Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67


Michał


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

Zapomniałem,że też masz taką funkcję  ;D

gratefullde

Cytat: Michał w Maj 27, 2018, 19:27
Zapomniałem,że też masz taką funkcję  ;D
No mam [emoji3] jeszcze [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Taktyczny5

Cytat: Piterski w Maj 27, 2018, 18:34
Po ja się stawia tezę to trzeba ją umieć udowodnić inaczej to jest wypisywanie bzdur i to nie tylko w tym temacie.

Ponieważ jesteś bardzo niemiły, to nie będę ci ułatwiał rozwiązania zagadki.
Jednak nie będę złośliwy i  podpowiem ci.

Pooglądaj sobie zdjęcie niektórych modeli firmy Sanyo, Siemens i właśnie Mikro Seiki

Drewniana obudowa, metalowe ramię, napęd bezpośredniu, obroty stabilizowane kwarcem, plus w zestawie nieśmiertelna Audio Techncia 13EAV, wartości, całego gramofonu.


GregWatson

Dla uporządkowania tematu:
- proponowana powyżej igła ze szlifem shibaty będzie pasować fizycznie do tej wkładki i zagra, tylko tyle że identyczny wzór igły i obudowy w kolorze czerwonym igły ze szlifem shibaty można dostać i wówczas po założeniu prezentuje się zupełnie przyzwoicie jak oryginał a nie jakaś doróbka, wkładka dedykowana do tego modelu jest praktycznie niedostępna na rynku (wiem to sam po sobie - dopiero po kilku latach udało mi się ją dostać),
- firma Micro Seiki produkowała całą gammę gramofonów na zlecenie innych firm oczywiście pod zupełnie inną nazwą ale z reguły są to gramofony z niższej półki, wiele też podzespołów tej firmy było wykorzystywanych w zupełnie innych gramofonach produkowanych praktycznie na całym świecie zresztą inne firmy też tak to robiły np. Audio Technica,
- ja od kilku ładnych lat korzystam z usług tego modelu i jestem bardzo zadowolony: ramię posiada wszelkie regulacje jakie potrzebne, jest ładna regulacja obrotów talerza, chodzi cicho i jest niezawodny. Kiedyś ten model był wykorzystywany w rozgłośniach radiowych i wszędzie tam gdzie istotna była wytrzymałość i niezawodność sprzętowa. Szczególnie ładnie wygląda wersja grafitowa czyli ta która właśnie jest w allegrowym linku,
- plusem w tym modelu jest długie ramię i ciężki talerz,
- talerz jest przykryty płytą więc nie wiem co tam pod nią jest i co ewentualnie tam brakuje czy też nie,
- zamieniony jest headshell (wzięty z innego tańszego modelu) oryginał kosztuje ok 400 zł,
- brak pokrywy z zaczepami a jest ona bardzo nietypowa i nie da się jej skopiować, zaczepy które umieszczone są na  pokrywie w tej chwili są niedostępne,
- w boxe widzimy m.in. krążek redukcji, który nie jest oryginalny - oryginał wygląda zupełnie inaczej,
- nie widać maty czy jest to oryginał z krążkiem aluminiowym czy też jakaś podmianka,
- generalnie gramofon nie do zdarcia coś jak Technics 1210 wystarczy popatrzeć jak jest naszpikowany elektroniką a to przecież rok 1973. Gwarantuje, że jak spadnie na ziemię to będzie chodził nadal.

