dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Zaczęty przez mateusz, Marzec 06, 2015, 21:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

mateusz

DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

jamówię

Z moich doświadczeń wynika,że do zabawy drutami,jest potrzebny po prostu bardzo transparentny tor,nie mylić z kliniką. Harbeth,który średnicę ma jak lupę nie przepuści niczego co jest przed nim,wszystko poda jak na dłoni. Jeśli ktoś ma zmulony system,to umarł w butach,ale to tylko połowa sukcesu,równie ważna moim zdaniem jest metodologia. Kabli trzeba trochę posłuchać,nie można ich ciągle przepinać,dać im się ułożyć a na koniec, jako ostateczny test wypiąć i wpiąć poprzednią referencję,wtedy wszystko staje się jasne.

Drizzt

Sorki ale juz sam tytuł jest tendencyjny, skoro został zaprezentowany "fakt" to gdzie miejsce na dyskusję? W perspektywie widzę co najwyżej przepychanki jak na AS.

Jakub

Cytat: mateusz w Marzec 06, 2015, 21:11
dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Dlatego, że uważali na fizyce.
Ale jak tobie grają, to okej.

jamówię

Cytat: Jakub w Marzec 06, 2015, 21:20
Cytat: mateusz w Marzec 06, 2015, 21:11
dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Dlatego, że uważali na fizyce.
Ale jak tobie grają, to okej.


Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z uważaniem na fizyce,ale skoro tobie nie grają to okej.

SzuB

Zacznijmy od tego, że ci, którzy nie słyszą, nie potrafią udowodnić, że wszystkie kable dają jednakowe brzmienie w każdym systemie audio. Potrafią snuć wielowątkowe rozmowy o tym, że "ja nie słyszę" - bez argumentów, bez podstaw i bez doświadczenia. Negują fakt wpływu kabli na brzmienie, ale... tylko negują. Od tego negowania kable nie przestały grać.
:D
8)
::)

il cattivo

To jest podobnie jak z whisky. Jednemu wszystkie smakują tak samo ohydnie, a inny o każdej książkę mógłby napisać.

jamówię

Według tych samych malkontentów,tak samo grają  wzmacniacze i źródła,są jeszcze ślepe testy. Ludzie nie!!! Nie idźmy tą drogą. Ja od paru dni ćwiczę w domu kablowe zabawy,dawno tego nie robiłem i niestety/stety gara jak ta lala 8)
Ale to mi innym nie muszą

jamówię

Cytat: il cattivo w Marzec 06, 2015, 21:32
To jest podobnie jak z whisky. Jednemu wszystkie smakują tak samo ohydnie, a inny o każdej książkę mógłby napisać.


Tak jest też z winem... Wszystko,kable też,wymaga czasu,osłuchania i cierpliwości. Umiejętność rozróżniania dobrego wina od bełta,zajął mi 10 lat,cudownych 10 lat ;D

SzuB

O winie też. Ale to nie jest tak, że wszystkie wina smakują tak samo. Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

il cattivo

Cytat: SzuB w Marzec 06, 2015, 21:34Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

Albo właśnie pojedli grzanek z czosnkiem ;)

Jakub

Trudno prowadzić sensowną dyskusję, skoro mamy tu pytanie na poziomie Marysi z Gorzowa.


jamówię

Cytat: il cattivo w Marzec 06, 2015, 21:35
Cytat: SzuB w Marzec 06, 2015, 21:34Po prostu są ludzie bez... smaku ;)

Albo właśnie pojedli grzanek z czosnkiem ;)



Lub wypili kawę,przy degustacji wina,wąchaniu perfum,to strzał w kolano a nawet w plecy :))

jamówię

Cytat: Jakub w Marzec 06, 2015, 21:37
Trudno prowadzić sensowną dyskusję, skoro mamy tu pytanie na poziomie Marysi z Gorzowa.



