Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

peezeet

O to może gdybyś miał chęć pomóc to może Was skontaktuję?
PZ :)

McGyver

Tylko że ja nie mam bladego pojęcia ani od "kredensie" ani o Twoim sterowniku, więc powątpiewam czy dam radę.

peezeet

To banał, w razie czego pomogę. Wysłałem info do gościa zobaczymy co odpowie. Ostatecznie jak mi wyśle sprzęt to mu ogarnę to u siebie. ;)
PZ

peezeet

Podasz mi jakiś namiar do siebie. Kolega ma na imię Waldek.
PZ

McGyver

Cytat: peezeet w Październik 20, 2018, 22:07
Podasz mi jakiś namiar do siebie. Kolega ma na imię Waldek.
PZ
theprotagonistdac@gmail.com 
Ale żeby nie było ze nie ostrzegałem.

rudy-102

Może niech się kolega Waldek zarejestruje u nas i pyta na forum. Kilka osób już przerabiało temat to pewnie uda się człowieka "zdalnie" pokierować.

plawgo

Cytat: rudy-102 w Październik 20, 2018, 22:50
Może niech się kolega Waldek zarejestruje u nas i pyta na forum. Kilka osób już przerabiało temat to pewnie uda się człowieka "zdalnie" pokierować.
[/quote
Cytat: rudy-102 w Październik 20, 2018, 22:50
Może niech się kolega Waldek zarejestruje u nas i pyta na forum. Kilka osób już przerabiało temat to pewnie uda się człowieka "zdalnie" pokierować.
No w sumie to jestem od dłuższego czasu zarejestrowany 😀

plawgo

Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 22:46
Cytat: peezeet w Październik 20, 2018, 22:07
Podasz mi jakiś namiar do siebie. Kolega ma na imię Waldek.
PZ
theprotagonistdac@gmail.com 
Ale żeby nie było ze nie ostrzegałem.



Wysłałem do ciebie meila

j-a-r-e-k

Cześć,

Dzięki uprzejmości Pana Pawła jak i pracodawcy, który regularnie zasila konto, w kontraście do pewnego banku co miał dzisiaj problemy z udostępnianiem środków finansowych, stałem się właścicielem sterownika. Rozpoczynam projekt jego uruchomienia i obudowy. Tak trochę będe się dopytywał kolegów o ich doświadczenia.

Żeby zacząć, Panowie:
- jakie trafo polecacie? (Wolumen w zasięgu metra)
- jaka jest przewidywana max odległość czujnika od sterownika?
- jaki kabel użyć do przedłużenia czujki? (Piterski coś tu wykombinował)

Poz,
jarek
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

malg

przyłączam sie do pytań,
bo też ostatnio sterownik nabyłem
i czas się tym zjać

paul_67

Kabelek mikrofonowy trzy żyły.Mam metr bo tyle potrzebowałem.Transformator (u mnie) 12 V 0,83A.

paul_67

Spostrzeżenia dotyczące pasków i sterownika.Biały pasek szybciej wchodzi na obroty 33, ale za to 45 osiąga na raty.Najpierw zapala się dioda, że jest OK. potem gaśnie i po kilku sekundach znowu się pali oznajmiając zadaną prędkości.Z czarnym (oring) nie ma takiego efektu, ale obecnie znaczniej wolniej dochodzi do 33.Czas na zmianę?

peezeet

Nie wiem nic o paskach ale talerz Adfontesa jest dość lekki i po przełączeniu na 45 rozpędza go za bardzo i później wytraca prędkość po woli aż do uzyskania właściwej. Przy ciężkim talerzu szybciej to się dzieje.

paul_67

Ktoś chyba kiedyś wspominał, że biały średnio nadaje się, do sterownika.Co znaczy znacznie wolniej? Było 6 sekund jest 12.Przy czasie zmienię pasek i zobaczę czy się poprawi.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Październik 27, 2018, 10:36
Spostrzeżenia dotyczące pasków i sterownika.Biały pasek szybciej wchodzi na obroty 33, ale za to 45 osiąga na raty.Najpierw zapala się dioda, że jest OK. potem gaśnie i po kilku sekundach znowu się pali oznajmiając zadaną prędkości.Z czarnym (oring) nie ma takiego efektu, ale obecnie znaczniej wolniej dochodzi do 33.Czas na zmianę?
To wina elastyczności paska. Biały to pewnie ten silikonowy od ProJecta? On jest bardzo rozciągliwy. U mnie najbardziej stabilnie pracuje na nieco grubszych oringach własnej roboty.

paul_67

Cytat: peezeet w Październik 27, 2018, 10:42
Nie wiem nic o paskach ale talerz Adfontesa jest dość lekki i po przełączeniu na 45 rozpędza go za bardzo i później wytraca prędkość po woli aż do uzyskania właściwej. Przy ciężkim talerzu szybciej to się dzieje.
Taki efekt występuje u mnie, ale tylko przy białym pasku.Rzeczywiście patrząc na strobo talerz musi wytracić prędkość.

peezeet

Najlepsze to paski kwadratowe od projecta. One nie mają żadnych połączeń, są jednorodne. Ja takie stosuję od dawna.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Październik 27, 2018, 10:43To wina elastyczności paska. Biały to pewnie ten silikonowy od ProJecta? On jest bardzo rozciągliwy. U mnie najbardziej stabilnie pracuje na nieco grubszych oringach własnej roboty.
To w niczym mi nie przeszkadza.Chciałem tylko zasygnalizować zaobserwowanie zjawisko :)

peezeet

Jak byś dał olej o dużej lepkości to być może szybciej by gasił to zjawisko.

paul_67

Obecnie mam Molytex EP2. To raczej smar niż olej.

rudy-102

Cytat: peezeet w Październik 27, 2018, 10:48
Jak byś dał olej o dużej lepkości to być może szybciej by gasił to zjawisko.

To w przypadku Ad Fontes nie zawsze działa. U mnie jest tak dobrze spasowane łożysko,m że przy gęstszym oleju nie nie mogłem złożyć łożyska. Z kolei przy średnio-gęstym talerz zbyt mocno hamował i pasek tylko ślizgał się na kółku napędowym silnika.

Bartolo

Ja mam inny problem.. Dostałem od Andrzeja inny silnik, i po podłaczeniu do sterownika nie bardzo chce się krcić.... Jak go podpinam bezpośrednio to działa...  :(
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102


j-a-r-e-k

Wracając do transformatora, rozumiem że im wyższe napięcie (do 24V) tym lepiej.
A jaki jest wymagany prąd?

jarek
ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi