Shure M95/M97

Zaczęty przez Yacek, Listopad 11, 2014, 23:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: vasa w Marzec 04, 2018, 11:19W przypadku MCLO jest kłopot z ultra drogimi wkładkami. Od relatywnie niskiego poziomu ceny (np AT OC9 albo niedrogi ZYX) jakość dźwięku przestaje rosnąć, tylko dźwięk się zmienia na mniej lub bardziej podchodzący

vasa, te wnioski to z doświadczenia, odsłuchów  czy takie tam marketingowe zagrywki?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Marzec 04, 2018, 11:25
Cytat: vasa w Marzec 04, 2018, 11:19W przypadku MCLO jest kłopot z ultra drogimi wkładkami. Od relatywnie niskiego poziomu ceny (np AT OC9 albo niedrogi ZYX) jakość dźwięku przestaje rosnąć, tylko dźwięk się zmienia na mniej lub bardziej podchodzący

vasa, te wnioski to z doświadczenia, odsłuchów  czy takie tam marketingowe zagrywki?
A w ucho chcesz [emoji50] ?

A poważniej. Tak jak uważam że kablologia to ściema tak wkładki "słyszę".
Zwróćcie uwagę na doświadczenia Maszy z Ortofonem. Czarną Cadenzę pogonił natychmiast a Rochmanny kupuje wszystkie.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

I to jest koronny argument, że droższe wkładki nie są lepsze tylko inne?
Może Ortofon tak ma, że nowe serie sa gorsze niż stare patenty?
Z drugiej strony był tu kolega, który wychwalał Cadenzę pod niebiosa.
W każdym bądź razie na moim gramograjach wisiały MC DV od najtańszej do obecnej XX2mkII.
To nie jest inne granie, to jest za każdym razem lepszy dźwięk.  Pozostałe, aż do samej góry słuchałem na innym systemie. Wnioski te same. Podobnie z Benzem, Shelterem, Deccą. Nie mam w uszach porównania Ortofonów i wielu innych firm. Ale nie zgodze się, ze pułap np. 2-3 kzł na MC to jest już top, a droższe , to już tylko "inne".
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

cdt

Muszę przećwiczyć DV . Jestem już nawet po słowie z Piterskim . Teraz jak ma normalny gramiak na headshelle to nie problem .

Old Man Kensey

Cytat: vasa w Marzec 04, 2018, 12:15Tak jak uważam że kablologia to ściema tak wkładki "słyszę"

Toś szczęśliwy, u mnie słychać nawet różne luty w tym samym kablu zasilającym :/ różnica jest niemal zawsze, tylko niekiedy nie wiemy, gdzie jej szukać...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa



Cytat: elem w Marzec 04, 2018, 12:36nie zgodze się, ze pułap np. 2-3 kzł na MC to jest już top, a droższe , to już tylko "inne".
Po pierwsze - moje stwierdzenie było sformułowane nieostro. Nie znam DV ale u Benza czy Ortofona zależność pomiędzy ceną a jakością nie jest oczywista.
Czy pamiętacie konkurs zorganizowany przez któregoś z uznanych redaktorów audio kiedy zamieścił kilka próbek dźwięku, między innymi była tam typowa wkładka Ortofona i jakieś niedrogie MM.
Odpowiedzi były raczej błędne [emoji849]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Mówisz o plikach z nagraniami? Manipulacja.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Marzec 04, 2018, 14:30
Mówisz o plikach z nagraniami? Manipulacja.
Dlaczego? I po co ktoś miałby manipulować?
Myślę że to raczej wypadek przy pracy kiedy wyniki nie zostały spreparowane[emoji3]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Przecież to były wkładki o różnej podatności. Wisiały wszytkie na tym samym ramieniu? Fatalnie.  Wisiały na różnych ramionach? Jeszcze gorzej dla miarodajności testu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Marzec 04, 2018, 15:32
Przecież to były wkładki o różnej podatności. Wisiały wszytkie na tym samym ramieniu? Fatalnie.  Wisiały na różnych ramionach? Jeszcze gorzej dla miarodajności testu.
Nie pamiętam. Później poszukam.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Znalazłem artykuł Michaela Fermera https://www.analogplanet.com/content/nine-cartridge-survey-produces-audible-results

Jest masa zarzutów pod adresem tego testu, że głośność nie wyrównana, że ramię nieodpowiednie itp.
Ale, z drugiej strony, jeżeli ktoś słyszy tupot elektronów w kablu i ich potknięcia w miejscu lutowania to powinien odróżnić dźwięk z wkładek tak rożnych klas.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.