Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

trambambula

Cytat: jimmi w Styczeń 15, 2019, 09:31
Cytat: trambambula w Styczeń 14, 2019, 22:18To nie siatka tylko blacha perforowana 1,2mm pomalowana na czarno. Świetnie się sprawdza podczas  montażu, choć czasami dziury trzeba trochę rozwiercać. Obudowa Pesente, blacha to mój patent ;-)

To swietna sprawa pod wzgledem wentylacji, ale jak wyglada "grzbiet" ? :)


No tu już jest gorzej, wszystko zależy w jakim miejscu się tnie. Jeśli przez środek otworów to becie ostra krawędź, ale tak naprawdę w niczym ona nie przeszkadza i jest praktycznie niewidoczna.

trambambula

Cytat: LampowY w Styczeń 14, 2019, 22:05
Czy w jakimś stopniu szumi Wam ten klon czy jest absolutnie cichy?

Mój trochę szumi, ale ja mam kiepskie lampy. Założyłem dempery na lampy i mam wrażenie że jest trochę lepiej.

LampowY

Hmm, szum jest na trzech różnych parach lamp. Taki sam, ani większy ani mniejszy na różnych lampach  :o
Nic tam strasznie głośnego. Słyszalne z kolumn 92dB z ok 2m jak nic nie gra. Szum nie reaguje na poziom wzmocnienia.

trambambula

Cytat: LampowY w Styczeń 15, 2019, 09:59
Hmm, szum jest na trzech różnych parach lamp. Taki sam, ani większy ani mniejszy na różnych lampach  :o
Nic tam strasznie głośnego. Słyszalne z kolumn 92dB z ok 2m jak nic nie gra. Szum nie reaguje na poziom wzmocnienia.

Mnie osobiście to nie przeszkadza, ja u siebie muszę się zbliżyć  do kolumny żeby go usłyszeć, z miejsca w którym słucham praktycznie jest niesłyszalny.

LampowY

OK, też nie mam z tym jakiegoś wielkiego problemu.
Po prostu chciałem się dowiedzieć czy to naturalna ich przypadłość czy da się to jednak wyeliminować. Da się z tym żyć.
Wydawało mi się, że Grzegorza nie szumiał ale już nie pamiętam.

Mam kilka bardziej przeszkadzających ficzerów niż ten szum :)

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

justinet

u mnie lekko szumi- słychać z bardzo niewielkiej odległości, przystawiając ucho do głośnika. Jak zaczynałem był spory przydźwięk i szum. Kolejno wymieniałem kable, lutowałem ekrany, szukałem miejsca połączenia masy do obudowy, potem wymieniłem lampy na 12au7 i trafo z chińskiego na polskie. Mam zamiar zrobić jeszcze nowy zasilacz na lepszych częściach, być może tym razem  z wersją płytki zaproponowanej przez McGyvera (CJ PC12). Aha, mam jeszcze coś takiego pulsującego, w równych odstępach, co 1-2 s. Nie wiem jak to nazwać, pierwszy raz mam do czynienia z lampą. To ostanie ledwie słyszalne z 2m więc generalnie z tym jak jest już da się żyć

LampowY

Dzięki. Znaczy ten typ tak ma i nie ma co kombinować tylko zaakceptować.


malg

Cytat: LampowY w Styczeń 15, 2019, 07:57Dziękuję za odpowiedź 

moj na razie nie gra, więc nie wiem
i nie pamiętam czy szumiał jak go używałem


malg

Cytat: Hubertrs w Styczeń 15, 2019, 12:02
A odseparowywal ktos zasilacz??
ja o to pytałem
McG (chyba) stwierdził że w tym projekcie to jest nie konieczne, dopiero w PRE PHONO bedzie zaleceniem

kowacz

Cytat: malg w Styczeń 15, 2019, 12:29ja o to pytałem
 McG (chyba) stwierdził że w tym projekcie to jest nie konieczne, dopiero w PRE PHONO bedzie zaleceniem

a kombinował ktoś z dławikami na zasilaniu?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

tomekkk1

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 14, 2019, 22:36
Adam (McGyver) często zaglądasz na PW? Mija tydzień odkąd do Ciebie napisałem. I nic...

Ponawiam pytanie...

rudy-102

Cytat: kowacz w Styczeń 15, 2019, 12:43a kombinował ktoś z dławikami na zasilaniu?
A czy to nie jest elementem list filtrujących?

Hubertrs

Dlawik jest mocno polecany w zasilaniu EARa, nawet sie zastanawiam czy nie zastosowac

GregWatson

Dla zainteresowanych - do wzięcia gotowa obudowa w kolorze czarnym która była zamawiana zespołowo na początku tego wątku. Z różnych przyczyn jestem zmuszony sprzedać.

Kompletna obudowa do Kondo KSL-M7 Line w kolorze czarnym - cena 400 zł włącznie z przesyłką (rozpakowana ale nic przy niej nie było robione). Na początku były one po 500 zł z tego co pamiętam. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Cytat: kowacz w Styczeń 15, 2019, 12:43
Cytat: malg w Styczeń 15, 2019, 12:29ja o to pytałem
McG (chyba) stwierdził że w tym projekcie to jest nie konieczne, dopiero w PRE PHONO bedzie zaleceniem

a kombinował ktoś z dławikami na zasilaniu?
ja pytałem o separację mechaniczną -przegroda w klocku pomiedzy trafem i resztą

a tu widzę chodziło o elektroniczną - o tym McG nic nie wspominał

konrado77

Ta zrobiłem, ale nie wiem czy ma wpływ na brak zakłuceń ponieważ robiłem ją w trakcie prac nad kondo. U mnie nie szumi, trochę słyszę podłączony ampli ale muszę odkręcić volume na 90% bo nie chce mi się robić ponownej kalibracji audysey[emoji3]. Mam jeszcze kubek na toroidę ale to po upgradzie zasilania volume control.

malg

z tego co pisał McG albo Ahaja  to separuje si samo trafo a nie całe zasilanie


wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomekkk1

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 14, 2019, 22:36
Adam (McGyver) często zaglądasz na PW? Mija tydzień odkąd do Ciebie napisałem. I nic...

Kolejny raz noszę się z tym samym pytaniem. Wiem, że zaglądasz na Forum i że przeglądasz nieczytane posty. Mam nadzieję, że mnie nie ignorujesz...

McGyver

Sorry, jestem cholernie zabiegany od dwóch tygodni, teraz muszę lecieć na pocztę. Jak wrócę puszczę PM.


trambambula

Potwierdzam to o czym wspominał McGyver o kondensatorach AudynCap. Wygrzewanie ich to jakaś masakra. Grają u mnie około 30 godzin i momentami miałem ich serdecznie dosyć. Trzeba to porostu przeczekać. Na szczęście zaczynają się pomału układać.
Zaczyna grać to naprawdę zacnie.

LampowY