Źródło dźwięku do DAC

Zaczęty przez Keef98, Sierpień 22, 2015, 23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

absolute magnitude

Cytat: marek.pap w Listopad 29, 2017, 16:03Tak.

Spróbuję jeszcze raz. Chyba miałem problem z "media renderers" i porzuciłem temat.
Co wybierasz jako renderer w bubble na Synology? Jakiego media servera używasz?

marek.pap

Jako renderer używam Stream Magic 6. Do odtwarzania Tidala jako media server służy BubbleUPnP Server.
Do plików FLAC z Synology korzystam z MinimServer, ale wcześniej używałem DiskStation.

absolute magnitude

Aaaaa już pamiętam. Renedererem może być tylko urządzenie sieciowe  :'(
Streamer, malina etc. Burson to niezwykły dac co prawda, ale niesieciowy.
Trzeba będzie nabyć drugą malinę.
Ta którą mamy "to świętość" nie do ruszenia. Podłączona po RGB z oldskulowym kineskopem.
Dig Dug, Galaga, Tekken te sprawy ;)
Wybaczcie dygresję od tematów audio, chociaż audio też tam jest ale... mono.

marek.pap

Tak, odtwarzanie Tidala tylko po DLNA. W Synology strumień audio na wyjście usb może przesłać tylko Audio Station.

absolute magnitude

#154
Cytat: marek.pap w Listopad 29, 2017, 22:23Tak, odtwarzanie Tidala tylko po DLNA. W Synology strumień audio na wyjście usb może przesłać tylko Audio Station.

Działa.
Ja wiedziałem, że tak będzie... Dzisiaj po powrocie z pracy, szybki test na naszym rpi do giercowania.
Jakaś stara 8GB karta micro SD, volumio, gładka konfiguracja (znalazł NAS),
volumio pojawił się jako renderer i gramy z Tidala przez BubbleUPnP.
Jak mówiłem HiFace ratuje tyłek, sprawdził się i w tym momencie. Zamawiam kolejne rpi bez dodatków typu HiFiBerry Digi+ Pro. Kiedyś sprawdzę czy z Digi+ jest lepiej niż z HiFace!
Wrzucam foty.

P.S.
Czerwone pcb na zdjęciu to VGA 666 (przecież nie będziemy grali w gry po HDMI, bo wstyd).

elem

Cytat: absolute magnitude w Listopad 30, 2017, 22:45Jakaś stara 8GB karta micro SD, volumio, gładka konfiguracja (znalazł NAS),
volumio pojawił się jako renderer. Burson i gramy z Tidala przez BubbleUPnP.
Jak mówiłem HiFace ratuje tyłek, sprawdził się i w tym momencie. Zamawiam kolejne rpi bez dodatków typu HiFiBerry Digi+ Pro. Kiedyś sprawdzę czy z Digi+ jest lepiej niż z HiFace!

Absolutnie piękna proza :)  Ale jak on WAS znalazł, ten volumio czy jak go tam zwą?  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

absolute magnitude

#156
Cytat: elem w Listopad 30, 2017, 22:57Absolutnie piękna proza
Dzięki  :P

Jeszcze jeden zapomniany screenshot, jak to wygląda na smartfonie.

wirgoo

Cytat: Wireless w Sierpień 23, 2015, 12:04
OK - architektura:

Wireless w tym schemacie sugeruje dołączenie hata w postaci karty Hiberry digi+ do Raspberry i dalej do zewnętrznego DAC. Nie zbyt rozumiem to rozwiązanie w sytuacji gdy mamy zamiar korzystać z zewnętrznego DAC. Duża część zewnętrznych daców akceptuje znacznie lepszej jakości pliki właśnie przez port USB niż SPADIF... W moim założeniu jest Raspberry Pi 3 z Volumio, podłączone do sieci kablem i mające przesyłać pliki czy to z dysku sieciowego czy z TIDALA i etc. W tym wypadku RPi3 pełni role "pośrednika" nie ma "grać" tylko wysyłać pliki do zewnętrznego DAC, a ten dalej sygnał do wzmacniacza. Proszę o uwagi i komentarz. Być może są jakieś słabe strony tego rozwiązania o których w tej chwili nie mam pojęcia. Dzięki.

axolotl

W necie trabia ze sygnal usb z raspberry pi jest marnej jakosci i bardzo duzo syfu leci przez niego.
Aktualnie korzystam z takiego rozwiazania i sobie chwale :

Zasilacz od ipada -> kabel nillkin -> raspberry pi 2 -> encore mdsd -> analogowo do wzmacniacza.

Ludzie czesto zapominaja ze dwie rzeczy sa wazne.

1. Zasilanie
2. Jakość plikow

Pozdrawiam.

