Obalamy mity audio

Zaczęty przez elem, Październik 31, 2017, 11:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: Melepeta w Styczeń 01, 2018, 21:14Ja zainspirowany wątkiem z NA, wczoraj demagnetyzowałem płyty CD przy użyciu lutownicy transformatorowej. I powiem Wam, że efekt jest nad wyraz słyszalny. Poprawia się dynamika i słucha się o wiele przyjemniej. Mam zamiar zrobić taki demagnetyzer, bo firmowego nie kupię. Cena zaporowa :)
Gdyby ktoś był ciekaw, jak to się robi lutownicą, to już objaśniam.
Zbliżamy górną część lutownicy transformatorowej (tę zaznaczoną strzałką) do płyty i ruchami spiralnymi oddalamy (unosimy lutownicę z nad płyty, kręcąc kółka). Oczywiście lutownica mysi być włączona. Ja to powtarzałem ze dwa-trzy razy na każdej ze stron płyty.
Polecam spróbować. Nic to nie kosztuje (chyba, że ktoś nie ma lutownicy) a można się zdziwić.

Jedyny wpływ na dźwięk jaki można uzyskać stosując taka lutownice wystąpi po dotknięciu powierzchni CD tym drucikiem co to jest na jej końcu i wciśnięciu przycisku na rączce - efekt w 100% gwarantowany  ;D

vasa



Cytat: dino w Styczeń 02, 2018, 22:19
Jedyny wpływ na dźwięk jaki można uzyskać stosując taka lutownice wystąpi po dotknięciu powierzchni CD tym drucikiem co to jest na jej końcu i wciśnięciu przycisku na rączce - efekt w 100% gwarantowany  ;D
Namówiłeś mnie.
Co racja to racja.
Sybilanty znikły [emoji50]



[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: Stary Psuj w Styczeń 02, 2018, 21:36
Panowie, jak macie zbędne De Magiki to dajcie znać, chętnie je od Was pozbieram.
Cena się nie zmieniła . 15 zeta ;D .
https://sklep.hi-fi.com.pl/pl/densen-plyta-demagnetyzujaca.html

Piterski

O dzięki będę miał spis utworów do samplera Audio Physika  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino


malg

Cytat: cdt w Styczeń 02, 2018, 22:32
Cytat: Stary Psuj w Styczeń 02, 2018, 21:36
Panowie, jak macie zbędne De Magiki to dajcie znać, chętnie je od Was pozbieram.
Cena się nie zmieniła . 15 zeta ;D .
https://sklep.hi-fi.com.pl/pl/densen-plyta-demagnetyzujaca.html
a na AVS można było kupić za 5 zł



vasa

Cytat: dino w Styczeń 02, 2018, 22:48
Cytat: vasa w Styczeń 02, 2018, 22:23Sybilanty znikły

Tylko sybilanty ? :o >:(

No nie.
Poprawiła się również czerń tła.
Może nawet nieco zdominowała przekaz :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: McGyver w Styczeń 02, 2018, 22:50
Cytat: malg w Styczeń 02, 2018, 22:48
a na AVS można było kupić za 5 zł
Dolicz cenę biletu i dojazdu, a straci to sens.

myślałem o zakupie przy okazji,
a jechać tylko po CD to oczywiście absurd

McGyver

Dotąd nie widziałem sensu zwiedzania audio show. Natomiast w tym roku ja się będę wystawiał, a to w pewnym stopniu robi różnicę  ;)


