Questyle CMA600i

Zaczęty przez Eternal Seeker, Listopad 04, 2016, 12:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Eternal Seeker

Panowie miał może ktoś już okazję posłuchać rzeczonego ?
Piotr Ryka zapowiadał reckę ale coś długo jej nie ma .
Mam niezagospodarowane Sennki HD800 i zastanawiam się czy by się nadał ?
Potrzebuję takiego "kombajna" do biura i ciekawi mnie czy jest to poziom Audiolaba M-DAC-a
z zasilaczem Tomanka (miałem i podobało mi się to brzmienie) czy może coś
zdecydowanie lepszego .
Miałem okazję posłuchać poprzednika tego urządzenia i dzwięk wydawał mi się trochę za sterylny.
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

frywolny trucht

Nie wiem jak to gra, ale jeśli chodziło ci po głowie Oppo, zaatakuj szybko na priv titanic-a, może uda się w tej cenie Oppo Ha-1 wyciągnąć? Nowe oczywiście.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Eternal Seeker

Dzięki za wskazanie kierunku ,wiem jak gra Oppo bo córka ma :-)
Konkretnie ten zestaw: OPPO HA-1 + słuchawki PM-1 .
W ubiegłym roku chciałem jej sprezentować mojego Audiolaba M-DAC-a z zasilaczem Tomanka
plus Beyerdynamici 990Pro ale nie chciała .Próbowała ode mnie wyrwać do tego M-DACa moje
Sennki HD800 na co ja dla odmiany nie chciałem się zgodzić .Kupiła sobie wymieniony wyżej
zestaw Oppo :-)
Nasłuchała się u ojca Eurydyki ze Staxami i Sennków z Bakoonem HPA-21 i już poniżej
pewnego poziomu nie chciała zejść.
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Eternal Seeker

No to będę miał okazję przez okres Świąt "własnousznie"  przekonać się o wartości tego urządzenia .
Kolega ,który jest za granicą zamówił u nas w kraju (bo taniej) i "na dniach" kurier mi dostarczy.
Będę miał czas wygrzać i obadać co i jak .
Jak się spodoba to będzie trzeba wyskoczyć z kasy chociaż ostatnio z tym u mnie krucho .

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Eternal Seeker

Mam od paru dni ,po wstępnym wygrzaniu gra to piekielnie dobrze z DSD z moimi HD800 .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Eternal Seeker

Od poniedziałku stoi u mnie w Biurze ,postoi tam niestety jeszcze ze 3-4 miesiące zanim zabiorę
z powrotem do domu (wtedy kończy mi się kontrakt).
Teraz będzie umilał tu tzw. "godzinki" (nadgodzinki) :-)
Gra to z Sennkami HD800 + kabel FAW , w roli żródła CA 851N .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

Mogę tylko potwierdzić, że to świetnie gra.
U mnie gra z malinką w roli transportu, jest kapitalnie.

Przede wszystkim jest muzykalnie, mega muzykalnie. Dźwięk wciaga i nie puszcza.
Dostajemy z obrazu muzycznego wszystko co w nim jest. Barwę, emocje, dynamikę i te niewiarygodną rozdzielczość, która oddaję wszystkie smaczki a nie ma nic wspólnego z jasnym, technicznym graniem. Po prostu super.


Te nowe kości dac są naprawdę dobre. Pliki hires grają na nich naprawdę ok.
Nie sprawdzałem DSD jeszcze to przede mną.


Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Eternal Seeker

Jako,że z Questyle CMA 600i posłuchałem kilka par słuchawek pokuszę się o ich subiektywny
ranking z ww. urządzeniem .

1.AKG K701  - "3" - słabo ,brak wypełnienia i basu
2.Beyerdynamic 990 (600 Ohm) - "+3" -nieżle ,trochę brakuje basu
3.         j.w.       990 Pro              "-4"  - lepiej ,po całości z M-DAC-em jednak lepiej
4.         j.w.   T1 (pierwsza wersja) "4" - niczego nie brakuje ,czasem pojawiają się wyostrzenia na górze
5.         j,w.   T1v2                      "+4" - jak by nie było lepszych to mógłbym z nimi żyć
6.Audeze LCD-2 z fazorem           "4" - fajne,specyficzne ,Questyle daje radę ,nie do każdej muzyki
7.    j.w.  LCD-3                          "+4" - potężny bas ,nieposklejany ,wokale magia ,dzwięk gęsty
                                                          ale ogólnie ciemny wg mnie .
8.Sennheiser HD800                    "-5"  - wszystko co trzeba ,bas ,rozdzielczość ,czysta góra ,przestrzeń
                                                            słychać wszystko co się dzieje w muzyce

Poz.1-4 okablowanie fabryczne
Poz.5- kabel FAW
poz.6-7 - nie fabryczne ,nie wiem jakie muszę zapytać kolegi bo to jego słuchawy
Poz.8 - kabel Tonalium jack ,FAW(XLR)

Jest to mój subiektywny ranking po dłuższych odsłuchach we własnym systemie albo u kolegi (Questyle
+ LCD2 a potem LCD3) ,u kolegi żródło niestety komputer .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

Cytat: Eternal Seeker w Lipiec 20, 2017, 12:23
Jako,że z Questyle CMA 600i posłuchałem kilka par słuchawek pokuszę się o ich subiektywny
ranking z ww. urządzeniem .

1.AKG K701  - "3" - słabo ,brak wypełnienia i basu
2.Beyerdynamic 990 (600 Ohm) - "+3" -nieżle ,trochę brakuje basu
3.         j.w.       990 Pro              "-4"  - lepiej ,po całości z M-DAC-em jednak lepiej
4.         j.w.   T1 (pierwsza wersja) "4" - niczego nie brakuje ,czasem pojawiają się wyostrzenia na górze
5.         j,w.   T1v2                      "+4" - jak by nie było lepszych to mógłbym z nimi żyć
6.Audeze LCD-2 z fazorem           "4" - fajne,specyficzne ,Questyle daje radę ,nie do każdej muzyki
7.    j.w.  LCD-3                          "+4" - potężny bas ,nieposklejany ,wokale magia ,dzwięk gęsty
                                                          ale ogólnie ciemny wg mnie .
8.Sennheiser HD800                    "-5"  - wszystko co trzeba ,bas ,rozdzielczość ,czysta góra ,przestrzeń
                                                            słychać wszystko co się dzieje w muzyce

Poz.1-4 okablowanie fabryczne
Poz.5- kabel FAW
poz.6-7 - nie fabryczne ,nie wiem jakie muszę zapytać kolegi bo to jego słuchawy
Poz.8 - kabel Tonalium jack ,FAW(XLR)

Jest to mój subiektywny ranking po dłuższych odsłuchach we własnym systemie albo u kolegi (Questyle
+ LCD2 a potem LCD3) ,u kolegi żródło niestety komputer .
O, dzięki. To cenne informacje.
Z tego co ja zaobserwowałem u siebie, to Questyle jest wyczulony na poziom transportu.
U mnie z cd lekko mulilo. Z maliny po prostu świetnie.
Myślę, że źródło czy transport też będą tu miały wiele do powiedzenia.

Myślę o słuchawkach do tego wzmacniacza bo HD 598 grają fajnie ale to jeszcze nie to.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

To dobra cecha tego wzmacniacza że tak ważne jest dobrze dobrane źródło

Eternal Seeker

Czytałem w sieci kilka recenzji tego wzmacniacza i w większości piszą,że gra ciepło ,relaksująco
nie ujmując mu rozdzielczości ,z tym ,że żródłem był przeważnie komputer .
U mnie z komputera (wav,flac czy DSD) było nieżle ale dzwięk nie był taki zróżnicowany i barwny jak
na przykład z lampowego CD Nirvana konstrukcji Pana Bogusława Dubiela .
Pliki gram z CA 851N (jako transport cyfrowy) podłączony coaxialem do Questyle (korzystam z jego
dac-a bo lepszy)  ,dynamika po zbóju ,b.dobra rozdzielczość i klarowność dzwięku, jedynie średnica
do bólu neutralna bez tego ciepełka i barwy do jakiej jestem przyzwyczajony jako miłośnik brzmienia lampowego.
Świadczy to dobrze o Quastyle bo ten CA brzmi tak samo na zestawie kolumnowym ,Questyle
nie zmienia jego sygnatury .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

