Grafomon w okolicach 3k

Zaczęty przez moon, Luty 01, 2018, 10:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: koszalekopalek w Maj 15, 2018, 23:27
Co za zbieg okoliczności, oferta dokładnie za 3k :)
Ramię "napędzane" powietrzem, wersja z płytą nagrobkową, pokrywy brak.
Żeby tak jeszcze producent poprawił opis "problem tzw. antyscatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie!"
DOŚRODKOWEJ!

http://allegro.pl/gramofon-pre-audio-granit-producent-i7349273799.html#thumb/1

To nie jest oferta za 3000zł, to jest
LICYTACJA!
Cytat: koszalekopalek w Maj 15, 2018, 23:27
Żeby tak jeszcze producent poprawił opis "problem tzw. antyscatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie!"
DOŚRODKOWEJ!

http://allegro.pl/gramofon-pre-audio-granit-producent-i7349273799.html#thumb/1
Dośrodkowej? Że jak? Połóż np. jakąś plastykową kulkę na talerzu i włącz gramofon - czy kulka spada na zewnątrz, czy wędruje do środka?
Zatem ODŚRODKOWEJ!

koszalekopalek

#51
CytatTo nie jest oferta za 3000zł, to jest
LICYTACJA!

To jest oferta - darmowa reklama, odkąd nie trzeba płacić za wystawienie oferty. Wierz mi, producent chętnie sprzeda w tej cenie dowoloną ilość egzemplarzy, a nawet trochę taniej :-)

CytatDośrodkowej? Że jak? Połóż np. jakąś plastykową kulkę na talerzu i włącz gramofon - czy kulka spada na zewnątrz, czy wędruje do środka?
Zatem ODŚRODKOWEJ!

Założysz się, stawiam 1000 złotych :) DOŚRODKOWEJ

tomekkk1

#52
Mea culpa! To ja zamieszałem tym razem odnośnie antyskatingu

A odnośnie linku - mnie jako potencjalnego zainteresowanego kieruje do aukcji a nie oferty, sprzedający wyraźnie podkreśla iż to jest AUKCJA. My kupujący nie musimy znać intencji i kombinatorstwa sprzedającego...

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Maj 15, 2018, 23:42Połóż np. jakąś plastykową kulkę na talerzu i włącz gramofon - czy kulka spada na zewnątrz, czy wędruje do środka?
nieaktualne

koszalekopalek

Cytat: tomekkk1 w Maj 16, 2018, 00:01
Mea culpa! To ja zamieszałem tym razem

Ja żyłem kilknaście lat w przeświadczeniu, ze chodzi o kompesację śiły odśrodowej, dopiero, chyba, ktoś mi wytłumaczył włąsnie na tym forum, że prawda jest zupełnienie inna ;)

Należałoby by zadać kilka istostnych pytań producentowi tego gramofonu :)
Ale nie będę wychylał się z pytaniami, bo znowy wyjdę na tego złego :)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Oj, pokręciło mi się jak prawa ręka z lewą młodemu kociarstwu w wojsku - nie przeżywamy  :P ;D

il cattivo

Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 14:06
Cytat: cdt w Maj 05, 2018, 13:45
Co jak co ale seria 12XX to im się udała . Jeszcze sobie kiedyś go odkupie
Powodzenia z odkupywaniem
Ja go, po prostu, nie lubię.
Tak po ludzku i bez powodu. To takie BMW wśród gramofonów

Więc sprawiłem sobje to BMW. Dziękuję Kawosz za głos rozsądku, bo zupełnie niepotrzebnie brałem pod uwagę chociażby PLX1000...

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Bo ja go zawsze dobrze wspominam i jeszcze sobie odkupie kiedyś  :) .

il cattivo

#60
Technics jaki jest, każdy widzi. Włączam zasilanie, potem START i lecimy 😀 Wkładkę AT440 MLa przeszczepiłem z mojego kochanego Kredensa, który poszedł dalej w świat.
Jeszcze chciałbym oryginalny headshell, żeby ładnie wyglądał, bo ma napis Technics 😋
Zapewne za jakiś czas będę kombinował z wymiana przewodów zewnętrznych, bo ta maszynka chyba zasługuje na coś lepszego.

Edit:

Jeśli by kto miał na zbyciu taki headshell, to chętnie odkupię. W ostateczności mogę też przyjąć za darmo 😋

Piterski

No dobra ale tak szerzże jak na spowiedzi. Odczułeś różnice dźwiękowa pomiędzy tymi gramofonami?

O użytkowej to ja wiem bo też się przesiadłem z "Kredensa".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

@Piotrek:
widze że tak się wkręciłeś z MS, że pierwszy raz widzę - napisałeś "kredensa", wcześniej było AF

il cattivo

Przyznam, że nie odnajduję jakichś znaczacych różnic w dźwięku prezentowanym przez oba gramofony. Jednak zmieniły mi się ostatnio warunki odsłuchowe, z kolumnami też trochę majstrowałem. No i czasu brak...
W SL1210 nie występuje jakiekolwiek kołysanie dźwięku, ot co!

malg

Cytat: il cattivo w Maj 22, 2018, 00:12
W SL1210 nie występuje jakiekolwiek kołysanie dźwięku, ot co!

