Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1


dino

Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2019, 00:01Ale na dzień dobry ten dźwięk jest spokojny i gładki  i na dokładkę bardzo precyzyjny .
:np: Tak go zapamiętałem. To chyba najbardziej udany produkt RCM. Jedyna wada - cena  >:(

Piterski

Co nie co o nim pisałem na naszym forum i miałem okazje go posłuchać.
Dla mnie świetne phono tylko ponad 20 tyś za używany też przerosło moje możliwości.
Cieszę się, że w końcu Paweł zdecydował się go posłuchać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Styczeń 19, 2019, 23:20tylko ponad 20 tyś za używany
No właśnie. Ale taki już jest świat audio. Paweł miał klocki w podobnej cenie, które "nie grały" więc to przynajmniej jest jakiś progres.

miniabyr

Właśnie wyszedł ode mnie Ondrej ,więc opis Theriaa  będzie rano . Ale fakty są takie ,że żadne phono nie grało u mnie tak analogowo  i z taką klasą jak Theriaa .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Krótkie wprowadzenie.  Phono Moon'a gra u mnie od ok. 2010 roku .  Moon zastąpił  phono lampowe Audio Note M2 + stepup również AN . Wzmacniacz  wtedy to AN Oto Se + kolumny AN E-d . Gramofon  tuz przed Zontkiem to Acoustic Solid "Machine Black"  . Już wtedy miałem obiekcje ,co do brzmienia phono lampowego . Zacząłem poszukiwania  wśród phono lampowych jak i na krzemie . Grały Sagden ,Acoustic Solid , ClearAudio , Manley ,Audio Research ,Audio Note  Kit etc  . Padło na SimAudio –Moon bo pozamiatał problem.  Dlaczego o tym piszę ? Bo mam wrażenie ,że wyleczyłem się z przeświadczenia ,że tylko phono na lampie jest najlepszym rozwiązaniem ! Dla mnie jak widać nie . A piszę to ,bo po prostu mogłem tego  sprzętu posłuchać w swoim systemie ,na swoich warunkach . Jak wiecie z tego systemu który wymieniłem na wstępie pozostał tylko Moon . A jak brzmi RCM TheRiaa ?  Największym zaskoczeniem jest delikatność  tego phono . Kiedy myślimy o phono na krzemie, to od razu mamy wątpliwość   czy nie dostaniemy dźwięku  krzykliwego  i bez finezji . No to radzę posłuchać Theriaa . To ,co mi przyszło mi na myśl aby opisać  soniczne wrażenie to ANALOGOWOŚĆ .  Nie spodziewałem się usłyszeć tego ,co usłyszałem ! Myślałem ,że brzmienie  Thriaa podryfuję w stronę  analityczności  i to takiej na granicy muzykalności  . Nic z tego ! Ta  delikatność   jest zaskakująca i cholernie przyjemna . Czy to nie rzutuje na ujednolicenie wszystkiego i  efekt ,,walcowania epok ,,? Nie ! To Brinkmann walcował dźwięk niezależnie od dekady  z jakiej pochodził materiał, dorzucając do walcowania nudny dźwięk  .  Air Tight Ate 2005  robił to  znacznie mniej dokuczliwie  ale brakowało w tym  przekazie życia . A ModWright jeszcze wróci do mnie na warstat, aby dać mu szansę z gramofonem Zontek .To phono wzbudziło u wasz skrajne odczucie  ,a ja jestem  w tej grupie której ModWright  się podobał ( Napiszę o nim jeszcze). On za to produkował dźwięk ,,lekko na sterydach ,,   Kit Audio Note M5 Riaa nie wchodzi w rachubę, bo koszty tego phono + zewnętrzny Stepup robią się mało opłacalne  a i brzmienie nie do końca  jestem w stanie zaakceptować .  