Cambridge Audio 651p jaki pre-preamp... jeśli to ma sens

Zaczęty przez Ganjor86, Marzec 12, 2017, 09:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

... i tak płynnie przeszliśmy od płytki za trzy stówki ( na pierwszym zdjęciu) do pre z osobnym zasilaczem i mnóstwem ustawień ( na kolejnych dwóch zdjęciach). Za dychę?  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

"Widzę że nic z CA 651p nie wykombinuje, nuda mini pewnie będzie o wiele gorsza od lar lps-1 a ten przedwzmacniacz chce kupić."  i tu wszystko jasne.

Ja napomknąłem bo kolega Ganjor86 wspomniał o czymś do własnoręcznego złożenia. Stąd mój 'wtręt'.
Kilkaset - 300...400 - godzin własnego czasu prywatnego w ten projekt włożyłem, skończyłem go i pokazałem.
Dokładnie tak jest - jak i w co kto włoży/złoży/wsadzi tak będzie miał.
Znacie moje podejście w temacie, wiecie co dla mnie ważne w tego typu klockach, to i tu tak jest.

Nie będę już zaśmiecać.

tatachabera

Cytat: ahaja w Marzec 13, 2017, 11:42Nie będę już zaśmiecać.

Dlatego warto założyć wątek o mini. Jeśli znajdę w okolicy kogoś kto mi to sensownie poskłada to choćby z ciekawości jak to zagra, zakupię zestaw do złożenia. 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

dyletant

To ja trochę zaśmiecę (w razie czego proszę o przeniesienie do innego wątku). Za poradą w innym wątku aby nad "otoczeniem gramofonu" popracować ...

Cytat: frywolny trucht w Marzec 13, 2017, 10:56
Osobiście jestem zdania, że warto szukać pre z możliwie dużą ilością regulacji. Pomimo tego, że podano parametry twojej  wkładki, acz niejednoznacznie, czyli masz spory zakres dowolności, warto sobie popstrykać Omami, bo to zmienia charakter grania

Czy w miniNuda jest czym pstrykać dla MM i MC?..

Cytat: frywolny trucht w Marzec 13, 2017, 10:56
natomiast mam taką uwagę, że poprzednie projekty Nudy były klejone często przez dyletantów,

Zastanawiam się czy nie skleić przy okazji zbiorowego zamówienia. Tu pytanie bo chciałbym "usłyszeć" różnicę pomiędzy DJ ART II a miniNudą. Czy w Wawie ktoś ma i mógłby "wypożyczyć"?


christo

Cytat: ahaja w Marzec 12, 2017, 23:03Tutaj nie pokazywałem tego projektu, bo odniosłem wrażenie, że 'dłubaczy' jest mało o ile w ogóle ktoś jest ;-).
Ale może się mylę.
Załóż wątek zamówieniowy - nie daj się prosić... :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

Cytat: dyletant w Marzec 13, 2017, 12:06chciałbym "usłyszeć" różnicę pomiędzy DJ ART II a miniNudą.

Biorę to na klatę. Jak nie usłyszysz, odkupię :)   Nawet się nie zastanawiaj, składaj.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: ahaja w Marzec 13, 2017, 11:42Znacie moje podejście w temacie, wiecie co dla mnie ważne w tego typu klockach, to i tu tak jest.

Ale jak ancymon sprzedaje swój zlepek pt. "Sprzedam Nuda ahaja" to w kogo to bije?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

No tak.
Czasami to były to faktycznie moje ręce, czasami nie. Dlatego też zdecydowałem się kiedyś na to, że jeśli będę coś takiego składał, to w jednej formie, dość rozpoznawalnej (wczesne 2 pudła Galaxy, późniejsze 3 pudła Economica).
Takie pojawiają się czasami wtórnie na aukcjach ... choć dość rzadko. Całkiem możliwe, że dlatego że albo się podobają i działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem albo ... zabrumiły się na śmierć.

Ganjor86

Nuda mini ma trochę sporo elementów smd ale nuda zwykła już jest łatwiejsza do zmontowania. Jaka byłaby cena kitu nudy i co taki kit zawiera oraz jakie są ceny traf i obudowy czyli jaki jest orientacyjny koszt nudy? Czy nuda jest na tyle dobrym przedwzmacniaczach że nie potrzebuje SUT do MC, a jeśli potrzebuje to czy nie ograniczało by to uniwersalności tego przedwzmacniacza ? Czy nuda nadaje się do jazzu i reggae ? Szukam czegoś do słuchania jazzu i roots reggae ale na poziomie możliwości Lenco l75 po modyfikacjach z ramieniem jelco sa750l, głośniki to Celestion Ditton 66 a wzmacniacz to Cambridge cxa60 ale się zastanawiam czy podoła reszcie toru audio. Tyle wątpliwości...