Niepolecani sprzedawcy sprzętu audio

Zaczęty przez GregWatson, Maj 17, 2018, 17:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: frywolny trucht w Maj 20, 2018, 17:18Siedziba. W bloku za murem. https://goo.gl/maps/yB29PtqGctP2
Nie sądź książki po okładce. Ten blok za murem to zabytkowe osiedle Montwiłła-Mireckiego. Jeden były forumowy kolega konstruktor mieszka(ł) w tej okolicy. Nawet zastanawiałem się czy nie macza w tym swoich paluchów. Jak na sklep z vintydżami to idealna lokalizacja
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dino

Tak czy owak ..Zenon Nowak - sklep i firma przedziwna. Oszukują w opisach i starają się pompować ceny na "vintage". Pisze w nawiasie bo kombinują z przeróbkami.  To whom it may concern .... nie polecam zakupów w tej "firmie".

A jak już o niepolecaniu - ja się kilka lat temu śmiertelnie obraziłem na wrocławski Fusic i jako JA - nie polecam.

vasa

Cytat: dino w Maj 20, 2018, 23:36A jak już o niepolecaniu - ja się kilka lat temu śmiertelnie obraziłem na wrocławski Fusic i jako JA - nie polecam.
Ale jak brałem od nich Lyngdorfa to oni mieli już trzy ćwierci do śmierci :o
Ich już chyba zupełnie ni ma.
Nielubić takiego ??? co go ni ma to dziwnie tak  ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

il cattivo

#28
Już kiedyś o tym pisałem, ale obiecałem sobie, że nie odpuszczę.

Nie polecam firmy NOMOS.

Kilka lat temu zakupilem gramofon. "Fachowiec" na czas transportu nie zdjął talerza, przeciwwagi ani wkładki. Pomimo mojej wyraźnej prośby, aby takie rzeczy uczynić. Za to napchał pod pokrywę od cholery folii, co poskutkowało skrzywieniem (a właściwie złamaniem) cantilevera we wkładce. Reklamacji nie przyjęli, bo rzekomo to ja nieostrożnie rozpakowałem gramofon. Słowem, perfekcyjne partactwo.

Dodam jeszcze, że na zdjęciu w aukcji gramofon posiadał oryginalny headshell, a ja otrzymałem zamiennik. Bo wg NOMOSa to przecież to samo, mimo trzykrotnie wyższej ceny oryginalnego elementu. Naciągacze!

jarek567

Cytat: il cattivo w Maj 20, 2018, 23:51
Już kiedyś o tym pisałem, ale obiecałem sobie, że nie odpuszczę.

Nie polecam firmy NOMOS.

Kilka lat temu zakupilem gramofon. "Fachowiec" na czas transportu nie zdjął talerza, przeciwwagi ani wkładki. Pomimo mojej wyraźnej prośby, aby takie rzeczy uczynić. Za to napchał pod pokrywę od cholery folii, co poskutkowało skrzywieniem (a właściwie złamaniem) cantilevera we wkładce. Reklamacji nie przyjęli, bo rzekomo to ja nieostrożnie rozpakowałem gramofon. Słowem, perfekcyjne partactwo.

Dodam jeszcze, że na zdjęciu w aukcji gramofon posiadał oryginalny headshell, a ja otrzymałem zamiennik. Bo wg NOMOSa to przecież to samo, mimo trzykrotnie wyższej ceny oryginalnego elementu. Naciągacze!

Kto rozsądny kupuje w firmie Nomos?
Przeciez to jest firma która ma ceny wzięte z księzyca? A jak co nie ma u nich astronomicznej ceny, to ma to uzasadnienie.
Mało to jest roznych propozycji na ebay-u?
Od cholery.
I system ochrony kupujących jest, na Allegro rowniez jest, ale rzadko kiedy działa.


Mam nadzieję, ze kupiłeś to z paragonem, jeśli tak, to im odeślij.

dino

Cytat: vasa w Maj 20, 2018, 23:43Ich już chyba zupełnie ni ma.
No no. A taki ładny sklep był "hamerykanski"  ;) (świnka jestem ale po tym jak mnie potraktowali zniknęli na zwsze z mojego milieu).
Nie jest dobrze kiedy znikają sklepy z sprzętem ale jeżeli handlują (moim zdaniem) niefajnie to ...

il cattivo

Cytat: jarek567 w Maj 21, 2018, 10:20Mam nadzieję, ze kupiłeś to z paragonem, jeśli tak, to im odeślij.