Theriaa wpasowuje się w mój system bardzo  elegancko .  Mój  dużo tańszy Moon  przy Theriaa  wydaje się   brzmieniu nieco podkolorowany . Dotąd sądziłem że jest prawie" przeźroczysty" . Jednak Theriaa pokazała ,że można  pewne sprawy pokazać  jeszcze bardziej  ,,spokojnie"  . To może sugerować jakieś odchudzenie  brzmienia –tak nie jest ,ale ja nie umiem w tej chwili opisać tego lepiej.   Niskie częstotliwości które Theriaa  produkuje  są precyzyjne  i zwarte  . Są mniej ,,tłuste" i dobitne niż na  Moon . Jednak  nie mam wrażenia ,że  coś tracimy . Po prostu to wpisuje się w spokój  przekazu RCM'u   Średnica i tony wysokie są świetnie ze sobą zszyte . To przejście między pasmami jest gładkie i nie zastanawiamy się gdzie to zszycie jest –dostajemy jeden spójny  przekaz . Mam takie odczucie że te pasma są lekko  w przekazie pastelowe  . To czego nie lubię w phono lampowym to słodzenie  i pogrubianie tych pasm . To w tym miejscu miłośnicy lampy maja do zarzucenia krzemowi  brak tego  winylowego ,,łał"  , tych przestrzeni  . No cóż , nic na to nie poradzę  że mnie to ,, Łał" przestało się podobać  a zaczęło irytować .Jak znajdę odpowiednią ,,lampę" która będzie  dużo tańsza niż AudioTekne At2000  i mnie tak zachwyci , to nie omieszkam poinformować was o tym . Co można napisać o barwie Thriaa ? Dostałem wszystko czego  oczekiwałem od urządzenia  tej klasy. Naprawdę  nie wiem do czego mógłbym się przyczepić . No chyba tylko do ceny . (Wiecie jak dla mnie jest jak z jelita grubego -)  Scena produkowana przez RCM jest  bardzo szeroka  i cofniętą do linii kolumn  . To jeszcze bardziej wpływa na odczucie maksymalnego rozciągnięcia sceny na boki . Ja to lubię . Nie wiem czy mój pokój nie wpływa na to ,że  urządzenia które usiłują produkować dźwięk  w głąb sceny   kosztem szerokości , wypadają znacznie gorzej . Ja nie przepadam za sceną wąską  za to głęboką   i na szczęście  RCM tego nie robi .  Rcm Theriaa to bardzo dobry produkt , skierowany do użytkownika o jasno sprecyzowanych kryteriach brzmienia . To nie jest ,,klocek" który wszystkim przypadnie do gustu. Ale chyba taki nie istnieje  . Jedynie co mnie martwi w tym moim  słuchowisku to brak innego i dobrego interkonektu  między ramieniem a phono. Mój  Mit Studio Phono dobrze zgrywa się z Moon . Jest również długi ,co ułatwia wygodne  ustawienie wszystkich  komponentów na  półce . Bardzo bym chciał  wpiąć coś innego i porównać  ,bo czuję że tu może być  problem .  Niestety mój Siltech to tylko 60 cm  więc odpada .
Szukam phono – to już wszyscy wiedzą . Co zastąpi mojego Moon'a   jeszcze nie wiem . Chcę jeszcze przesłuchać  kilku zawodników . To co wygra ten konkurs piękności ,będzie musiało zostać u mnie na bardzo długo.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Bardzo ciekawy opis, niestety użytkownicy wolą kłócić się o politykę.

Zontek nie robi zintegrowanych IC od ramienia? Jak dla mnie im mniej wtyczek po drodze tym lepiej...


Grupa ratowania poziomu.

elem

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 20, 2019, 11:01Bardzo ciekawy opis, niestety użytkownicy wolą kłócić się o politykę.

Nie mogę "kłócić się" z miniabyrem , bo się z nim zgadzam, jeśli chodzi o wrażenia z odsłuchu Therii :)

Tomasz, jakie ramię "bez wtyczek" do IC  masz na myśli? Jeden , nieprzewany drut od wkladki do wejścia pre?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Zadzwońcie jak toto zlampizują  :P  ;D

miniabyr

Cytat: LampowY w Styczeń 20, 2019, 11:39
Zadzwońcie jak toto zlampizują  :P  ;D
Podobno mają nowe urządzenie . I również poszli w krzem . Niestety to będzie produkt dla bardzo bogatych.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Zawsze można żyć bez jednej nerki:)
Grupa ratowania poziomu.

elem

Nerki chyba mają za niski kurs :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

LampowY

Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2019, 11:49Niestety to będzie produkt dla bardzo bogatych.
Jakby Theriaa była dla biednych  :D

Od kilku lat nie słucham u siebie urządzeń, na które mnie nie stać.
Na co mi potem spode łba paczać na swoje klamoty?  ;D

elem

Ja to sobie inaczej tłumaczę - nie stac Cie na hi-end ale stac Cie na bilet autobusowy / paliwo. Wsiadam, słucham, zachwycam się, przy okazji o coś zapytam, poduczę się. A że 15 minut słuchałem? Czy w domu mialbym dużo więcej czasu na słuchanie?  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Theriia po Sensorze zaskoczyła mnie i to na plus. Oczywiście czary mary były podobne do tych z nowym pre ale jazdy robi marketing tak jak uważa.
W większości odczucia mamy podobne. Mnie minimalnie brakowało "życia" w dźwięku ale z reguły słuchałem jej z kolumnami na ceramikach a tym nigdy "życia" nie brakowało  ;)
Co do pre na lampach. Ja mam hybrydę (na wejściu JFET a potem lampy) i nie narzekam. Nie dodaje od siebie niczego co by mi przeszkadzało ale to też kwestia dostrojenia danej konstrukcji i nie szukania na siłę miodu. W sumie znalazłbym klika pre z lampami o podobnych właściwościach.  8)
To teraz trzeba tylko zacząć zbierać mamonę i ...

miniabyr

Czas na wieczorne drapanie po czarnym  :) Widzę  dyżurny ruch w wątku "ponad podziałami " . Ja startuję z płytą Mieczysława Kosza . Czyli Polish Jazz  i to z pierwszego tłoczenia  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Styczeń 20, 2019, 19:28Widzę  dyżurny ruch w wątku "ponad podziałami "
Wątek to wybitnie "nie dzielący". Nawet ja w pewnym momencie dałem się złapać.
To punkt odniesienia jeżeli chodzi o Pre już masz ?

tomekkk1

No, tym razem nie usunąłeś wpisu i zaiste jest o czym poczytać! Fajnie się czyta tą - rzekłbym - bardziej rozprawkę, niż recenzję. Rozprawkę, bo dni Moon'a zdają się teraz jeszcze precyzyjniej policzone ;D

miniabyr

#4218
Że to ktoś czyta ?  ;)   Czy dni Moon'a są policzone ? W pewnym sensie tak . Ponieważ to phono jest ostatnim elementem  który muszę wymienić , ze względów finansowych musi to być bardzo przemyślana decyzja . Jak kupię to phono to zostanie u mnie na lata . Mam jeszcze do przesłuchania kilka innych wariantów ,ale Theriaa jest już takim punktem odniesienia . Już się nie śpieszę bo wiem , że nervosa bardzo złym doradcą  . Theriaa jest naprawdę  bardzo dobra  i miło byłoby mieć ją w systemie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Moim zdaniem to zarówno Sensor2 jak i Theriaa są w swoim przedziale cenowym bardzo dobrymi preampami.
Mogą się wpasować lub nie w osobiste preferencje każdego słuchającego ale Roger mimo wszystko wie co robi.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Styczeń 21, 2019, 09:10Moim zdaniem to zarówno Sensor2
Pozwolę sobie się nie zgodzić  ;)

elem

A słuchałeś po firmowym upgradzie? 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Jeżeli to co stało podłączone na AS do Air Force było po upgradzie to tak.

elem

W tym roku? I co, słabo było?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Styczeń 21, 2019, 22:14W tym roku? I co, słabo było?
W tym. Trzeba brać pod uwagę warunki wystawy ale moim zdaniem nadal "drze mordę".
Wiem, ze ma swoich fanów. Ja się do nich nie zaliczam. Nie lubię takiego dźwięku.