To tyle.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Taktyczny6

Cytat: GregWatson w Maj 27, 2018, 19:48
Dla uporządkowania tematu:
- proponowana powyżej igła ze szlifem shibaty będzie pasować fizycznie do tej wkładki i zagra, tylko tyle że identyczny wzór igły i obudowy w kolorze czerwonym igły ze szlifem shibaty można dostać i wówczas po założeniu prezentuje się zupełnie przyzwoicie jak oryginał a nie jakaś doróbka, wkładka dedykowana do tego modelu jest praktycznie niedostępna na rynku (wiem to sam po sobie - dopiero po kilku latach udało mi się ją dostać),
- firma Micro Seiki produkowała całą gammę gramofonów na zlecenie innych firm oczywiście pod zupełnie inną nazwą ale z reguły są to gramofony z niższej półki, wiele też podzespołów tej firmy było wykorzystywanych w zupełnie innych gramofonach produkowanych praktycznie na całym świecie zresztą inne firmy też tak to robiły np. Audio Technica,
- ja od kilku ładnych lat korzystam z usług tego modelu i jestem bardzo zadowolony: ramię posiada wszelkie regulacje jakie potrzebne, jest ładna regulacja obrotów talerza, chodzi cicho i jest niezawodny. Kiedyś ten model był wykorzystywany w rozgłośniach radiowych i wszędzie tam gdzie istotna była wytrzymałość i niezawodność sprzętowa. Szczególnie ładnie wygląda wersja grafitowa czyli ta która właśnie jest w allegrowym linku,
- plusem w tym modelu jest długie ramię i ciężki talerz,
- talerz jest przykryty płytą więc nie wiem co tam pod nią jest i co ewentualnie tam brakuje czy też nie,
- zamieniony jest headshell (wzięty z innego tańszego modelu) oryginał kosztuje ok 400 zł,
- brak pokrywy z zaczepami a jest ona bardzo nietypowa i nie da się jej skopiować, zaczepy które umieszczone są na  pokrywie w tej chwili są niedostępne,
- w boxe widzimy m.in. krążek redukcji, który nie jest oryginalny - oryginał wygląda zupełnie inaczej,
- nie widać maty czy jest to oryginał z krążkiem aluminiowym czy też jakaś podmianka,
- generalnie gramofon nie do zdarcia coś jak Technics 1210 wystarczy popatrzeć jak jest naszpikowany elektroniką a to przecież rok 1973. Gwarantuje, że jak spadnie na ziemię to będzie chodził nadal.

To tyle.

To wszystko prawda :-)


1. Ta igła do której podałem link, jest warta uwagi. Szczególnie, ze oryginał jest trudnonabywalny i zapewne będzie kosztował 3-4 razy więcej.

1. Ten który ją sprzedaje, ma więcej igieł z szlifem Shibata, orygianłów, lub produkowane przez orginalnych producentów ale dla różnych firm dystrubycyjnych
Zanay temat od wielu lat, ED sprzedaje te igły od wielu, wielu lat.
Super gość!

2. Ten twój model Mikro Seiki, to oczywisćie bardzo dobry model, ale tak jak napisałeś, aby to skompletować to trzeba włożyć, najmniej 1000-1500.
Nie będzie to łatwe ,a dwa, cena zakupu plus zakupu brakujących elemnetów, satwia pytanie o sens takie operacji. Bezie to kosztowało drogo, za drogo.

 

Michał

Taktyczny milionpięćsetstodziewięćset.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

juter22

Już wiem kto do mnie wypisywał poprzez olx, że kupi ode mnie Sony PS-X50 "za tysiąc"...
Genaralizując: Mirek handlarz wraz z Krystyną; szczególnie pozdrawiam srodkowym palcem  8)

Piterski

Cytat: Taktyczny5 w Maj 27, 2018, 19:46Ponieważ jesteś bardzo niemiły, to nie będę ci ułatwiał rozwiązania zagadki.
Ten badziew, który pokazałeś to jest typowa wydmuszka i porównywanie jej do przyzwoitych modeli Mikro Seiki to jakieś kpiny są z czytelników tego forum.
Więc jak wypisujesz swoje teorie i chcesz wyjść na eksperta to podeprzyj je konkretnymi przykładami. I to nie dla mnie, bo ja jeżeli już zacznę czegoś szukać to o wiele wyżej.

Moim znajomym co się napalą na tani analogowy dźwięk to odradzam takie zakupy.
Mówię im, że jak nie mają płyt winylowych to niech nie kupują taniego gramofonu i preamp phono z budżetową wkładką, bo im to fajnie nie zagra.
Niech lepiej za te pieniądze poszukaj sobie przyzwoitego CD.

