Grafomon w okolicach 3k

Zaczęty przez moon, Luty 01, 2018, 10:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

il cattivo

Nie znalazłem tej informacji. Na Vinylengine dane wyglądają raczej nieźle.

vasa

Rzeczywiście. Vinylengine podaje -70dB [emoji50]
Ja znalazłem takie: http://www.hifi-review.com/153643-pioneer-pl-550.html
Czyli - diabli wiedzą [emoji45]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Właśnie, dodatkowo opinie na zagranicznych portalach ma całkiem niezłe.
Ramię też wygląda porządnie, ma wszystkie regulacje.
Niestety brak jest opinii i informacji o tym gramofonie na polskich stronach, dlatego zapytalem tutaj, może ktoś zna.

vasa

W sumie budżet to Ty powinieneś określić.
Gdyby to jednak miało być gdzieś pomiędzy 2 a 3 kzł to chyba najlepiej znaleźć jakieś japońskie DD a potem wybrać ten z najlepszym ramieniem.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 13:21chyba najlepiej znaleźć jakieś japońskie DD
No Technicsa SL 12XX i pozamiatane ;D

vasa

Cytat: cdt w Maj 05, 2018, 13:24
Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 13:21chyba najlepiej znaleźć jakieś japońskie DD
No Technicsa SL 12XX i pozamiatane ;D
Eee tam...
Wcale nie miał takiego wspaniałego ramienia [emoji14]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

Właśnie w tym kierunku podążam. Najchętniej przygarnąłbym pewnego Soniacza z tego forum, ale chyba się spóźniłem. Dziś się okaże.
Sytuacja mnie zmusiła do zmiany gramofonu. Ponieważ powiększyła mi się rodzina o dwie sztuki syna na raz, potrzebuję czegoś mniej absorbującego, niż Ad Fontes, czyli najlepiej DD z kwarcem i koniecznie z pokrywą (w pewnym momencie na pewno jakieś zabawki zaczną latać w powietrzu).

cdt

Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 13:30Wcale nie miał takiego wspaniałego ramienia
SME to nie jest ale jest bardzo solidne . Ma wszystkie regulacje . Technics jest oklepany ale prawda jest taka że tego pionka to zjada na śniadanie . Co jak co ale seria 12XX to im się udała . Jeszcze sobie kiedyś go odkupie :P

cdt

I jest w miarę rozwojowy :P Tu z Jelco

vasa



Cytat: cdt w Maj 05, 2018, 13:45Co jak co ale seria 12XX to im się udała . Jeszcze sobie kiedyś go odkupie [emoji14]
Powodzenia z odkupywaniem [emoji4]
Ja go, po prostu, nie lubię.
Tak po ludzku i bez powodu. To takie BMW wśród gramofonów [emoji39]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 14:06To takie BMW wśród gramofonów
To dobrze BMW też lubię :P . Przymierzam się do jedynki :) celem odmłodzenia ^^ .

GregWatson

On ma tak ciężki talerz że gościu musi go ręcznie napędzić? Czy to tylko tak wyszło od niechcenia?
Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

Cytat: vasa w Maj 05, 2018, 14:06To takie BMW wśród gramofonów

Wypraszam sobie! :P
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

il cattivo

To poradźcie mi proszę jeszcze, czy oprócz sl1200 😉 warto zainteresować się takim np. JVC QL7? Jak się on ma do tego Pioneer PL550? Oba gramofony są obecnie do nabycia, jeden w Gliwicach, drugi w Łodzi. Chciałbym oczywiście pojechać osobiście w celu zakupu, ale wolałbym wybrać jeden z tych kierunków. Jakieś sugestie?

cdt

Popatrz na to ramię

cdt

A teraz popatrz na to ramie

il cattivo

Ok, jest to argument😀

koszalekopalek

Cytat: cdt w Maj 06, 2018, 11:10
Popatrz na to ramię

Fajne ale,

1. Większość egzemplarzy ma tą gumę absorbujacą drgania, zużytą po latach, bardzo średnio to rozwiązano techniczne.
2. Podłączenie kabli, jest lutowane a nie na wtyczce
3. Ustawienie VTA, mało wygodne, bo trzeba używać śrubokręta

