Głośniki do lampowca

Zaczęty przez paul_67, Grudzień 23, 2018, 13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: jajacek1410 w Styczeń 11, 2019, 12:42To jednorazowa akcja jest przecież. Uważam, że warto. U mnie Kimber 4TC nie tnie dołu, w przeciwieństwie do innych kabli.
W sumie masz racje ale wtedy nie miałem zabawki do ściągania kabli a odcinków było sporo x 2 kolumny.
Czy nie ciął dołu ..nie wiem. Ale jak puszczałem Rammstein to się cukiernica na stole przewracała  ;)

paul_67

Powoli do przodu.W wolnym czasie skleiłem pudła.To wcale nie będą takie malutkie kolumienki  :)

paul_67

Niedługo mój pokój będzie wyglądać jak u Japońców...Ściana sprzętu i mały człowieczek  w środku :) Czyżbym stracił kontrolę?

GB

Cytat: paul_67 w Styczeń 12, 2019, 11:06
Niedługo mój pokój będzie wyglądać jak u Japońców...Ściana sprzętu i mały człowieczek  w środku :) Czyżbym stracił kontrolę?
Pochwal się ścianą.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

paul_67

Mam za blisko przeciwległą ścianę, aby ogarnąć obiektywem tą ze sprzętem :)

paul_67

Fornir zamówię mahoń.Zobaczę jak wygląda w rzeczywistości i zdecyduję czy będę go jeszcze bejcował.Potem najgorsze - wycinanie otworów.Głośnik i tak wszystko przykryje, ale estetyka jakaś musi być:)

paul_67

Mam już tuby bass reflexu, ale zastanawiam się czy najpierw nie spróbować jak gra bez nich.Zawsze później można je dołożyć.Według kalkulatora wszystko powinno być OK, ale nie ma cudów i bas raczej nie zejdzie poniżej 60 Hz, co jednak za bardzo mnie nie martwi w przypadku tych kolumn.Z mocą nie będzie problemów.Według producenta 30/90 W 8 Ohm.
Druty wewnątrz to będzie solid core.Dziękuję za podpowiedź.

paul_67

Głośniki i przewody.

paul_67

Gniazda Jantzen.

paul_67

Surowy fornir mahoń i próbki od lewej : olej,orzech i palisander.

paul_67

Nasuwa się pytanie: bejcować czy nie? Jakoś nie jestem zdecydowany w tym temacie ...

tomekkk1

Ja zawsze robię bejca plus 2x lakier przezroczysty (połysk lub satyna). Uważam, że mimo większego nakładu pracy w porównaniu do lakieru koloryzowanego, to faktura forniru wtedy ma większą głębie i wygląda jak prawdziwe drewno ;)

paul_67

Raczej nie będę lakierować, szczególnie na wysoki połysk bo to źle wygląda na dużych płaszczyznach.W warunkach domowych nie można tego dobrze zrobić.Będzie olejowosk ,ale jeszcze się zastanawiam czy bezpośrednio na drewno bez dodatkowej koloryzacji.

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Styczeń 20, 2019, 16:30Raczej nie będę lakierować, szczególnie na wysoki połysk bo to źle wygląda na dużych płaszczyznach.W warunkach domowych nie można tego dobrze zrobić.

Zupełnie się z tym nie zgadzam, czego dowodem są fotki moich kolumn - wykonanych w pokoju, w którym grają. Fotki znajdziesz w moim wątku w Blogach.
No, ale każdy ma swoje sposoby i przekonania  :np:

paul_67

No to ja nie umiem malować, bo nie jestem do końca zadowolony z efektu ;(

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Styczeń 20, 2019, 16:42
No to ja nie umiem malować, bo nie jestem do końca zadowolony z efektu ;(