To zaproponuj inną konwencję,bo teraz strzelasz focha i przygadujesz o fizyce. Jakieś doświadczenia empiryczne?c'mon! czego posłuchałeś,jak porównałeś, na jakich płytach i systemie?

mateusz

mi nie chodzi o to czy kable graja czy nie

tylko czemu ludzie maja z tym az tak wielki problem.

wiekszosc zawodnikow po posluchaniu kabelkow w dobrze zestrojonym systemie spuszcza nosy na kwinte

ale sa tez tacy ktorzy nawet nie chca sprobowac posluchac
dlaczego?!?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

SzuB

Dlatego, że wierzą w swoje przesądy, wyobrażenia, mają zakute łby i klapki na oczach. Obsesyjna struktura, zamknięta na świat i doświadczenia.

Wireless

Mateusz,

Bo to jest tak, jak z każdym rodzajem fanatyzmu. Tu nawet nie rozchodzi się o to, czy one grają, i czy ktoś to słyszy, czy nie. Chodzi o brak akceptacji dla drugiej strony. Z racji rodzaju forów, na których o kablach się pisze, to ci "niesłyszący" odgrywają rolę trolli. Z kolei na forum dla np. elektroników-profesjonalistów sytuacja może być odwrotna.

Ja osobiście z tym nie mam problemu. Sam słyszę IC analogowe, słyszę głośnikowe. Nie słyszę sieciówek.
Pozdrawiam, Wireless

SzuB

Ja do sieciówek też nie jestem przekonany, choć sądzę, że moje PS Audio są lepsze niż komputerowe stocki, ale IC i głośnikowe jak najbardziej mają wpływ na brzmienie. Nie trzeba w to wierzyć lub nie, wystarczy posłuchać

Jakub

Jedyny kabel który słyszę, to ten między gramofonem a wzmacniaczem. Ale to akurat da się łatwo wytłumaczyć. (Mam w gramofonie wkładkę MM).



mateusz

DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

Wireless

Cytat: SzuB w Marzec 06, 2015, 21:46
Ja do sieciówek też nie jestem przekonany, choć sądzę, że moje PS Audio są lepsze niż komputerowe stocki, ale IC i głośnikowe jak najbardziej mają wpływ na brzmienie. Nie trzeba w to wierzyć lub nie, wystarczy posłuchać
Tak, ale właśnie w tym całe sedno sprawy. Prawdziwy fanatyk z krwi i kosci stwierdzi, wbrew zresztą swoim najczęściej "trójwymiarowym" poglądom, że on słuchać nie musi, bo wie ... :)
To po prostu fanatyzm jest. Kwestia osobowościowa, a nie "uważania" lub "nieuważania" na takich, czy innych lekcjach :)
Jedni potrafią godzinami kulturalnie dyskutować (nie zgadzając się ani trochę) o subtelnych różnicach smakowych w różnych rocznikach tego samego malta, a inni ... będą strzelać z armaty z daleko mniejszego powodu :)
Pozdrawiam, Wireless

mateusz

Cytat: Jakub w Marzec 06, 2015, 21:47Ale to akurat da się łatwo wytłumaczyć.
nie ma roznicy
im dalej w las tym wiecej drzew
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

jamówię

Z sieciówkami jest zagwozdka,ale tu też masa zmiennych,długość,linia i jakość kabli w domu,zasilacz w sprzęcie. Z sieciówkami robię tak,że wpinam i niczym nie interesuję,nic nie analizuję. Po miesiącu wypinam i mam jasność,pasuje,lub nie. Jak mam sieciówkę brać na weekend,to sobie odpuszczam,szkoda czasu.

mateusz

dodatkowo dochodza problemy z podaniem pradu
w polszy jest inny, w stanach inny i w takiej norwegii jeszcze inny
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

jamówię

Mnie w rozmowach z niesłyszącymi,zawsze irytuje impertynencki ton i poglądy ex cathedra. Dlatego teksty o uważaniu na lekcjach, po prostu mnie irytują.