To już przeminęło z wiatrem, jak pisałem, dobrych kilka lat temu. Nauki zostały wyciągnięte.
Antyreklamę mają u mnie zapewnioną na zawsze :)

frywolny trucht

#32
Cytat: christo w Maj 20, 2018, 19:10
Cytat: frywolny trucht w Maj 20, 2018, 17:18Siedziba. W bloku za murem. https://goo.gl/maps/yB29PtqGctP2
Nie sądź książki po okładce. Ten blok za murem to zabytkowe osiedle Montwiłła-Mireckiego. Jeden były forumowy kolega konstruktor mieszka(ł) w tej okolicy. Nawet zastanawiałem się czy nie macza w tym swoich paluchów. Jak na sklep z vintydżami to idealna lokalizacja

Ten mur to na moje bardzo zły pomysł. Kojarzy się całe założenie z jakimś więzieniem.  Odczuwam dysonans, że ten hajendowy sklep został zorganizowany w zwykłym mieszkaniu. W dużym pokoju. Magiczne miejsce, magiczne ceny. Czego chcieć więcej? :)

Cytat: christo w Maj 20, 2018, 19:10Jeden były forumowy kolega konstruktor mieszka(ł) w tej okolicy

Musi mieć sporo lat  ::) ::) Excel?  :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Ale na bank to jest w mieszkaniu. Nie ma innej opcji. To chyba jednak nic złego. Złe jest naciąganie ludzi i robienie ich w balona. A to że to jest w bloku czy w wypasionym biurowcu - jakie to ma znaczenie? Mur? Ktoś tak to zaprojektował blisko 100 lat temu... Tam są jakieś pomieszczenia gospodarcze i śmietniki.
Nie, nie Excel - ten nigdy nie był konstruktorem. Mówię o kimś innym - był też u nas na forum. Konstruktor, lampiarz. Ktoś tam ma jego graty nawet. Nie chcę z nazwiska wymieniać.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

#34
Aaaa. Teraz słyszę. Myślałem, że konstruktor tego osiedla. Musiałby być w wieku Elżbiety II  :D. Tak kminie. Po co kumuś w tym wieku audiamaniacy.pl  :o ;D

Cytat: christo w Maj 21, 2018, 11:48A to że to jest w bloku

Trochę to jakby ująć... nieprofesjonalne? Mam skojarzenia z tureckim sprzedawcą dywanów. Nie musi być zaraz wypasiony biurowiec.
Coś wygodnego dla klienta. No chyba, że to czysto wysyłkowa miejscówka. Klienta się tam nie przewiduje.


Nie no ze zdjęć wynika, że raczej sklep otwarty na klienta fizycznego. Jakieś płyty są, miejsce odsłuchowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

McGyver

Cytat: frywolny trucht w Maj 21, 2018, 12:03Trochę to jakby ująć... nieprofesjonalne? Mam skojarzenia z tureckim sprzedawcą dywanów. Nie musi być zaraz wypasiony biurowiec.
Coś wygodnego dla klienta. No chyba, że to czysto wysyłkowa miejscówka. Klienta się tam nie przewiduje.
Siedziba firmy a miejsce prowadzenia działalności to dwie różne rzeczy. Nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Bo firma może na przykład mieć siedzibę w kawalerce, a wykonywać działalność choćby w hangarze wynajętym od aeroklubu. Sama siedziba o niczym nie świadczy.

frywolny trucht

Jak popatrzysz na okno na ostatnim zdjęciu i okna osiedla na Street View- zobaczysz te same okna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Powiem więcej :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Powinno się ich odstrzelić - łżą w żywe oczy.
Z przykrością zauważam, że oryginalnych "vintage" jest coraz mniej wzrasta natomiast dramatycznie ilość podróbek.

cdt


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

brbr

Nie polecam zakupów http://allegro.pl/patricia-barber-mythologies-2lp-mfsl-180g-bez-okla-i6760459310.html
Niestety dziwne egzemplarze, stan techniczny i muzyczny sugeruje 'odrzuty z eksportu'... Naciąłem się, ostrzegam innych.