McGyver

Mając malinę z digi+ spokojnie można wyprowadzić z niej sygnał I2S i podać do DACa.
Wiem, że nie każdy DAC ma wejście I2S, ale w wielu DACach są moduły USB na płytkach-córkach wpinanych w płytę główną. Po wyjęciu takiego modułu mamy dostęp do złącza I2S.

wirgoo

Znalazłem taki wątek na forum Volumio:

https://volumio.org/forum/usb-dac-without-jitter-t5560.html

Wynika z niego jitter bugs nie występują na RPi3. Czytałem też że problem gubienia pakietów przesyłanych za pośrednictwem USB, który występował w RPi2 w 3 został rozwiązany. Próbuje dociec prawdy ponieważ lubię proste rozwiązania, ale sam nie wiem. Brak narzędzia aby to sprawdzić.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


plastik1989

Cytat: McGyver w Luty 04, 2018, 13:19
Mając malinę z digi+ spokojnie można wyprowadzić z niej sygnał I2S i podać do DACa.
Wiem, że nie każdy DAC ma wejście I2S, ale w wielu DACach są moduły USB na płytkach-córkach wpinanych w płytę główną. Po wyjęciu takiego modułu mamy dostęp do złącza I2S.
Tak tylko i2s można przesłać chyba tylko na 10-20cm? A druga sprawa, taki sygnal od razu wjedzie na kość przetwornika czy tez trzeba go miętosic jakoś?
.


plastik1989

Dla tych ktorzy bawią sie malina, przetestowałem kilkanaście rożnych kombinacji zasilenia maliny i różnice jakie wprowadza zasilanie maliny sa olbrzymie.
Wg.mnie korzystanie z maliny z dedykowaną ładowarka impulsową nie ma sensu, jakość dzwieku jest fatalna, gra to sucho, metalicznie, nie wiem jak ktoś jest w stanie sie podniecać takim graniem...

Wracając do testów jakie zrobilem, wszystkie impuslowki odpadają (chyba nikogo to nie dziwi) ale pierwszą rzeczą jaką należy zrobić z zasilaniem torozdzielić zasilanie maliny od HiFiBerry i zasilać dwoma oddzielnymi zasilaczami. To da wyraźny kop jakościowy o tyle mocny na ile pozwolą na to zasilacze. Takim rozsądnym minimum jest zasilacz tomanka (calkiem niezle sie sprawdza, chociaz zakup dwóch to juz wydatek 600zl, ale jak ktoś umie lutowac to lepszy złoży sobie za 30% tej ceny).

Bardzo fajnie sprawdzają sie SALASy, chociaz jest troche upierdliwe zaaplikowanie ich do maliny - podczas intensywnej pracy komputera radiatory sa chłodne, a jak komputer ma luzu troche i pobór prądu spada radiatory zaczynaja sie grzać mocno - trzeba je kilkukrotnie prsewymiarowac.

Dobrze sprawdzaja się diody soft recovery, transformator powinien być przewymiarowany EI z ekranem (ja wygrzebałem ze starego Japońskiego CDeka) lepiej się sprawdziło niż toroid na takie samo napięcie, pojemności kondesatorow przy stabilizatorach rowniez bardzo duże pojemności (ja dalem 33000uF przed stabem, Tomanek też daje takie pojemności). Zwykle jestem przeciwnikiem ładowania tak wielkich pojemności, ale akurat w tym miejscu lepiej mi się sprawdził zasilacz z przewymiarownymi kondesatroami.
Urządzenia ktore podpinany przez usb rowniez polecam zasilać z zewnetrznego zasilania.

.

moon

podobno duzy lepszy efekt jest na zasilaczu iFi niz Tomanku.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Marzec 20, 2018, 09:45
podobno duzy lepszy efekt jest na zasilaczu iFi niz Tomanku.
Np na takim?
http://www.ifiaudio.pl/products-page/micro/iusbpower/

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

moon

na tym https://www.q21.pl/ifi-audio-ipower.html, gdzies ktos porownywal z Tomankiem i pisal, ze lepiej.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

plastik1989

Cytat: moon w Marzec 20, 2018, 09:45
podobno duzy lepszy efekt jest na zasilaczu iFi niz Tomanku.
No na przyklad ja porównywałem ;-). Faktycznie jest lepiej, ale do tego co sam sobie polutowalem nie ma startu.
Ten ifi chyba zbyt solidnie zrobiony to nie jest, mialem pożyczony od kolegi w srodku obudowy cos latało jak sie nim poruszyło, chyba nie przeżył przesyłki.

Największa zaleta jest chyba to ze ma dwa wyjścia i można oddzielnie zasilać malinę i oddzielnie moduł SPDIF. Jak podłączyłem dwa tomanki zamiast jednego ifi bylo lepiej chyba.
.

moon

ale to juz dwa przeciw jednemu;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

plastik1989

Cytat: moon w Marzec 20, 2018, 13:22
ale to juz dwa przeciw jednemu;)

Ogolnie w toamkach najsłabszym ogniwem jest chyba trafo - siedzi tam malutki torroid, a w przypadku cyfry wlasnie EI lepiej sie sprawdzają. Zrobilem identyczny układ jak tomanka tyle ze na ciut lepszych częściach i zasililem solidnym japońskim trafem EI - bylo lepiej niz z tomanka który poszedł na sprzedaż.
.

moon

mam w planach zmiane zasilania dla maliny, ale sam sobie tego raczej nie polutuje, wiec zostaje jakis gotowiec, no i jeszcze pewnie DAC kiedys tam do zmiany zamiast hifiberry
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

tigus27

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jest lepiej na Ifi niż na Tomanku ,i jak to sie przekłada na dźwięk ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX