Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

#2125
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2017, 17:41
Przy założeniu, że problemem obrotów jest silnik lub sterownik. A co jak łożysko?

Jak łożysko to może takie?

http://www.ebay.com/itm/Teres-turntable-platter-bearing-support-for-80-lb-platters-/162336767464

...ale według mnie problemem Fontesa nigdy nie było łożysko tylko słaby sterownik obrotów i pasek o zbyt małym przekroju. Andrzej ostatnio bardzo dopracował tą konstrukcję ale ona zawsze będzie w pewnym sensie chimeryczna.

Rafał.T

Cytat: Titanic w Styczeń 05, 2017, 06:58
Cytat: Rafał.T w Styczeń 02, 2017, 17:36
Wajcha w pozycji "trzeciej"

Cześć, a zwróciłeś uwagę na położenie przeciw wagi, zauważyłem przy okazji zabawy z antyskatingiem że odchylanie minimalne przeciw wagi od pionu powoduje dużą zmianę siłiy nacisku rzędu 0.2g!
Tak, wiem ale w tym przypadku przeciwwaga była nie dotykana.
Zresztą na razie z tym nie walczę, w najgorszym wypadku cały mechanizm windy zamontuję sobie na oddzielnym uchwycie.

frywolny trucht

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 05, 2017, 18:00Jak łożysko to może takie?

Nie wiem czy dobrze przeliczyłem, ale to konkretnie będzie do talerzy ponad 36 kg. Też przewymiarowane. Też opory mogą okazać za duże w tym układzie odniesienia. Ale już widzę lżejsze: http://www.ebay.com/itm/Turntable-Bearing-In-stock-and-improved/290623792537?_trksid=p2047675.c100623.m-1&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D38530%26meid%3Dbd401dc28f8a44199acd5c337ecf1c92%26pid%3D100623%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D162336767464 przy czym to wygląda na zbyt rachityczne.
Dzięki. W zasadzie widzę, że można złożyć sobie gramofon na jebaju z podzespołów DIY. Nie miałem pojęcia.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 05, 2017, 18:00...ale według mnie problemem Fontesa nigdy nie było łożysko tylko słaby sterownik obrotów i pasek o zbyt małym przekroju. Andrzej ostatnio bardzo dopracował tą konstrukcję ale ona zawsze będzie w pewnym sensie chimeryczna.

a wg mnie przeskalowane łożysko, które zbyt mocno stawia możliwości silnik/pasek na krawędzi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 05, 2017, 18:19a wg mnie przeskalowane łożysko, które zbyt mocno stawia możliwości silnik/pasek na krawędzi.

Kurcze, chyba nie. Zauważ, że cechą praktycznie każdego Fontka jest to, że jak zdejmiesz pasek i zakręcisz talerzem, to kręci się on w nieskończoność. Łożysko ma znikome opory toczenia, tak mi się wydaje.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 05, 2017, 18:30nieskończoność

Ciut ponad minutę ;)
A ten sprzedawany za 4100 zł bez wkładki z opisem " Nowy kosztował mnie dużo więcej niż na aukcji." to niezłe jajka :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo


Michał z Gdańska

Ile powstało Ad Fontesów do tej pory? Mój ma nr 77. Nawet jak przestanie funkcjonować to go zachowam. Jest niepowtarzalny i tyle. Jak powiedział muzyk Wodecki w jednym z wywiadów - gramofon, dobrej klasy, jest jak Rolls Royce w garażu. Po prostu stoi.

Rafał.T

Chyba za trudne pytanie zadałeś ;),
jak odbierałem swój to producent mówił, że około 200szt, ale na forum ktoś pisał, że 300...,
prawda jak zawsze pewnie gdzieś po środku :D

Titanic

Panowie, witam
Mam zamiar wymienić okablowanie w ramieniu pod wkładki MC, czy ktoś tego doświadczał? Jakiś dostawca.

miniabyr

W RCM'e  kable Sme ,w Voice  kable  Cardas  . Jest jeszcze  kabel Audio Note  - Szemis Audio oraz  kabel VdH -ale tego ostatniego to nie wiem kto dystrybuuje .Na tej stronie też można kupić http://www.hificollective.co.uk/components/tonearm-wire.html
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

#2137
Ja bym nie ruszał . Chyba ze masz zepsute . W Fontesie jest ramię 16lub 14 nie pamiętam  cali.  Nie wiem czy gotowca się kupi

miniabyr

A co na dzień dobry jest montowane w ramieniu do AdFontesa? Może to jest coś ,czego nie trzeba zmieniać ,
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Nie wiem co tam jest montowane ale pod MC nie wymaga zmiany. Wcale jej nie wymaga.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

16 czy 14 cali bo radośnie sobie przyjąłem że 16 ale nie pamiętam ?
Andrzej tam sam robił okablowanie . Wszyscy których znam i grają na nim wkładkami MC nie zmieniali i są zadowoleni . Te które są nie są przecież marketowym szajsem . To jakaś plecionka . Frywolny będzie wiedział  ;D

Titanic

Cytat: kawosz w Styczeń 08, 2017, 09:0116 czy 14 cali bo radośnie sobie przyjąłem że 16 ale nie pamiętam ?
14" jeśli mierzyć od kardana, a nie od końca.

Titanic

Jako że generalnie magia kabli w audiofilstwie występuje to pewnie i w ramionach są bardzie/mniej high endnowe, i do tego myślałem że jak do MC jakoś lepiej ekranowane są, bo jednak słychać jakieś śmieci jak podkręcę bez grania volume.

tomasz_pianista

To nie wina kabli tylko przedwzmacniacza i natury wkładki MC.

Nie stosuje się żadnych wzmocnionych ekranów bo będzie to zbyt ciężkie do ramienia.
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

Na pewno jak wymienisz to będzie zmiana . Pytanie czy na lepsze . Przetarł byś dziewicze szlaki  ;D . A przypadkiem nie trzeba będzie czegoś w nim rozkleić ? . Ale jak się zdecydujesz to będę kibicował . Sporo jest o okablowaniu na forum . Nie śledziłem ale pamiętam że Ahaja o tym sporo pisał

miniabyr

Na szczęście cena kabli do ramion to nie jest jakiś kosmos . Ja w swoim Zontku mam okablowanie SME srebrne i płaciłem za nie (14 cali) około 250 zł za komplet kabli . Więc jak widzicie ceny są znośne. Poenie VdH czu srebrny Audio Note będzie dużo droższy ,ale to i tak nie ceny  z audiofilskiego sufitu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Titanic

Cytat: miniabyr w Styczeń 08, 2017, 10:11Ja w swoim Zontku mam okablowanie SME srebrne i płaciłem za nie (14 cali) około 250 zł za komplet kabli .
Czy te kabelki kupiłeś w RCM, bo coś nie mogę namierzyć?

tomasz_pianista

Ale po co zmieniać kable, jeżeli dalej będziesz szedł przez wtyki RCA i potem IC jak jest w fontesie. Jak chcesz pójść do przodu to omiń wtyki, puść kable z ramienia bezpośrednio do IC, zmniejszysz wtedy pojemność kabla, co dźwiękowo może być na plus. Ogólnie wszelkie połączenia (osobne kabelki w headshellu, wtyki RCA, wtyczki DIN) raczej nie pomagają.

A tak to tylko zamienisz miedź na miedź, albo miedź na srebro, a to drugie nie zawsze się sprawdza.
Grupa ratowania poziomu.

Titanic

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 08, 2017, 10:38
Ale po co zmieniać kable, jeżeli dalej będziesz szedł przez wtyki RCA i potem IC jak jest w fontesie. Jak chcesz pójść do przodu to omiń wtyki, puść kable z ramienia bezpośrednio do IC, zmniejszysz wtedy pojemność kabla, co dźwiękowo może być na plus. Ogólnie wszelkie połączenia (osobne kabelki w headshellu, wtyki RCA, wtyczki DIN) raczej nie pomagają.

A tak to tylko zamienisz miedź na miedź, albo miedź na srebro, a to drugie nie zawsze się sprawdza.
Aha, dzięki to teraz muszę przemyśleć...

miniabyr


Tak jak radzi Tomasz  to raczej do przemyślenia. Tu masz link do http://rcm.com.pl/?action=oferta&fid=sme&L0=sme&L1=akc&of=18
Szkoda życia na chujowy dźwięk !