Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

andrzej analogowy

UWAGA:Dotyczy ludzi urodzonych w latach 50 i 60.Ceny za płyty są karą za to,że pozbywaliście się winylu dla CD.Znam melomanów,którzy odtwarzają dawne kolekcje,wyrzucone na śmietnik bo przyszło nowe,za niewyobrażalne pieniądze.A przecież na początku nowego wieku , jak powstało alle...kupowało się unikaty za 5-10 zł..Ale to się nie wróci..

McGyver

Cytat: andrzej analogowy w Wrzesień 12, 2018, 22:39
UWAGA:Dotyczy ludzi urodzonych w latach 50 i 60.Ceny za płyty są karą za to,że pozbywaliście się winylu dla CD.Znam melomanów,którzy odtwarzają dawne kolekcje,wyrzucone na śmietnik bo przyszło nowe,za niewyobrażalne pieniądze.A przecież na początku nowego wieku , jak powstało alle...kupowało się unikaty za 5-10 zł..Ale to się nie wróci..
Ja się urodziłem w latach '60. Nigdy się nie pozbyłem swojej (niewielkiej) kolekcji winyli. W latach '90 czasem przynosiłem jakieś winyle ze śmietnika, ale więcej kupowałem po 1-2zł. w antykwariatach i komisach.

malg

jestem urodzony w latach 50-tych
tez nigdy nie pozbyłem się ani jednego vinyla (parenaście zjadł mi pies, ale to inna historia)
ze smietnika nie wyjmowałem, po 1zł tez nie udało mi sie kupować - żałuję




cdt

Ja żałuje że nie kupowałem więcej na początku XXI wieku . Gramofon miałem ale winyli kupiłem może z 30 szt po 15- 20 zł na wolumenie . Rocznik 71  :)

Bartolo

Cytat: cdt w Wrzesień 12, 2018, 21:38A Ty jesteś stronniczy bo nie lubisz śpulaków
Nie prawda.. Jak mi kiedyś w swojej łaskawości Paweł "Miniabyr" puścił Old Besty na swoim zestawie to odpłynąłem. Przepięknie grało, a było to jeszcze przed modyfikacjami PRE AN.
To taka sama magia, jak z winylem. Słuchanie z "duszą".. ;) Gramofon mi wystarczy... Dzięki Fonciakowi w ciągu roku przebudowałem cały system,  a kolekcja płyt z 30 kupionych 10lat temu, gdy miałem jeszcze ProJecta, znacznie wzrosła... I odkryłem jazz.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Therion

#3830
Ja się pozbylem kiedyś swojej kolekcji, ale nie żałuję, ponieważ
1. Nie bylo tam nic szczególnego (Budki Suflera itp, to  co mozna było wowczas dostać)
2. Plyty były zmęczone wkladkami MF

Pamiętam zaś co innego (jam tego nie uczynil) że ludzie pozbywali się swoich Arii, Tosek itp by kupic w zamian kolorowe, puste w srodku pudełka z funkcją audio. Pamiętacie takie tanie "wieże" ktore pojawiły sie w latach 90? Boszsz... To była masakra.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Old Man Kensey

Ach, gdybyśmy wiedzieli, że za kilkadziesiąt lat będzie dostępny taki sprzęt jak Ad Fontes i możliwe będzie odtwarzanie płyt LP w wysokiej jakości!

Gdyby, gdyby... Jak śpiewał pewien artysta: "Gdyby - to najczęstsze słowo w Polskie" 😉
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

LampowY

Ja tam swojej starej "kolekcji" nie wywaliłem przy cyfryzacji domowego audio. I szkoda... bo wywaliłem większość po zakupie lepszego audio i lepszego toru analogowego.
Może Was było stać na kupowanie płyt w Pewexie ale mnie nie i większość tych moich "zbiorów" to były wydania tonpressu, muzy, melodii...
Przecież tego gówna nie idzie słuchać na dobrym zestawie audio  :o
Więc wyrwałem chwasta i kupuję najchętniej wydania JP z lat 70-80.

GP412

Cytat2. Plyty były zmęczone wkladkami MF
Bzdura do kwadratu..wkładki FONICA MF-... nie męczyły płyt wcale więcej niż np.taki DENON DL-103.Chyba że nie dbałeś o nacisk itp.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Therion

Ja dbałem. Wagi nie miałem, więc tradycyjnie ustawiałem.

Zachowały mi się 2 płyty z tamtego okresu, Demarczyk i "W malinowym chruśniaku". Nie tak dawno umyłem je i... Nie dało się słuchać. Smażalnia. Kupiłem więc te same tytuły, od kogoś, kto tych płyt słuchał niemal wcale i na obecnym sprzęcie grają ok, nie smażą. 


Ja tez miałem tylko wydania krajowe. Nie miałem wujka melomana w USA ani cioci w ambasadzie w Londynie. Też żałuję.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Przecudnie wygląda ten Ad Fontes na zdjęciach Bartolo. Podobnie Transrotor u Theriona... Obiecałem sobie, że pozostanę przy CD, bo mam dużą kolekcję, a inwestycja w gramofon i winyle dzisiaj nie wchodzi w grę, ale tak z ciekawości - ile taki gramofon kosztuje? Na stronie Ad Fontes nie widzę cennika. A dobra - czy przynajmniej przyzwoita - wkładka?

