Cabasse Fregate

Zaczęty przez jasyr, Grudzień 19, 2016, 17:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

jasyr

Witam,

zna ktos te kolumny?? jedyne co znalazŁem i to tylko na francuskim forum ze sa osmio omowe i 100 watowe, z ok. 1984 roku.

pozdrawiam
andrzej

jasyr

tak wyglądaja:

Piterski

Czy one nie były gmerane bo na zdjęciach w sieci są w naturalnych fornirach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jasyr

raczej nie chociaz przed odbiorem (od 15-tej sa moje  :D) tez tak myslalem, wygladaja na orginalne a jezeli ktos cos tam przebejcowywal to chyba tylko fabrycznie.
pozdrawiam

Piterski

No to czekamy na wrażenia z odsłuchów  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jasyr

jak narazie w porownaniu z moimi Bose 601 I i hks 250 harmana (te z subwooferem) rewelacja, nie tak "basowo" ale za to duzo czysciej, detaliczniej i pelniej.
Przynajmniej przy jazz´ie, slychac prawie jakby kontrabas stal w rogu a nie kolumna.
szkoda ze z francuskim nie najlepiej:


vasa

Stare Cabasse zawsze mnie urzekały.
Fregat nie miałem okazji słuchać ale kilku innych owszem.
Widzę że w bonusie dostałeś jeszcze stare, uczciwe 90dB.
Gratuluję.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jasyr

dzieki  :)

na prawde brzmia super, chociaz duzego porownania nie mam i jak na razie caly czas "poszukuje".
znalazlem je przez przypadek i kupilem w ciemno za 100 euro. Jezeli juz te "male" Fregaty maja takie brzmienie to co dopiero SAMPAN czy BRIGANTIN, ale jak na razie nie moja kieszen.

pozdrawiam
andrzej

Mikut1982

Wyglada na to że ktoś zmieniał zawieszenie , zobacz sam jak blisko sa śruby mocujące wrecz ocierają o zawieszenie.  Ale moge śie mylić.