Ortofon Rohmann

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 03, 2017, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

#150
Cytat: Therion w Listopad 10, 2017, 14:39Swoją drogą to ciekawe - uważasz, że żadna współcześnie lub w najbliższej przyszłości produkowana wkładka, nie jest/będzie podskoczyć Rohmannowi?

Nie w tej cenie.
Czarna Cadenza sromotnie poległa.
Dynavector KAITORA RUA obiektywnie jest lepszy. Wszystko ma już na najwyższym poziomie. Kosztuje 15k...

Therion

tak tak, miałem na myśli poziom 4 tys.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Wszystkiego nie słyszałem. A nawet bardzo mało słyszałem ale z tych mi znanych wkładek ten Smurf podbił moje melomańskie narządy  :)

Therion

Jest fantastyczny dla siebie. Niezwykłe bogate i dojrzałe brzmienie. Jednak gdybyś chciał na kimś zrobić pierwsze wrażenie, to nastaw ATOC9. Strasznie czekam na dodatkowy headshell, bo chcę sprawdzić repertuar w który się wpisze 103R.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Sprzedałem OC9. Co prawda miałem vIII ale to nie był mój dźwięk. Za mało muzykalna dla mnie była.

Therion

Właśnie zrobiłem porównanie. Dwie płyty Rosetta Vangelisa i The Endless Rivier PF.

Vangelis na ATOC9 brzmi z ciut większą przestrzenią. Różnica niewielka, ale zauważyłem. Po włączeniu zas Pink Floyd, Rohmann daje popis możliwości. AT nie ma startu najmniejszego do niego. Scena, dynamika, fun. Rewelacja.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Gołe baby można wklejać?
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

byle bys nie sluchal gramofonu na golasa, bo moze byc odbicie w talerzu;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

Pewnie coś takiego masz na myśli :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Therion

#160
Czy u Was też wagi wariują od wkładek?

Mam dwie identyczne wagi i obie świrują gdy ważę Rohmann'a (ATOC9 mniej). Ich magnesy mają wpływ na te wagi? 6

Objaw jest taki, że pokazuje mi 2,50, za chwilę 2,47 a chwilę później 2,53



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

Średnia arytmetyczna wychodzi książkowo. Nie ma co marudzić  ;D

Nie zauważyłem tego u siebie.

cdt


Hubertrs

Mam identyczna wage i zachowuje sie tak samo, ale u mnie bateria tez ma juz troche na liczniku a cholewka noe pamietam czy wczesniej waga swirowala czy nie

frywolny trucht

Ja zauważyłem, że ta waga dobrze działa zaraz po uruchomieniu. Natomiast gdy zabawa trwa dłużej, coś kombinujemy, wyniki zaczynają świrować. Czyli- start- tarowanie- jeden pomiar, za chwilę drugi- OFF. Bo potem jest różnie. Szczególnie dla MC LO.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: cdt w Grudzień 14, 2017, 18:15
Może bateria pada .

W tym celu zakupiłem drugą, żeby porównać, ale obie zachowują się identycznie.

-----------------

OK, zjawisko wyjaśnione., to magnes w MC tak działa na wagę. Przyłożyłem magnes do wagi. O ile metalowa powierzchnia sprawia wrażenie niemagnetycznej, to sama waga reaguje na magnes pokazując np. -0,5. Tak też reaguje na Rochmann'a, najpierw na chwilę minus i jakaś minimalna wartość (np. -0,03) a później dopiero waży.

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 14, 2017, 19:12Ja zauważyłem, że ta waga dobrze działa zaraz po uruchomieniu.


Też to zauważyłem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

A tak przy okazji Panowie, jak się zachowują Wasze smerfy? Ja jestem zachwycony. Ostatnio miałem w domu spokój, więc zrobiłem kolejne starcie AT-OC9ML/II versus Rohmann i tym razem nie było czego zbierać po potyczce. Rzeczywiście Roman jest przezajebisty. W pierwszym momencie to AT jakby ciut mocniej bardziej błyszczy, ale na dłuższym dystansie Rohmann pokazuje klasę. Ma to samo co AT, tylko szlachetniej, dojrzalej i głębiej.

Jak dla mnie wkładka docelowa. Więcej nie potrzebuję.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Therion w Grudzień 14, 2017, 15:33
Czy u Was też wagi wariują od wkładek?

Mam dwie identyczne wagi i obie świrują gdy ważę Rohmann'a (ATOC9 mniej). Ich magnesy mają wpływ na te wagi? 6

Objaw jest taki, że pokazuje mi 2,50, za chwilę 2,47 a chwilę później 2,53




Mam dokładnie taka samą wagę i wkładkę AT OC9MLII. Zrobiłem test kilkanaście razy jeden za drugim. Pokazywany wynik to albo 1,58, albo 1,59. Kilka razy przeskakiwało z 1,58 na 1,59 z powrotem. Mam prawdopodobnie ustawione na 1,5855.
Żadnych dodatkowych anomalii. Igłę kładłem raz delikatnie, powolutku, a potem zdecydowanie w dół tak żeby winda sama opadła. Za każdym razem wychodziło jak podałem wyżej.
Acha. Baterie są nowe. Dziś wymieniane. Poprzedni zestaw trzeba było wymienić. Na słabych bateriach też działało, tylko światełka nie było.

MAC

Cytat: Therion w Grudzień 14, 2017, 19:29Jak dla mnie wkładka docelowa. Więcej nie potrzebuję.

Mam już dwie i jak spotkam NOSa fabrycznego w pudełku to kupie trzecią  :o
W ogóle nie chce mi się słuchać na jakichkolwiek innych  :)

Piterski

Dajcie mi linka do dobrej wagi, muszę taka nabyć.

Masza nie świruj  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Cytat: rudy-102 w Grudzień 14, 2017, 20:24Mam dokładnie taka samą wagę i wkładkę AT OC9MLII

U mnie na AT prawie dobrze. Widocznie Rohmann ma silniejsze magnesy.


Cytat: masza w Grudzień 14, 2017, 20:29
Mam już dwie i jak spotkam NOSa fabrycznego w pudełku to kupie trzecią  :o

Myślałem że zatrzymasz się na dwóch :)
To dam Ci znać jak spotkam, bo chyba mam więcej farta w szukaniu :)

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Też się za nim rozglądam . Tylko teraz już na luzaku nie spieszy mi się . Muszę go jednak zawiesić bo tyle dobrego o nim piszecie .

Hubertrs

Panowie gdyby ktos gdzies napatoczyl sie na Romka to bede zobowiazany za zadenuncjowanie goscia. Szukam czegos do 6k i Roman bylbybchyba idealny a sledze jebaje i inne takie ale niestety nikt nie widzial.

MAC

Swoje oba Rohmanny kupiłem w SpringAir. Musisz śledzić. Czasami mają a zakup u nich jest bezpieczny na 1000%

https://www.springair.de/en/audio-devices/turntables-x/cartridges?p=1

Hubertrs

Dziekuje, bede sledzil.