Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: Taktyczny2 w Maj 27, 2018, 14:48Wyboru bezpośrednego utworów z klawiszy na panelu nie ma - lipa - trzeba więc przeskakiwać do kolejnego utworu, a to przeskakiwanie, trwa całe wieku, następny utwór, sekunda przerwy, następny utwór sekunda przerwy, albo i dwie sekundy. Lipa
Zawsze można użyć pilota.

playandplay

A do CA Azur 640CV2 jaki ewentualnie wzmacniacz żeby nie było ostro z MA?  CA Azur 640CV2 koniecznie musi mieć inny wzmak żeby zagrał fajnie? Chodzi mi też o to , że ten mój obecny wzmacniacz fajnie  mi gra z czarnymi płytami z Duala 505-4 i z moimi MA MR6, a słucham przeważnie jazzu i jakoś mi pasuje ten sound, bo jest taki rzeczywisty.  Na pewno są lepsze rozwiązania, ale ja być może się przyzwyczaiłem do tego brzmienia i boję się , żeby cdek podpięty pod wzmacniacz Yamaha i kolumny MA nie był jakiś bardzo osrty. Yamaszka700 może być za ostra? Pioneer z tego co czytałem byłby bardziej subtelny?  Yamaha od kolegi z forum jasne, że pewniejsza niż od obcego, ale może Pioneer też by  się trafił  od kogoś zaufanego z forum ewentualnie kupiłbym nowego. Tylko teraz muda44 napisał o tym CA i znów mam ciasno w głowie.:) Poza tym ja strasznie nie lubię zmian. Sprzedawania, czekania, niepewności jak zagra.  No i jak Pioneer się zaprezentuje z tym moim wzmacniaczem? Najlepiej byłoby móc odsłuchać wszystkie wersje na miejscu w domu i wybrać, ale czasem to niemożliwe:)

playandplay

A ta tacka w YamahaCD-S700 faktycznie taka marniutka rudy-102 ?

rudy-102

Mi wydawała się nawet elegancka i cichutka, ale żeby była chybotliwe nie pamiętam. Musiałbym rozpakować i sprawdzić.

rudy-102

Cytat: playandplay w Maj 27, 2018, 19:49Yamaszka700 może być za ostra?
Raczej nie. W moim zestawie ona gra nawet "lekko ciemno". To tylko moje odczucie i na innym sprzęcie i w innych pomieszczeniach może być inaczej.
A tak swoja drogą jak chcesz mieć odtwarzacz na gwarancji to możesz kupić Yamahę CD-S300. Niektórzy twierdzą, że nie gra gorzej od 700.

https://www.amazon.de/Yamaha-CD-S-300-Bl-CD-Player/dp/B0043DUGHM

muda44

Cytat: playandplay w Maj 27, 2018, 19:49
A do CA Azur 640CV2 jaki ewentualnie wzmacniacz żeby nie było ostro z MA?  CA Azur 640CV2 koniecznie musi mieć inny wzmak żeby zagrał fajnie? Chodzi mi też o to , że ten mój obecny wzmacniacz fajnie  mi gra z czarnymi płytami z Duala 505-4 i z moimi MA MR6, a słucham przeważnie jazzu i jakoś mi pasuje ten sound, bo jest taki rzeczywisty.  Na pewno są lepsze rozwiązania, ale ja być może się przyzwyczaiłem do tego brzmienia i boję się , żeby cdek podpięty pod wzmacniacz Yamaha i kolumny MA nie był jakiś bardzo osrty. Yamaszka700 może być za ostra? Pioneer z tego co czytałem byłby bardziej subtelny?  Yamaha od kolegi z forum jasne, że pewniejsza niż od obcego, ale może Pioneer też by  się trafił  od kogoś zaufanego z forum ewentualnie kupiłbym nowego. Tylko teraz muda44 napisał o tym CA i znów mam ciasno w głowie.:) Poza tym ja strasznie nie lubię zmian. Sprzedawania, czekania, niepewności jak zagra.  No i jak Pioneer się zaprezentuje z tym moim wzmacniaczem? Najlepiej byłoby móc odsłuchać wszystkie wersje na miejscu w domu i wybrać, ale czasem to niemożliwe:)

Najpierw kup ten odtwarzacz i wtedy napisz jak Ci gra z tą Yamahą . Wtedy doradzę wzmacniacz .
Na allegro ostatnio były NADy C350 po mojej modyfikacji za około 900zł i to jest dobry kierunek ( a razem to mocna klasa średnia ) ale najpierw CD - Twoja opinia i wtedy mogę coś doradzić . Do ( ewentualnego ) złagodzenia 640CV2 można użyć za około 300zł używanej sieciówki WW Stratus lub za około 400zł IC Van Den Hull w wersji pierwszej  z porcelanowymi wtyczkami .