Mam jak wiadomo "kredensa"  ;D, bez sterownika Zontka
a kołysania dźwieku nigdy nie słyszałem
no może jestem głuchy :o

brbr

U mnie mimo że 'piotrowy' kredens z atomowym sterowaniem, to sprawiłem kobicie JVC Victora - bała się zwyczajnie dotykać tamtego, a tu wygoda automatu i cieszy się przekładając płyty na drugą stronę :) Swoją drogą ładne toto, elegancko pracuje, a zregenerowana MC-100 przygrywa zacnie. No i szczęście kwitnie, dziś odbiorę z poczty Eda Sheerana, to i w ogóle będzie miło ;)

Piterski

Cytat: malg w Maj 21, 2018, 22:59@Piotrek:
widze że tak się wkręciłeś z MS, że pierwszy raz widzę - napisałeś "kredensa", wcześniej było AF

Fakt, że tak się przyzwyczaiłem do Micro Seiki, że obsługuję go jak CD, jednym palcem ;D ale nie ma on tego uroku jaki miał AdFontes i czasem troszkę mi go brakuje.
Co do kołysania dźwięku to w moim się zdarzało ale jeszcze przed założeniem sterownika. Myślę, że gdybym opanował ten gramofon wcześniej (moje zmęczenie materiału) to może i bym go nie zmienił ale coś tam zawsze takiego we mnie siedzi by sprawdzić i się upewnić czy nie będzie lepiej.

Jeśli lepiej jest to delikatnie lub jest to troszkę inny charakter grania żaden siedmiomilowy krok w przód.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

il cattivo

Cytat: Piterski w Maj 22, 2018, 09:10Jeśli lepiej jest to delikatnie lub jest to troszkę inny charakter grania żaden siedmiomilowy krok w przód.

Bo też nie miał to być krok do przodu, chodziło tylko i wyłącznie o wygodę i czas, który trzeba teraz poświęcić na inne, znacznie ważniejsze cele.

Kołysanie w Fontku było minimalne. Posiadałem starą wersję łożyska, które było dość spore. Może tu tkwił problem. A może w kanapkowym talerzu, którego idealne wycentrowanie było bardzo trudne. W połączeniu z niecentrycznie wytłoczonymi płytami efekt kołysania był wzmożony.

Dlatego zależało mi na zdobyciu jednoczęściowego talerza. Problem był taki, że Pan Andrzej posiadał już tylko talerze do nowych łożysk, które nie "siadały" na te starego typu.

Bardzo więc żałowałem, kiedy wydawałoby się świadomy i doświadczony miłośnik audio z tego forum, zezłomował zupełnie sprawny talerz za kurde 40 złotych. I nie był to Gerwazy :P Święte prawo własności...

Piterski

Cytat: il cattivo w Maj 22, 2018, 10:09I nie był to Gerwazy :P
Pamiętam  ;D

Cytat: il cattivo w Maj 22, 2018, 10:09
Bo też nie miał to być krok do przodu, chodziło tylko i wyłącznie o wygodę i czas, który trzeba teraz poświęcić na inne, znacznie ważniejsze cele.
No tak wyszło u mnie, subtelne zmiany większa detaliczność, taką słyszałem też opinie w przypadku zamiany na inny bardzo drogi gramofon. Gdyby nie te pewne upierdliwości to to jest nadal bardzo dobra propozycja. Przynajmniej dla wkładek "ekonomicznych".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Maj 22, 2018, 10:15
Cytat: il cattivo w Maj 22, 2018, 10:09I nie był to Gerwazy :P
Pamiętam  ;D

a ja nie, kiedy to było ?
bo ja od początku chciałem pełny talerz,
ale Andrzej nie mial wtedy takiego materiału (tak przynajmniej tłumaczył)

moon

ja tez zawsze chcialem, i taki mam:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Cytat: malg w Maj 22, 2018, 10:19a ja nie, kiedy to było ?
Oj na samym początku jak Frywolny zmieniał desing swojego Fonciaka.
Zmienił tez talerz na warstwowy, a stary wywalił na złom.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

il cattivo

#72
Cytat: Piterski w Maj 22, 2018, 10:15Gdyby nie te pewne upierdliwości to to jest nadal bardzo dobra propozycja. Przynajmniej dla wkładek "ekonomicznych".

Zgadzam się. I nieźle się ostatnio napociłem, przekonując znajomego, że nie jest to najlepszy pomysł na pierwszy gramofon. Bo przecież zawsze mogę do niego wpaść i poustawiać. No ale w takim wypadku nie zamieniałbym Morgana na BMW :)

malg

Cytat: Piterski w Maj 22, 2018, 10:24
Cytat: malg w Maj 22, 2018, 10:19a ja nie, kiedy to było ?
Oj na samym początku jak Frywolny zmieniał desing swojego Fonciaka.
Zmienił tez talerz na warstwowy, a stary wywalił na złom.
to mnie jeszcze nie było na forum


McGyver

Cytat: Piterski w Maj 22, 2018, 09:10coś tam zawsze takiego we mnie siedzi by sprawdzić i się upewnić czy nie będzie lepiej.
Skoro tak, to gdybyś kiedykolwiek pozbywał się DD-40, odezwij się do mnie. Jeżeli akurta będę miał wolne środku to go kupię, choćby do samego patrzenia  :P


(a serio, to bez obaw, nie będzie bezczynny, mam około 2 metry bieżące winyli  ;)  )