Model wyżej, od ql-8 jest pozbawiony tych wad


koszalekopalek

#43
Poważnie myślę na zakupem. Na prawdę.
To jeden z prostszych modeli tego producenta, ale też i cena niska - powiedzmy 2k. - Zostałby około 1k na zakup jakieś sensowniejszej wkładki na start

Póki co kurier przywiózł taką paczkę - kupiłem w identycznych pieniądzach, czyli 2 k - ledwie to wniosłem na 1 piętro, ciężkie jak cholera..... aż starch rozpakowywać.
Relacja wkrótce, bo zawartość ciekawa. O ile będę jeszcze posiadał tutaj konto  ;)




krzysiek

Znowu gramofonik/gerwazy się panoszy?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

koszalekopalek

Cytat: McGyver w Maj 15, 2018, 20:57
Cytat: koszalekopalek w Maj 15, 2018, 20:47powiedzmy 2k.
Funtów? Dolarów? Euro? Franków szwajcarskich?


Złotych polskich, bo producent z kraju nad rzeką Nysą :)

koszalekopalek

#47
Zawartość kartonu wygląda tak, czyli Victor Ql-A75 - doszedł w całośći, hurraa
Szkoda, że w komplecie jest tylko jedno ramię (10 calowe) - produkowano do tego modelu 4 różne ramiona, dwa typu prostego i dwa typu S.
Swoja drogą, ramię proste, takie jak widać na zdjęciu, było ponad 2 razy droższe od ramienia typu S.
Dzisiaj, mam takie wrażenie, w przypadku sprzętu z lat dawno minionych ramiona typu prostego są passe, ma być błyszcząca "powyginana metalowa rura" 
Żeby było ciekawej, to te niemetalowe, było o jakieś 30%  droższe od tych metalowych.
Założę osobny wątek, o tym gramofonie, za cza jakiś..

Żeby móc swobodnie żonglować tymi ramionami i różnymi wagowo, podatnościowo, wkładkami gramofonowymi potrzebny jest zestaw dodatkowych przeciwwaag - to ten dodatkowy krążek na właściwej przeciwwadze. Tutaj jest jeden, na szczęście japońce ustandaryzowali rozmiar tych przeciwwag i pasuje te, np od Denona, które akurat mam w komplecie. Niestety, ramiona mają inny rozmiar otwory montażowego, i nie da się podmienić, samej rurki, na przykład od Denona, a szkoda :)

ps: tak mam jazdę na punkcie gramofonów tej marki, dlatego kupiłem kolejny :)

koszalekopalek

Cytat: il cattivo w Maj 06, 2018, 11:06
To poradźcie mi proszę jeszcze, czy oprócz sl1200 😉 warto zainteresować się takim np. JVC QL7? Jak się on ma do tego Pioneer PL550? Oba gramofony są obecnie do nabycia, jeden w Gliwicach, drugi w Łodzi. Chciałbym oczywiście pojechać osobiście w celu zakupu, ale wolałbym wybrać jeden z tych kierunków. Jakieś sugestie?

Przy budżecie około 3000, - trochę musiałbyś dołożyć, ale nie dużo - ja bym wybrał ten model. 

https://www.ebay.pl/itm/USED-VICTOR-QL-Y7-Record-player-Japan/173285257909?hash=item28589b32b5:g:tQoAAOSwtdVa3pv-

Ten Pioneer PL550, który jest bardzo fajnym gramofonem, przy tym Victorze Ql-Y7 to jest siekierą ciosany ;)



koszalekopalek

Co za zbieg okoliczności, oferta dokładnie za 3k :)
Ramię "napędzane" powietrzem, wersja z płytą nagrobkową, pokrywy brak.
Żeby tak jeszcze producent poprawił opis "problem tzw. antyscatingu, równoważenia siły odśrodkowej – znika całkowicie!"
DOŚRODKOWEJ!

http://allegro.pl/gramofon-pre-audio-granit-producent-i7349273799.html#thumb/1