PD-50 gra cieplej ale nie tak przestrzennie , no i cena ponad x2 . Czyli za cenę nowego PD-50 masz 640CV2 i NADa C350 z modem.
Wszytko kwestia kasy . Jak masz na nowego PD-50 i w niedługim czasie na zmianę wzmaka to czemu nie . Natomiast jak masz nadal grać z tym wzmakiem to kasa pójdzie a szału nie będzie .

Nie da się bez zmian , porównań , czekania . Kiedyś mnie to nawet bawiło , dzisiaj już nie . Ale jak tak od 1987r się w tym babram :)

playandplay

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640C znalazłem na znanym portalu tylko to chyba nie V2. W czym różnica jest ? I jeszcze jest CAMBRIDGE AUDIO AZUR CD 540C V2.

McGyver

Cytat: playandplay w Maj 27, 2018, 22:50
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640C znalazłem na znanym portalu tylko to chyba nie V2. W czym różnica jest ? I jeszcze jest CAMBRIDGE AUDIO AZUR CD 540C V2.
CA 540 v1 IMHO należy sobie odpuścić, budżetowy konwerter WM8816 nie wróży dobrze.
CA 540v2 = CA640v1. Mają po jednym przetworniku Wolfson WM8840. Natomiast 640v2 ma dwa takie Wolfsony.  640v2 w stanie fabrycznym gra lepiej od fabrycznych niższych modeli.


playandplay

Dzięki za wyjaśnienia. W takim razie nie ma CA Azur 640CV2 na razie.


playandplay

A jak jest w ogóle z ewentualną wymianą lasera w tych cdekach tzn Yamaha CD-S700, Pioneer PD50 i  CA Azur 640CV2. Są łatwo dostępne oryginalnie czy jakieś zamienniki?

McGyver

Yamaha i kambodża: tanie jak barszcz i pospolite jak wróble w parku Sanyo SF-P101N lub Sony KSS213 (są wzajemnie zamienne), modelu lasera do Pioneera nie znam.

playandplay

No to Pioneer ma może trudne do zdobycia lasery jeśli Ty tego nie wiesz? A ja chyba jednak tego pionka zakupię bo mi jeden sprzedawca fajną ceną zrobił.
Tylko napiszcie proszę kto wie jaki laser ew. i czy możliwy do kupienia? Czy ewentualnie tylko serwis?

McGyver

Bez przesady, PD50 to prawie nowy model, lasery do niego raczej bedą dostępne, natomiast ile mogą kosztować to pojęcia nie mam.

playandplay

Zadzwoniłem do serwisu żeby spytać o koszt lasera do tego odtwarzacza i człowiek powiedział, że to raczej dużo, ale nie wie dokładnie i jutro mi oddzwoni. Powiedział, że nie ma zamienników.

muda44

Cytat: playandplay w Maj 28, 2018, 17:42
Zadzwoniłem do serwisu żeby spytać o koszt lasera do tego odtwarzacza i człowiek powiedział, że to raczej dużo, ale nie wie dokładnie i jutro mi oddzwoni. Powiedział, że nie ma zamienników.

Ale w czym problem ?
Kupujesz nowy i masz 2 lata gwarancji . Jak pogra 2 to i pogra kolejne 2 albo więcej .
Tam jest jakiś czytnik DVD bo PD50 czyta pliki DSD nagrane na płytach DVD .

Jak kupować PD-50 to tylko nowy . Jak widać są ponownie za około 1900zł a za używane z niewiadomym przebiegiem wołają około 1400zł .
O jego jakość się nie martw . Dużo droższe odtwarzacze też są na tanich czytnikach .




GregWatson

No właśnie na innym forum gość robi wyprzedaż systemu. PD50 jest do wzięcia dokładnie za 1400 złociszy (a może mniej).

Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

W moim PD 50 padł laser . Całe szczeście na gwarancji więc wymienili cały moduł . 1900 za nówkę kontra 1400 za używkę , Tak jak pisze Muda bierz nówkę i śpij spokojnie .

playandplay

A jeszcze mam pytanie czy mechanizm odczytywania płyt tak głośno słychać w tym Pionierze? Jest na YT tylko w PD30 gość się skarży na to. W PD50 jest lepiej? No i jeszcze czy płyty wczytuje 10 sekund czy to jakieś wady fabryczne czy normalka?

rudy-102

Cytat: playandplay w Maj 29, 2018, 00:19wczytuje 10 sekund czy to jakieś wady fabryczne czy normalka?
W multiformatowcach to normalne zachowanie. System musi rozpoznać rodzaj i dopiero potem włączyć odpowiednią funkcję. To trochę tak jak mały komputer. Chociaż 10 sekund to trochę dużo.

playandplay

A praca mechanizmu? Faktycznie taka głośna? Czy tylko jakaś wada konkretnego odtwarzacza. Na YT faktycznie jest głośny tylko to w PD30, a ja już myślę, że jak w tym to i w pd50 może być tak głośno.