malg

Własciwie nie wiem czy moja przygoda z multikulti kwalifikuje się do tego wątku, ale postanowiłem napisać

Kupiłem sobie swego czasu to:
http://www.multikulti.com/michel-godard.html
w/g opisu to wersja z 2011 roku

a dostałem jak na obrazku wersję z 2015 roku

To wbrew pozorom inna płyta, choć materiał muzyczny ten sam
porównywaliśmy obie w KAIM-ie i wyszło ze dźwiękowo jest inaczej


Odesłałem płytę nierozpakowaną i napisałem ze chce zwrot kosztów i kosztów wysyłki zwrotnej,
bo towar jest nie zgodny z prezentowanym na stronie sklepu. Dostałem taką odpowiedż:
> Szanowny Panie, Multikulti Project s.c. z siedzibĻ w Poznaniu, ul. Ziemowita
> 72/10, 61-772 Poznań zawiadamia, że po rozpatrzeniu Pańskiej reklamacji
> uznajemy ją za bezzasadną.
>
> W dniu 25 grudnia 2014 r. wesz≥a w Ņycie ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o
> prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827, dalej "ustawa").
>
> Prawo do odstępienia od umowy nie przysługuje, jeżli chodzi o nagrania
> dźwiękowe, wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym
> opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarto.
> Wynika to z art. 39 pkt 9 ustawy, zgodnie z którym prawo do odstąpienia od
> umowy nie przysługuje, jeżli chodzi o nagrania dźwiękowe, wizualne albo
> programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeśeli
> zostało ono otwarte. O ile w tradycyjnych sklepach muzycznych płyty czasem
> są sprzedawane bez takich opakowań, o tyle internetowi sprzedawcy w zasadzie
> zawsze je foliują, właśnie po to, by uniemożliwić zwrot odsłuchanych (a może
> nawet przegranych) albumów.

Co świadczy o zupełnej ignorancji i nieznajomości ustawy przez ten sklep

W rozmowie telefonicznej Pan z w/w sklepu powoływał się na to iż index płyty jest taki sam,
więc mogą sprzedawać co innego niż wskazuje obrazek na stronie

Nie próbowałem innych wydań ale może mają na stronie więcej takich kwiatków
Nie ukrywam tez ze mają dość bogatą ofertę, ale ........

dino

Sorry z OT ale kilka osób już się nacięło. NA FB lata "konkurs" PLL LOT. Można wygrać 2 bilety za 1 Euro. Po kliknięciu linku wchodzimy na stronę (obrazek poniżej). Potem prawie wygrywasz i trzeba podać dane. Byli tacy co podali nawet numer kraty kredytowej.

kazan

Cytat: brbr w Maj 24, 2018, 17:51
Nie polecam zakupów http://allegro.pl/patricia-barber-mythologies-2lp-mfsl-180g-bez-okla-i6760459310.html
Niestety dziwne egzemplarze, stan techniczny i muzyczny sugeruje 'odrzuty z eksportu'... Naciąłem się, ostrzegam innych.
Byłem niedawno bliski zakupu ale nie do końca byłem przekonany . Sprzedawca ma w ofercie nowe zafoliowane placki z epoki ale z komentarzy wychodzi że ich stan bywa różny .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

dino

Cytat: kazan w Czerwiec 15, 2018, 07:31nowe zafoliowane placki z epoki ale z komentarzy wychodzi że ich stan bywa różny

Nowe, zafoliowane ale stan ..."używane" ?
Mistrz Bułchakow i "jesiotr drugiej świeżości"  nadal funkcjonuje w najlepsze 8)

gratefullde

Kupiłem od niego pieczątkę, soundtrack The Falcon and The Snowman. Bez uwag. Nówka oryginalnie foliowana z naklejkami. Ale to było kilka lat temu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Gerwazy i inne jego nicki na tym i na innych forach.

Użytkownik 1971MalKow na alledrogo.

Poczytajcie sobie jego odzywki przy negatywach jak traktuje innych to przestaniemy mieć wątpliwości co z takim trolem robić. Od razu do śmieci bez archiwizacji bo z kimś takim nie ma co zawracać sobie głowy. Może kiedyś ktoś go dorwie.

https://allegro.pl/uzytkownik/42812743/oceny?recommend=false&page=1
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Typowy cham i cwaniak bazarowy  :zyg:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n