O borze zielony, nie powinienem w ogóle zadawać takich pytań... A kysz, pokuso!  :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 17:43
O borze zielony, nie powinienem w ogóle zadawać takich pytań... A kysz, pokuso!  [emoji14]

"A kysz pokuso" jest w dwójnasób słuszne.
Jest wielce prawdopodobne że taki ładny gramiak z przyzwoitą wkładką zagra lepiej niż CD.
I co wtedy duszo? [emoji317]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Eee, tak tylko pytam... Przecież nie kupię - mam tylko dwie nerki. W dodatku używane  :pij:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cdt

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 17:43O borze zielony
Poczytaj blog kolegi Theriona . On tam pieknie opisał ile czasu i kasy kosztowało go dogonienie - przegonienie CD . Pomyśl i zdecyduj . Gramofon to nie wszystko . Tor analogowy jest wymagający

Moriarty

Jam jeno prosty parobczak na przaśnych CD-kach karmiony, gdzie mnie tam, dobry panie, na analogowe salony... Parzę ino przez szybkę na te cudowności, jako ta dziewczynka z zapałkami od imć Andersena  :-\.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Therion

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 17:43O borze zielony, nie powinienem w ogóle zadawać takich pytań... A kysz, pokuso! 


Ale zadałeś. Chętnie sam głośno pomyślę i podsumuję... Ale na podstawie cen oficjalnych. OK, Transrotor dyszka bo nófka (AF licz jakieś 40% tej kwoty na nófkę), Gold Note 5500, dwa Romcie to jakieś 6 tysi, Denon 1300, AT OC9 liczmy 1700... To ile mamy? 24 tys. Ale teraz... Na płyty poszło... tak z x tysi + wszystkie akcesoria. Mogę przyjąć, że patrzę na 30 tysięcy. Ciekawe, bo reszta mojego toru audio jest znacznie tańsza. Hmm...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

cdt

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 18:04na przaśnych CD-kach karmiony
CD som fajne i wygodne . Do tego nie som szpanerskie :P .

Therion

Qrdę, jakie to szczęście, że mam taką żonę, której nie muszę pytać o zgodę na zakup. Nie wnika. czasami zna ceny, ale ją nie ruszają. "Masz kasę to kupuj".
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Moriarty

Cytat: Therion w Wrzesień 13, 2018, 18:05
Transrotor dyszka bo nófka (AF licz jakieś 40% tej kwoty na nófkę) [...] Mogę przyjąć, że patrzę na 30 tysięcy.

Słodki jeżu, trzydzieści patyków!
To jest doskonały ontologiczny dowód na nieistnienie Boga (no offense).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Moriarty

Therion, to w ogóle istnieją takie żony?!  :o
(to może jednak Bóg istnieje?  ???)

A propos małżeństw, przeczytałem dzisiaj:
Gentleman X: "Czy to prawda, że jeśli się weźmie ślub w piątek, będzie się nieszczęśliwym do końca życia?"
Gentleman Y: "Oczywiście. Dlaczego piątek miałby być wyjątkiem?"
>:D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cdt

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 18:12Słodki jeżu, trzydzieści patyków!
Bo my som niszowi w niszowości :( . O ile to pocieszenie to da się trochę taniej . Gramiak nowy 6k pre nowe 6k wkładka 1k .
I żeby się zgadzało z wątkiem moje stare zdjęcie .

Bartolo

Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 18:12Słodki jeżu, trzydzieści patyków!
hheee.. Liczysz tylko sprzęt.. ;) A gdzie płyty...?
Fonciak nowy 3.5-4.0 Używka 2.8-3.0 Wkładka 1.5-2.5 (nowa, lub używana) Pre 3.0 - 6.0 (używane).. A płyty to już inny świat... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GP412

#3847
CytatTherion, to w ogóle istnieją takie żony?!
Jeśli można coś doradzić to primo..nigdy nie wierz kobiecie..secundo..pamiętaj o intercyzie..
Mniej siwych włosów i mniej pieniążków na adwokatów..to tak z doświadczenia.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Therion

#3848
Cytat: Moriarty w Wrzesień 13, 2018, 18:17Therion, to w ogóle istnieją takie żony?! 
(to może jednak Bóg istnieje?  )

Istnieją. Pod warunkiem, że zarabiasz iks razy więcej niż ona i  na nic jej nie żałujesz.


Kiedyś moja małżonka stała pół godziny nie mogąc się zdecydować, którą torebkę wybrać.

Ta czy ta...?

Poszedłem do kasy, po chwili sprzedawczyni mojej żonie mówi - przepraszam, ale właśnie jedna się sprzedała.

Moja żona mało się nie rozpłakała - no jak to! A może to właśnie ta była najfajniejsza???!!!

- Ale kto kupił????

Pani mąż. Kupił obie.


Sobie nie żałuję, to i jej nie będę. Tak mam, pewnie dlatego tyle lat jesteśmy razem. Jak dinozaury.

Gdy byłem w czarnej dupie, kupiła mi choppera.

Gdy stanąłem na nogi, kupiłem jej nową Mazdę 6kę.

Poza tym fajny kumpel z niej. Szkoda, że nie audiofil. A może i dobrze.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

LampowY

Cytat: Therion w Wrzesień 13, 2018, 19:12
Kiedyś moja małżonka stała pół godziny nie mogąc się zdecydować, którą torebkę wybrać.
Teraz się nie dziwię Twojemu niezdecydowaniu co do pre. To widać rodzinne  ;D ;D