Piterski

Cytat: playandplay w Maj 29, 2018, 09:53
A praca mechanizmu? Faktycznie taka głośna? Czy tylko jakaś wada konkretnego odtwarzacza. Na YT faktycznie jest głośny tylko to w PD30, a ja już myślę, że jak w tym to i w pd50 może być tak głośno.
A jeśli Ci się taki mechanizm trafi w nowym to co Ci da informacja, że Kawosza był cichy?
Może lepiej faktycznie kupić Yamahę od Rudego, przynajmniej wiadomo ze sprawdzona i z małym przebiegiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

playandplay

No sam już nie wiem. Tylko znów czy Yamaha nie zagra ostrą górą w tym moim zestawiku? kusi mnie ten Pioneer. Yamaha w dobrej cenie od kolegi. Musze w końcu podjąć decyzję.

playandplay

Decyzja zapadła. Jutro Pioneer ma być u mnie. "Niech się dzieje wola nieba..." jak mawiał Rejent. Sprzedający chyba ludzki gość. Powiedział, że gdybym coś usłyszał w mechaniźmie lub zauważył coś niepokojącego po stronie technicznej to on bierze z powrotem. Twierdzi jednak z odpowiedzialnością, że sprzęt jest nowiutki, 2 lata gwarancji, serwis jak coś to przez niego, bo ma swoich ludzi. Sprzedał srebrnego już i nie było problemów. No zobaczymy. Na razie się cieszę i mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Tymczasem dziękuję wszystkim którzy mi pomagali w podjęciu decyzji :)

muda44

#49
Cytat: playandplay w Maj 29, 2018, 00:19
A jeszcze mam pytanie czy mechanizm odczytywania płyt tak głośno słychać w tym Pionierze? Jest na YT tylko w PD30 gość się skarży na to. W PD50 jest lepiej? No i jeszcze czy płyty wczytuje 10 sekund czy to jakieś wady fabryczne czy normalka?

Najcichszy ani najszybszy nie jest bo on nie gra wprost z CD tylko buforuje dane do pamięci i z niej czyta .
Mi tam w nim bardziej przeszkadzał słabo czytelny wyświetlacz .
Gdybyś chciał wydać z 20 000zł to też zawsze coś nie tak będzie .
Czasy szybkich i bezszelestnych napędów minęły . Nawet Accuphase dzisiaj korzysta z laserów KSS-213CL .
Za około 2000zł jak poszukasz to kupisz w ładnym stanie Sony CDP-X505ES. Tu praca szuflady i napędu jest mega szybka i bezszelestna i jak dla mnie najładniejsze wyświetlacze . Można ucho do szuflady przyłożyć i nic nie słychać . Tam jest bezszczotkowy silnik BSL a laser jest ciągnięty polem magnetycznym a nie zębatkami .
Gra też bardzo dobrze ( przejrzyście i dynamicznie ) a zadbany egzemplarz przeżyje takiego Pioneera ( tak jak i większość dzisiaj produkowanych odtwarzaczy CD ) wraz z wymianami napędów ale ...
Ale znaleźć taką sztukę jest ciężko no i później 99% innych odtwarzaczy przy nim to będą plastikowe zabawki ;)

Równie dobrze wykonany i grający cieplej jest XA-50ES . Praca szuflady robi jeszcze większe wrażenie ale brzmieniowo ja wyżej oceniam 505ES. 779 czy 707ES to już jest Hi Endowy ( wykonanie , budowa , działanie i bdb brzmienie ) odlot . Ale dostać ładną siódemkę graniczy z cudem i z cenami powariowali .

Do tych Sony laserów nowych nie ma ( są ale bardzo drogie ) ale dla mnie to nie problem bo są dłuuuuugowieczne . I jakby nawet padł całkiem za te powiedzmy 7 lat to nie będzie żal go nawet wyrzucić . Po tych 7 latach może się okazać że taki PD-50 nie będzie już nadawał się do naprawy albo naprawa będzie nieopłacalna .


PD-50 to znowu gwarancja zakupu nowej sztuki i z gwarancją ...
Zawsze są jakieś kompromisy ;)



Cytat: playandplay w Maj 29, 2018, 11:45
Decyzja zapadła. Jutro Pioneer ma być u mnie. "Niech się dzieje wola nieba..." jak mawiał Rejent. Sprzedający chyba ludzki gość. Powiedział, że gdybym coś usłyszał w mechaniźmie lub zauważył coś niepokojącego po stronie technicznej to on bierze z powrotem. Twierdzi jednak z odpowiedzialnością, że sprzęt jest nowiutki, 2 lata gwarancji, serwis jak coś to przez niego, bo ma swoich ludzi. Sprzedał srebrnego już i nie było problemów. No zobaczymy. Na razie się cieszę i mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Tymczasem dziękuję wszystkim którzy mi pomagali w podjęciu decyzji :)

To nie będzie z krajowej dystrybucji ?
Ile tańszy ?