Głośniki do lampowca

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 23, 2018, 13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

W chwili wolnego czasu wyciąłem otwory pod głośniki.Wyszło dobrze, nic się nie odkleiło i nie odpadło :) Teraz pozostało szlifowanie całości i bejcowanie.

paul_67

Po szlifowaniu i bejcowaniu.Kolor na zdjęciu ni jak się ma do tego co widzę (mahoń szlachetny). Naprawdę jest o parę odcieni ciemniejszy.

paul_67

Cytat: AudioAddicted w Styczeń 20, 2019, 17:10Niekoniecznie, może to wina lakieru
Jakiego lakieru używasz?

tomekkk1

Firmy Ronseal - szybkoschnący (dotykowo suchy po około 20 minutach). Stosuję przezroczysty połysk, lub przezroczysty satynowy ;)

paul_67

Dzięki za odpowiedź, ale gdzie to można kupić?

tomekkk1

W PL? Nie mam bladego pojęcia, może być z tym problem. Na Alledrogo widziałem tylko kilka kolorów :(

paul_67

To raczej pozostanę przy sprawdzonym oleju, ponieważ nie chcę na tym etapie nic spartolić.

tomekkk1

Chyba będziesz musiał.

Sam lakier - jest po prostu świetny. Ma postać mleczka, schnie w około 20-25 minut, utwardza się o ile pamiętam po 16h. Znakomicie się rozprowadza, a po wszystkim pędzel myjesz pod ciepła wodą i po sprawie :)
Bejcę również stosuję tej firmy - również na badzie wody ;)

Mała próbka - bejca orzechowa i dwie warstwy lakieru przezroczystego, satynowego:

paul_67

Bardzo dobrze to wygląda.Muszę wyciągnąć prawdziwy aparat, aby zrobić lepsze zdjęcia :)

tomekkk1

To było robione komórką  ::)

paul_67

No to mam kiepską komórkę, ale mi to wisi  :)

paul_67

Druga warstwa olejowosku schnie.W tygodniu montuje głośniki i nic więcej już nie robię :)

paul_67


paul_67

W środku przykleić jeszcze jakieś maty bitumiczne czy watolina wystarczy? Eksperymentować? Jakie jest Wasze zdanie?

Kangie

 Wygląd i szczegóły jak to u Paula - pełna profeska!

paul_67

Dzięki, ale na zdjęciach , moim zdaniem, to wygląda dość kiepsko.W pokoju mam ciągły półmrok bowiem okno jest od północy.Nawet olejowałem na czuja zamknięty w mojej celi ponieważ reszcie domowników przeszkadzał zapach.Postaram się o lepsze fotki gdy złożę całość.

paul_67

Gniazda będą mocowane do płytki z norylu.

paul_67

Zrobiłem sobie specjalny przyrząd do wycinania otworów o dużej średnicy i ... z MDF się nie sprawdził.Nie dociekałem już co było powodem tylko postanowiłem ciąć od ręki...Poszło, nawet na fornirze nie było odprysków.

tomekkk1

#118
Cytat: paul_67 w Marzec 10, 2019, 15:25
W środku przykleić jeszcze jakieś maty bitumiczne czy watolina wystarczy? Eksperymentować? Jakie jest Wasze zdanie?

Jeśli nie goni Cię czas - eksperymentować. Włożyć coś - posłuchać. Dodać, ująć - posłuchać.

paul_67

Tak chcę zrobić, ale jak przykleję matę bitumiczną to raczej ciężko się jej będzie potem pozbyć ...

tomekkk1

#120
Jeśli jest samoprzylepna - usuń film ochronny jedynie w kilku punktach. Jeżeli nie - klej nanieś również punktowo.
Będzie łatwiej ją usunąć, jeśli później okaże się że jest gorzej, czy do przygotowania do umieszczenia jej na stałe ;)

Ale nie słyszałem, żeby z matą bitumiczną kiedykolwiek było gorzej - chyba tylko wtedy jeśli ktoś myślał że spełnia ona rolę wytłumienia. Nie spełnia. Jej zadaniem jest obniżyć i zmniejszyć poziom rezonansów obudowy, a nie tłumić cokolwiek  :)

paul_67

Rozumiem rolę maty bitumicznej i jeśli ją dam do wnętrza to na pewno nie solo.Trudno jednak powiedzieć czy w tej dość małej obudowie odczuje się jej działanie.Trzeba będzie poeksperymentować.Trudno mi było znaleźć dane techniczne do głośnika, którego użyję.Dotarłem do podobnych, ale może też się okazać, że otwór BR będzie zbędny.Zawsze można go zatkać nie tracąc gustownej rączki do przenoszenia :)

tomekkk1

Jeżeli nawet punktowo przymocujesz matę na jednej tylko ściance i następnie stukniesz palcami i dźwięk będzie niższy, bardziej głuchy - w odniesieniu do ścianki nie pokrytej matą, to będziesz wiedział gdzie jesteś i co chcesz nawet w małej obudowie ;D

paul_67

I w tym kierunku pójdę :)

tomekkk1

Będzie super, zobaczysz  :np: