Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Wszystkie tańsze Tannoye z serii Prestige są na głośnikach 10". Te najdroższe dopiero na 15".
A gdzie się podziały głośniki Tannoya 12"? Czy Tannoy już się z nich wycofał?
Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie polować na takiego np Reda 12" niż zakup Sterlingów, Turnberry czy nawet Kensingtona na głośniku 10"?

jamówię

Czyli chiroba jest poważna ;D ;D

MAC

#2
Na razie stawiamy diagnozę  :)

Ale fakt, napaliłem się jak szczerbaty na suchary  ;D

jamówię

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 10:46
Na razie stawiamy diagnozę  :)

Ale fakt, napaliłem się jak szczerbaty na suchary  ;D




To dobrze,w życiu trzeba mieć zawsze jakiś cel. Ja audio,z małymi wyjątkami,zamknąłem. Znalazłem swój wzmacniacz i lampy do niego,swoje paczki,druty i swój cdp. Dzięki Andrzejkowi,mogę od czasu do czasu pokręcić winylem. Cele są trzy: wkładka pre i ramię,ma to być Shure,Audio Note i SME i koniec! :))

gratefullde

Co fajnego z Tannoya można, do wzmacniacza lampowego, kupić za ok 5-6 kzł? Używanego oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 11:35
Niestety, najlepsze okazje za oceanem  >:(

Czyli co? Tak mała popularność tych głośników w Europie czy wręcz odwrotnie, są tak rozchwytywane?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Ja słyszałem w życiu tylko jeden model Tannoy i nie były to te najbardziej znane,nie pomnę nazwy,grał fatalnie,ale intenser miał kiedyś w domu taki model,który Wojtek Pacuła recenzował i mówił mi,że grały obłędnie. Może coś skrobnie.

gratefullde

Na znanym wszystkim portalu aukcyjnym są: TANNOY DIY Full Range Dual Concentric Type 3169 w cenie 5900 zł. To są zdaje się 12".  Czy cena jest ok?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jest ich dużo po domach ale mało kto chce się z nimi rozstać  :)
Myślę też nad samoróbą...
Redów i Goldów 12" i 15" ze zwrotnicami na eBayach pod dostatkiem.
Kszynkę można ładną do wystrugania zlecić. Plany też się w necie znajdą.
Na bank będzie połowę taniej.
Lutek wystrugał sobie piękne skrzynie.
No kurde, brakuje go tu  :(



Inny użytkownik tez ładnie pojechał







gratefullde

Jestem na razie wizualnie zarażony. Lubie takie skrzynki. Natomiast muszę gdzieś ich posłuchać koniecznie, najlepiej ze wzmacniaczem lampowym.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

intenser

Cytat: jamówię w Maj 21, 2016, 11:49intenser miał kiedyś w domu taki model

miałem GRF Memory - model drugi od góry ,
trzeba lubić to granie, mnie papier na dłużej jeszcze nigdy nie przekonał ale są miłośnicy i ich rozumiem

MAC

Takie?



Nerkę ewentualnie mógłbym poświęcić  :)

MAC

Cena chyba mało realna?  :o

http://www.hifi-zetta.com/?page=item&i=tannoy-grf-memory-tw-speakers

Co to jest? TEAC? :o :o :o :o


intenser

#14
identiko

teac był kiedyś dystrybutorem na JP

MAC

A! Bo juz myślałem, że coś tam gmerali.

jamówię

Ale na to to trza sporego salonu.

intenser

tannoy ma to do siebie, że ma w doopie kubatury :) , mogą pracować nawet w 15mkw ( teraz grają na takiej powierzchni u nowego wł) i nie ma najmniejszego problema

MAC

Z miejscem dałbym radę.
Nie wiem tylko co z WAF  :D

intenser

to żonę zmień jeśli stawiałaby opór :) :)


MAC

Cytat: intenser w Maj 21, 2016, 12:50
to żonę zmień jeśli stawiałaby opór :) :)

I to jest słuszna koncepcja ;)

intenser

a na co Ci same przetworniki ?

MAC

Skrzynie można zlecić.
Pisałem wyżej.

Zresztą z tego co gdzieś czytałem, obudowy do serii Prestige są robione w Polsce  :)

pmcomp

Cytat: masza w Maj 21, 2016, 12:51
Na razie 500 funtów.
Zobaczymy na ilu aukcja się skończy

http://www.ebay.co.uk/itm/Tannoy-Monitor-Gold-Loudspeakers-And-Crossovers-/282039778059?hash=item41aae17b0b:g:L9cAAOSwfC9XOXjy




To barzo dobre przetworniki Choć mówią, że Red lepsze.
Ogromne doświadczenie z nimi jak i ze skrzyniami różnej maści ma Wojcek z Rogalowa.
Chyba nawet aktualnie ma jekieś dwa sety na Tannoyach.

Kluczem dobrego dźwięku będzie ... aplikacja obudowy.

Pozdro