Dziś dostałem nówkę 600i. Wypakowałem z kartonów i podłączyłem. Wpiąłem słuchawki i... z obrzydzeniem je zdjąłem. Jeden wielki jazgot. No ale nic, zmieniłem z AKG na Sennheiser i było ciut lepiej.
Po jakiejś godzinie zaczyna być fajnie. Co prawda pokazała się fajna barwa ale scena plaska jak deska, dźwięk suchy jak wiór.
Gdzie jest ta soczystość i plastyczność dźwięku?
Na razie jej nie ma. Zrobiłem pstryk i... pojechałem nad jeziorko :)
Właśnie trwa burza.
Reszta spostrzeżeń na temat sprzętu, w przyszłym tygodniu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Eternal Seeker

Musi się wygrzać ,że tak powiem kolokwialnie  :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

Cytat: Eternal Seeker w Sierpień 12, 2017, 09:54
Musi się wygrzać ,że tak powiem kolokwialnie  :-)
Tak, to na pewno :)
Jestem ciekaw ile czasu to zajmie i kiedy się otworzy [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Eternal Seeker

U mnie na początku też grał słabo ,30-50 godzina już było lepiej ,
po przekroczeniu 100 godzin myślałem,że to już koniec i faktycznie nic się już nie polepszało .
Zmieniłem sieciówkę na Furutecha ze "średniej półki" na rodowanej konfekcji ,zalegał gdzieś w szufladzie
bo wydawał mi się za ostry i dosadny ale w Questyla wpasował się idealnie .
Brzmienie "firmowe" z naciskiem na średnicę ,określone przez jednego z recenzentów jako "smooth
klubowe" stało się otwarte ,rozdzielcze z bardzo dużą dynamiką i twardym punktowym basem .
Brzmienie takie jakie lubię ,swoją cegiełkę dołożyły też pewnie moje Sennheisery HD800 ,słuchawki,
które jeszcze nie grały mi tak dobrze z tak "tanim" relatywnie wzmacniaczem .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Eternal Seeker

Jeszcze jedna sprawa ,miałem przez kilka dni u siebie w systemie słuchawki kolegi Fostex TH610 z rzeczonym
Questyle CMA 600i brzmiały bardzo ciekawie .
Nawet kolega ,właściciel tych słuchawek stwierdził ,że lepiej niż z jego wzmacniaczem Fostex HP-A8 Mk2 .
Podobała mu się większa dynamika i tzw. wykop,lepsza niż w firmowym wzmaku Fostexa a dla niego,
miłośnika ostrego rocka to akurat ważne .
Kolega mieszka i pracuje na Wyspach i jak kupił te słuchawki i wstępnie wygrzał zaczął rozglądać się
za wzmacniaczem do nich ,pochodził trochę po Salonach z tymi słuchawkami ,trafił oczywiście na tego
Questyla ,podłączyli mu słuchał ponad godzinę ale mu się nie podobało .
Z tego co opowiadał to być może Questyle był świeżo wyjęty z pudełka ,żródło komputer i słaby kabel USB
i to spowodowało ,że ocena była taka a nie inna .
Dlatego daj czas swojemu urządzeniu ,zadbaj o dobre aplikacje i może ocena za jakiś czas będzie
bardziej pozytywna bo Questyle ma tzw. potencjał .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

gratefullde

To, że ma potencjał to wiem, miałem tydzień testowy egzemplarz z mp3store. Grał świetnie. Gdyby nie to, że nosił znamiona zużycia, nie oddał bym już go :).
Wiem jak potrafił zagrać i dlatego zdecydowałem się go kupić.
To, że trzeba cierpliwie poczekać aż zagra pełnią swych możliwości, też rozumiem. Ale nie lubię cierpieć [emoji6].

Od kilku godzin słucham i dźwięk się zmieniał cały czas. Jest lepiej.
Chyba zostawię go wyłączonego na noc, zapętlę jakąś muzyczkę i tak zostawię.

Czytałem dużo dobrego o połączeniu z tymi słuchawkami Fostexa.
Rozważam taki zakup w przyszłości.

Dzięki za kierunek, dzięki Tobie wpadłem na to combo [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9