Pablo_NL

Tydzień temu sprzedałem swoją intergrę (powoli kończyła się gwarancja, a sprzedałem w b.dobrej cenie). W poniedziałek wjechała do mnie taka sama integra, ale fabrycznie nowa. Po spędzeniu ok 10 godzin w kartonie dla wyrównania temperatury i wpięciu w system, mruczała sobie cicho do dzisiaj.
Znam ten wzmacniacz, bo grał u mnie prawie dwa lata, nie zmieniło się nic w systemie, nawet nie ruszałem okablowania po odpięciu starego a jednak dźwięk z nowego jest inny. Bardziej jakby przesunięty w górę, z lekko wycofaną średnicą, mniejszy dół. Jeśli chodzi o głośniki lub wzmaki lampowe to rozumiem, że muszą się trochę wygrzać na początku, ale tranzystor?? Mija druga doba od włączenia wzmacniacza, grał na godz. 8 trochę w pętli, reszta radio. Dzisiaj odsłuch na godz. 10 i taka trochę niespodzianka. Gdybym chciał takie analityczne brzmienie, to bym sobie kupił coś innego, ja jednak chciałem dźwięk jaki lubię, z integry którą znam...
Czy mam się zacząć niepokoić o powtarzalność produkcji? Jak długo tranzystor "dochodzi do siebie"?
Wcześniej nie miałem porównania i nie zwróciłem na to uwagi.

rudy-102

A po co sprzedałeś ten wzmacniacz skoro byłeś zadowolony?

frywolny trucht

Lubi mieć na gwarancji ;)
Efekty są takie, jakby rzeczywiście był niewygrzany. Choć równie dobrze konstruktorzy mogli coś grzebnąć. Zwykle w instrukcji jest zawarta uwaga, że specyfikacja może ulec zmianie bez uprzedzenia. Ile może potrwać wygrzewanie? Kto wie? Może następne dwa lata, żeby mieć identyczny efekt jak w poprzedniku. Jestem przekonany, że mój dziesięciolatek gra teraz nieco inaczej niż jak był nowy :) Przy czym on w klasie A robi za piec. Trudno, żeby wszystko trzymało parametry jak za nowości. Ale paradoksalnie teraz gra bardziej kulturalnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: Pablo_NL w Luty 06, 2019, 23:46
Czy mam się zacząć niepokoić o powtarzalność produkcji?

w 100% nigdy nie zachodzi,
a dodając jeszcze do tego nasze audifilskie spostrzeżenia i bardzo szczegółowe oczekiwania -  to na pewno nie

przecież w fabryce każdy klocek jest składany z taśmy -  kondensatorów, tranzystorów - a one są 5% lub 2% -
wiec róznica jest możliwa,
ale charakter brzmienia to chyba powinien być zachowany
chyba ze fabryka zmieniła elementy w produkcji

Hubertrs

Ktos ma nadzieje, ze gdziekolwiek ktos sie bawi w dobieranie kondow czy rezystorow??
dlatego jesli podzespoly sa lepszej jakosci to wieksze prawdopodobienstwo ze klocek zagra tak jak powinien,
kiedys przytrafilo mi sie grzebac w trzech yankach i w nawet jednym nie bylo takich samych bebechow jak w poprzednim.
Wystarczy isc do sklepu agd i popatrzec na asortyment, te same urzadzenia a inny kraj produkcji

Piterski

Cytat: Pablo_NL w Luty 06, 2019, 23:46Tydzień temu sprzedałem swoją intergrę (powoli kończyła się gwarancja, a sprzedałem w b.dobrej cenie). W poniedziałek wjechała do mnie taka sama integra, ale fabrycznie nowa.
To żart prawda? Zdradzisz co to za klocek?

Mój Sensor nowy nie dał się słuchać normalnie gdzieś przez miesiąc czasu.
Kolega, który słuchał go u siebie kiedy kupił taki sam też mnie pytał co się dzieje.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pablo_NL

Sprzedałem, bo komuś się bardzo spodobał i zaproponował mi dobrą cenę. Dołożyłem bardzo mało i mam nówkę, ale tylko dlatego, że mam dobry układ z dystrybutorem. Poza tym chciałem zmienić kolor klocka.
Wzmacniacz to Parasound Halo.

Hubertrs

w takim klocku to raczej nikt, niczego ,nie pozostawil przypadkowi, daj mu sie wygrzac.