Winyl gra dobrze ale to niestety kosztuje i to minimum ładnych kilka - kilkanaście tysięcy złoty.
A do tego dochodzi cena płyt i to w jakim się je dostaje stanie, nawet te nowe  :-\
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kwak24

#2862
Cytat: Piterski w Maj 27, 2018, 21:57
Cytat: Taktyczny5 w Maj 27, 2018, 19:46Ponieważ jesteś bardzo niemiły, to nie będę ci ułatwiał rozwiązania zagadki.
Ten badziew, który pokazałeś to jest typowa wydmuszka i porównywanie jej do przyzwoitych modeli Mikro Seiki to jakieś kpiny są z czytelników tego forum.
Więc jak wypisujesz swoje teorie i chcesz wyjść na eksperta to podeprzyj je konkretnymi przykładami. I to nie dla mnie, bo ja jeżeli już zacznę czegoś szukać to o wiele wyżej.

Moim znajomym co się napalą na tani analogowy dźwięk to odradzam takie zakupy.
Mówię im, że jak nie mają płyt winylowych to niech nie kupują taniego gramofonu i preamp phono z budżetową wkładką, bo im to fajnie nie zagra.
Niech lepiej za te pieniądze poszukaj sobie przyzwoitego CD.

Winyl gra dobrze ale to niestety kosztuje i to minimum ładnych kilka - kilkanaście tysięcy złoty.
A do tego dochodzi cena płyt i to w jakim się je dostaje stanie, nawet te nowe  :-\


1. Akurat to jest bardzo przyzwoity budżetowy składaczek z japońskich części, jakich były setki, jak nie tysiące w tamtych czasach. z bardzo dobrą wkładką, z bardzo dobra igłą - nagi diament, szlif 02x07. W tej klasie bardzo dobry model. Kosztował wtedy coś około 350 DM, a więc nie była to aż tak tania budżetowa wydmuszka. 


Ja ci powiem więcej, masz w opisie, że posiadasz Micro Seiki DD-40. To ja ci powiem tak. Odrestauruje tego Universum, stosownie posutawim, jak bóg przykazał
Zrobimy ślepy test, te same wkładki i reszta toru, zapuścimy różne płyty. NA 100 % jestem przekonany, że będziesz miał problem, duży problem, z ogólną oceną. Co sumie zagrało lepiej.   

2. Bez przesady z tymi kilka, kilkanaście tysięcy. Za stary jestem na taki bajdurzenie,  i za wiele słyszałem.  Połowa tej ceny, to jest marża sprzedającyh, z drugiej połowy, połowa to jest audiofilevoodoo. Pozostaje z tego ćwiartka wartości.


       

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Ale to jest pre pre dla MC  . Podłączasz to pod wejście MM .

Therion

a no taaaaaak....

No to dla mnie nie ma sensu.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Cytat: kwak24 w Maj 27, 2018, 22:22Zrobimy ślepy test, te same wkładki i reszta toru, zapuścimy różne płyty. NA 100 % jestem przekonany, że będziesz miał problem, duży problem, z ogólną oceną. Co sumie zagrało lepiej.

Jestem pewien, że w moim systemie nie będę miał z tym problemu.
Kwestią dyskusją będzie to co kto z nas uzna za lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekjarek5


CytatJestem pewien, że w moim systemie nie będę miał z tym problemu.

:)
W takim przypadku, test byłby tendencyjny

CytatKwestią dyskusją będzie to co kto z nas uzna za lepiej.
Owszem.

Bo to są daleko bardzo indywidualne sprawy, w dodatku zależne od wielu zmiennych.......


marekjarek5

A była oferta, jakieś 3-4 miesiące temu, na jebaju, w opcji kup teraz za 7,5K.
Do dzisiaj żałuję, że nie kupiłem.
A teraz 13K, 49 ofert i licytacja trwa.....


Piterski

Cytat: marekjarek5 w Maj 28, 2018, 22:50:)
W takim przypadku, test byłby tendencyjny
Nie będzie tendencyjny tylko mam wystarczająco transparenty system by to pokazał.
Jak zmieniłem gramofon, a zostałem z tą samą wkładką to różnica była zauważalna.
Niewielka bo i klasa tych gramofonów zbliżona, ale zauważalna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Cytat: kwak24 w Maj 27, 2018, 22:22
2. Bez przesady z tymi kilka, kilkanaście tysięcy. Za stary jestem na taki bajdurzenie,  i za wiele słyszałem.  Połowa tej ceny, to jest marża sprzedającyh, z drugiej połowy, połowa to jest audiofilevoodoo. Pozostaje z tego ćwiartka wartości

Ja sie przesiadlem z taniego sprzętu na taki ciut droższy i nie potwierdzam powyższego. Różnica jest taka, jak przejażdżka starą Ładą a nowym Mercedesem. To, co je łączy, to to, że oba jeżdżą.

Odizolowanie od podłoża, stabilne obroty, potęga dźwięku... Nie da sie tego osiągnąć na tanich drapakach.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Janusz125

#2871
Cytat: Therion w Maj 31, 2018, 06:28
Cytat: kwak24 w Maj 27, 2018, 22:22
2. Bez przesady z tymi kilka, kilkanaście tysięcy. Za stary jestem na taki bajdurzenie,  i za wiele słyszałem.  Połowa tej ceny, to jest marża sprzedającyh, z drugiej połowy, połowa to jest audiofilevoodoo. Pozostaje z tego ćwiartka wartości

Ja sie przesiadlem z taniego sprzętu na taki ciut droższy i nie potwierdzam powyższego. Różnica jest taka, jak przejażdżka starą Ładą a nowym Mercedesem. To, co je łączy, to to, że oba jeżdżą.

Odizolowanie od podłoża, stabilne obroty, potęga dźwięku... Nie da sie tego osiągnąć na tanich drapakach.


To bardzo ciekawe, że przesiadłeś się, jak piszesz, na sprzęt taki ciut droższy, a różnicę odczułeś, jak różnicę przejażdzką starą Ładą a nowym mercedesem.
To ja chetnie ciut dopłacę do mojej starej Łady i poproszę o nowego Mercedesa.
Uwaga to był żart, a nie zamierzona złośliwość

Sprzedawałem ostatnio gramofon, dość przyzwoity model, znanej marki, cena 1000 złotych. Kupujacy upatrzył sobie taki właśnie model.
Do gramofonu, dałem wybór dwóch wkładek, obie znanych firm, z tym ze jedna z igłą o szlifie Shibaty, druga to tępy sferyk
Dałem posłuchać kupujacem obu,  aby sam dokonał wyboru.
Wybrał tą ze szlifem sferycznym. Podałem cenę, tą że szlifem sferycznym wyceniłem o 100 złotych wyżej od tej z szlifem Shibaty.
Zgodził się kupić tą z szlifem sferycznym, mimo że droższa, bo mu lepiej grała.
To nic, ze ta  z szlifem Shibata była wartosci tego gramofonu co kupił, a ta z sferyczna igłą była co najwyzęj wartości hedashella w tym gramofnie.
Zapłacił za sferyka prawie tyle ile kosztował ten gramofon.
Każdy słyszy inaczej.

tomekkk1

Sprzedałeś gramiaka z eliptykiem drożej, niż gdybyś sprzedał ze shibatą, która notabene warta tyle co owy gramofon - faktycznie Janusz z Ciebie. Biznesu...

cdt

Cytat: tomekkk1 w Maj 31, 2018, 11:39Sprzedałeś gramiaka z eliptykiem drożej, niż gdybyś sprzedał ze shibatą, która notabene warta tyle co owy gramofon - faktycznie Janusz z Ciebie. Biznesu...
I dodatkowo fantasta bajkopisarz ;D .

rudy-102