker/tannoy-sgm-12x-372322068.html

Czekają od września na nowego właściciela.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Dzień dobry,umieram.... smok
Jacek jak Klipsch do Ciebie trafią,daj znać-postaram się pomóc radą gn

Michał

Cytat: Lutek w Styczeń 13, 2018, 17:22
Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 15:22
To może inaczej,jaki zakres dołu grają LGM?

55 - 20.000 Hz +/- 4 dB

I z 55Hz,Twoim zdaniem,nie ma basu?

Lutek

Cytat: Piterski w Styczeń 13, 2018, 23:04
Bo po zakupy takiego kalibru to się jeździ osobiście  ;D
Tyz prowda, ale jak rzecz do odbioru jest np. w Paryzu...?

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 14, 2018, 09:39
Google pokazało jeszcze takie: https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audio-apparatuur/luidspreker/tannoy-sgm-12x-372322068.html

Tyle, ze to w Anwerpii w Belgii, wiec zgodnie z zasada, ze trzeba odebrac osobiscie - bo kurierzy rozwala -  prosze policzyc koszty zwiazane z odbiorem. Przykladowo z Warszawy, to duzo ponad 2500 km i tylko samo paliwo, to juz ponad 1000 zl, a przy takiej trasie nie da sie bez noclegu w hotelu i suma  sumarum laczny koszt moze siegnac 10.000 zl !
Wiec nawet ten przyklad - oprocz podanego przeze mnie - utwierdza mnie w przekonaniu, iz kolega ustalil wlasciwa cene wyjsciowa dla swoich kolumn, choc oczywiscie nie okazyjna.


Lutek

Cytat: Michał w Styczeń 14, 2018, 10:09
I z 55Hz,Twoim zdaniem,nie ma basu?
[/quote]

Nie tylko moim ale w zasadzie wszystkich odwiedzajacych mnie sluchaczy, kiedy jeszcze te kolumny mialem. Krytyczne uwagi co do basu, to bylo to co zauwazali od razu. Oczywiscie chodzilo o jego glebie i zejscie, a nie szybkosc narastania i wygaszania impulsow, bo ten parametr jest w nich bardzo dobry.



tatachabera

Cytat: Lutek w Styczeń 14, 2018, 13:12Cytat: tatachabera w Dzisiaj o 09:39
Google pokazało jeszcze takie: https://www.2dehands.be/audio-video-tv/audio-apparatuur/luidspreker/tannoy-sgm-12x-372322068.html

Tyle, ze to w Anwerpii w Belgii, wiec zgodnie z zasada, ze trzeba odebrac osobiscie - bo kurierzy rozwala -  prosze policzyc koszty zwiazane z odbiorem. Przykladowo z Warszawy, to duzo ponad 2500 km i tylko samo paliwo, to juz ponad 1000 zl, a przy takiej trasie nie da sie bez noclegu w hotelu i suma  sumarum laczny koszt moze siegnac 10.000 zl !
Wiec nawet ten przyklad - oprocz podanego przeze mnie - utwierdza mnie w przekonaniu, iz kolega ustalil wlasciwa cene wyjsciowa dla swoich kolumn, choc oczywiscie nie okazyjna.

Lutek nie ma się co spinać i usilnie udowadniać że cena Twojego kolegi na SRM to prawie jak okazja za czasów PRL. Link podałem tylko informacyjnie może ktoś z niego skorzysta ( nie wszyscy forumowicze mieszkają w naszym pięknym kraju i nie musza jeżdzić po nie 2500 km ;).
Ja na tą chwilę wyleczyłem się z zakupu Tonnoyi ;D Ciśnienie zeszło do zera :)

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lutek

Cytat: tatachabera w Styczeń 14, 2018, 13:43
Lutek nie ma się co spinać...
Ja na tą chwilę wyleczyłem się z zakupu Tonnoyi ;D Ciśnienie zeszło do zera :)

Pewnie, ze nie ma co sie spinac..., bo niby o co ?
Sadze jednak, ze tylko na te chwile sie wyleczyles, jak rowniez tez sadze, ze jesli przykladowo nabedziesz Heresy, a przy okazji tak by sie zlozylo, ze kiedys wpadniesz do mnie (oczywiscie zapraszam) i posluchasz, to zachorujesz ponownie - tyle, ze ciezej niz to bylo obecnie - no i cisnienie pewnie ponownie Ci skoczy, no ale wowczas juz bedzie troche pozno, aby ten problem bezstratnie rozwiazac  :-)))