Piterski

Faktycznie kawał wzmacniacza. Życzę Ci by się ułożył i zagrał znowu tak jak twój poprzedni.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

muda44

Cytat: Pablo_NL w Luty 06, 2019, 23:46
Tydzień temu sprzedałem swoją intergrę (powoli kończyła się gwarancja, a sprzedałem w b.dobrej cenie). W poniedziałek wjechała do mnie taka sama integra, ale fabrycznie nowa. Po spędzeniu ok 10 godzin w kartonie dla wyrównania temperatury i wpięciu w system, mruczała sobie cicho do dzisiaj.
Znam ten wzmacniacz, bo grał u mnie prawie dwa lata, nie zmieniło się nic w systemie, nawet nie ruszałem okablowania po odpięciu starego a jednak dźwięk z nowego jest inny. Bardziej jakby przesunięty w górę, z lekko wycofaną średnicą, mniejszy dół. Jeśli chodzi o głośniki lub wzmaki lampowe to rozumiem, że muszą się trochę wygrzać na początku, ale tranzystor?? Mija druga doba od włączenia wzmacniacza, grał na godz. 8 trochę w pętli, reszta radio. Dzisiaj odsłuch na godz. 10 i taka trochę niespodzianka. Gdybym chciał takie analityczne brzmienie, to bym sobie kupił coś innego, ja jednak chciałem dźwięk jaki lubię, z integry którą znam...
Czy mam się zacząć niepokoić o powtarzalność produkcji? Jak długo tranzystor "dochodzi do siebie"?
Wcześniej nie miałem porównania i nie zwróciłem na to uwagi.

Niektóre wzmacniacze potrzebują nawet kilkaset godzin na wygrzanie a drugi fakt to brak powtarzalności .
Po pierwsze właśnie tolerancja elementów a często i inne elementy .
BA! Od lat niektóre firmy stosowały różne wewnętrznie wersje na różne rynki .

Sprawdź też czy wtyczkę zasilającą tego egzemplarza masz tak samo wpiętą jak poprzedniego i oczywiście czy stoi w tym samym miejscu itd .

Pablo_NL

Cytat: muda44 w Luty 07, 2019, 16:12Sprawdź też czy wtyczkę zasilającą tego egzemplarza masz tak samo wpiętą jak poprzedniego i oczywiście czy stoi w tym samym miejscu itd

Zawsze sprawdzam czy jest linia na swoim miejscu, a że do końca sobie nie weirzę, to miernik idzie w ruch. Nic, trzeba poczekać, mam 30 dni na ewentualny zwrot

Piterski

Cytat: muda44 w Luty 07, 2019, 16:12kilkaset godzin na wygrzanie
Poradzę Ci to co mi poradzono dwukrotnie. Nie on pogra ale nie trzymaj go non stop pod napięciem.
Po prostu normalnie uruchamiaj go graj i wyłączaj, itd..
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Jakieś dwadzieścia lat temu odsłuchałem z kolumnami jakie miałem w domu wzmacniacz Musical Fidelity A2.W jego brzmieniu było wszystko czego szukałem.To był wzmacniacz który grał już dłuższy czas w sklepie.Zachwyciło mnie jego brzmienie i wpłaciłem odpowiednią sumę na swój egzemplarz, który miał przyjechać prosto z Anglii.Za parę dni dostałem telefon, że już jest i czeka na mnie.Karton został rozpieczętowany tylko w celu podbicia gwarancji.Podłączyłem w domu i... jest lipa.Kiepska dynamika, płaska scena , jakby to był zupełnie inny wzmacniacz.Załamałem się.Wcześniej sprzedałem Technicsa SU VX 920 i   myślałem, że popełniłem błąd.No  nic, może się rozegra, sam siebie pocieszałem.Co dzień po pracy włączałem go no i nic.Minęło jakieś dwa, trzy tygodnie i wreszcie usłyszałem to co przedtem w sklepie:)