Niekoniecznie, może to wina lakieru, albo metody malowania.
Ja jak lakieruję to nie odwracam niczego do pozycji leżącej, jadę tak jak stoi - piony, poziomy itp. Po pokryciu powierzchni lakierem ściągam każdy nawet najmniejszy naddatek, kierując pędzel zawsze w kierunku słojów, w pionie zawsze ku dołowi. Nie pozwala to spływać i tworzyć "smarków".
Po wyschnięciu papier ścierny 150 i jazda aż powierzchnia będzie satynowa i ponownie lakier - kierując się powyższym. Już w trakcie malowania widać świetną głębię, połysk i gładkość pomalowanej powierzchni ;)

paul_67

Priorytetem stała się szafka do piecyka.Żona mi żyć nie dawała...

paul_67


paul_67

Może ktoś ma i się orientuje jaką grubość ma płaski pilnik w zestawie 6 iglaków firmy Stanley???

paul_67

Potrzebuję o grubości max 2 mm.Sprzedający ma widać problem ze zmierzeniem bo już od dwóch dni nie potrafi mi odpowiedzieć na to proste pytanie :)

micik

Cytat: elem w Grudzień 25, 2018, 12:01
Poleciłbym Teslę ARZ 6608 ale nowych juz nie ma. A może Visaton:
https://www.soselectronic.pl/products/visaton/bg-20-8-46278
Witam! Też ich używałem, ale w końcu zastąpiłem je dużo sprawniejszymi i przyjemniejszymi dla ucha, problem w tym że ich nie ma w ogóle w sprzedaży, ale siedzą w kolumnie ,,Hartke Piggy Back"
http://www.samsontech.com/hartke/products/amplifiers/gt-guitar-amplifiers/gt60p/
Dostałem kiedyś taki zestaw do naprawy, niby 60W, ale na przyrządach pokazał 42W dla czystego kanału i 100W dla prze steru, na czystym kanale nawet standardowe setki nie dały mu rady, wiec się zainteresowałem tymi głośnikami.
Wyjąłem jeden i wrzuciłem na generator , przeleciałem całe pasmo, porównałem go z ARZ i normalnie szok, nie dość że skutecznością mocno przebił ARZ, to w dodatku dopiero w tedy zauważyłem jakościową przepaść po miedzy nimi, przy tym chińczyku, to on normalnie skrzeczał, ale to dopiero słychać na generatorze i musi być drugi do porównania, jeden zawsze będzie dobry, dopóki nie postawi się koło niego do porównania drugiego, w tedy wychodzą te potężne różnicę. Trochę cichszego lecz Jakościowo co przebija tego chińczyka, to mam jedną sztukę z bardzo starego radia lampowego, membrana ze starości cała brązowa, ale jakość nie do opisania, takie różnice trzeba słyszeć, szkoda że tylko jedna sztuka. Powiedzcie jak to jest, 80 lat temu przy zacofanej technologii produkowali lepsze niż teraz, rzekomo lepszej technologii? Wracając do tematu, po tych testach dla samych tych głośników uderzyłem w Allegro i kupiłem dwie zdezelowane kolumny za parę groszy, kolumny poszły na śmietnik, a 8 dobrych głośników zostało. Na głośniku są same chińskie bazgroły, więc luzem jest nie do kupienia, ale jakość i skuteczność bardzo dobra, a utarło się, że chińskie to do dupy.
Pozdrawiam

paul_67

Nikt nic nie wie? Może sprzedawca się w końcu odezwie...

paul_67

Kolumny oklejone.Zrezygnowałem z wikolu i żelazka, ponieważ fornir pękał.Nic nie dała zmiana temperatury.Na mniejszych powierzchniach to się sprawdziło.Nie eksperymentowałem już dalej, mimo zapasu materiału i kupiłem puszkę butaprenu.No i poszło.Musiałem kleić bardzo ostrożnie, stopniowo dociskając wzdłuż słojów.Jeden nieuważny ruch i mogłoby się skończyć szlifowaniem do gołego mdf-u.Teraz muszę odczekać trzy doby, aby móc przystąpić do dalszych prac.

paul_67

Obecny postęp prac.

paul_67

Dopiero dziś rozpakowałem głośniki, które były złączone membranami do siebie na czas transportu.Piękne są.Jak nowe :)