Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Obudowa będzie anodowana na jakiś kolor? Wygląda zacnie.

cdt

Chyba tylko elementy będą czarne reszta po szczotkowaniu zostanie anodowane bezbarwnie . Chcę nawiązać do PD 444 .

Jakub

No to będzie bardzo ładne to pre.

cdt

#978
Raz mi przychodzi do głowy zeby sprzedać nadmiar kaseciaków a raz żeby dokupić . Istna huśtawka . Dziś w ramach etapu zachwytu i zbieractwa zabrałem się za skrzynki do kenwoodów . Sklejka 12mm + listewki z litego dębu . W drugim etapie fornirowanie .

cdt

Jeszcze poprawki. Listeweczki ,lakierowanie, polerowanie i ....... zakończę . Muszę zamówić materiał na nowe klocki Kenoowda .

cdt

Odpalanie lampy w tygodniu na chybcika uwazam że mam z głowy . Budrzetowy nawet jak na koniec lat 70 Kenwood KA 7100 . Model drugi od dołu  ;) . A .....
A gra jak faja lampa . Scena szeroka . Dużo powietrza . Wokale do przodu . Czego chcieć więcej za ok 1000 zł . Kupiłem go w pakiecie z kolejnym KX 830 który okazał się padnięty . Sprzedawca zwrócił parę groszy a kaseciak pojedzie do Wrocławia . W każdym razie jako dawca do działającego będzie jak znalazł .
Czekam teraz na Lampowego  :P .

vasa

Cytat: cdt w Luty 06, 2019, 00:35Budrzetowy nawet jak na koniec lat 70 Kenwood KA 7100
Nie wiem czy to tylko mnie się w głowie wdrukował ten wygląd czy Wy też tak macie ale ten Kenwood to dla mnie wzorzec wyglądu sprzętu audio.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Cytat: vasa w Luty 06, 2019, 01:15Nie wiem czy to tylko mnie się w głowie wdrukował ten wygląd czy Wy też tak macie ale ten Kenwood to dla mnie wzorzec wyglądu sprzętu audio.

Wielkie srebrne gały! :) Wojciech Mann wspominał kiedyś, że gdy był młody, każdy marzył o wzmacniaczu z wielką srebrną gałą. Inaczej się nie liczyło. Oczywiście sprawił sobie taki.

Te wystające przełączniki też są super, trzeba przyznać. Full pro.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

cdt


cdt

Na zestaw supreme trzeba by wydać ponad 10 klocków .  ;) U mnie faza kenwooda jest rozkręcona a supremy nie miałem więc po woli  ;D

wiki

Cytat: cdt w Luty 06, 2019, 10:34Na zestaw supreme trzeba by wydać ponad 10 klocków .   U mnie faza kenwooda jest rozkręcona a supremy nie miałem więc po woli 
Ja mam ten wzmacniacz co na dole - Kenwood Model 600. Świetna konstrukcja dual mono.
Trochę go modyfikowałem (wymiana elektrolitów).
Obecnie pracuje jako końcówka mocy do mojego przedwzmacniacza lampowego.
W takiej konfiguracji gra o wiele lepiej. :) :) :)

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

O przepraszam,
To na dole to chyba przedwzmcniacz..... Na pierwszy rzut oka bardzo podobny.
Ale wzmacniacze Model 500 i 600 też zaliczały się do serii Supreme (podobno).
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

McGyver

Cytat: vasa w Luty 06, 2019, 01:15
Cytat: cdt w Luty 06, 2019, 00:35Budrzetowy nawet jak na koniec lat 70 Kenwood KA 7100
Nie wiem czy to tylko mnie się w głowie wdrukował ten wygląd czy Wy też tak macie ale ten Kenwood to dla mnie wzorzec wyglądu sprzętu audio.

Tak wyglądał polski WS503 o którym marzył każdy mój rówieśnik w podstawówce.

LampowY

Emerson znaczy się?
Obiekt moich westchnień.


LampowY

A gdzie w hierarchii stoi KA-8300


LampowY



cdt

Cytat: LampowY w Luty 06, 2019, 13:29A gdzie w hierarchii stoi KA-8300
Z tych serii najwyższa to chyba  KA-9100 . W Kenwood wyższa cyferka wyższy model .

cdt

Skrzynki zostały zabejcowane . Jutro pierwsza  warstwa lakieru .

cdt

Dziś odebrałem z serwisu KX 1030 . Porównane z KX 830 jutro niech się wygrzeje cały dzień był w samochodzie . Mam pretekst do najwyższego modelu deka kupić najwyszy model wzmaka  ;D . Na razie jednak w sobotę dojdzie 4 klocek . Wspomniany wcześniej tuner .
ps. Każdy Kenwood z tej serii ma pętle x 2  ;D . Co do pre phono 7100 ma jedno . Ale 9100 ma już dwa . Swoją drogą podpiąłem transformatorki pod kenia phono i śmiga z moimi MC wkładeczkami aż miło .
Jak to pisze czasem Paweł . Chwalmy Kenwooda  ;D

cdt

Z perspektywy widać trzeciego kenia . Uszkodzonego KX 830 . Bije się z myślami czy go naprawiać . Może zostawić na części na czarną godzine . Ołtarz się zagraca  :o >:D

vasa

Byłbym już sztywnym i mocno sponiewieranym trupem [emoji88]
Chwal małżonkę swoją każdego dnia [emoji6]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dyletant

Cytat: cdt w Grudzień 29, 2018, 21:55W temacie obudowy pre phono cały czas do przodu choć powoli .  Jak byłem frezował się dekiel i podstawa . Został również zakupiony materiał na zasilacz   .

Patrzam na Ali w poszukiwaniu "czegoś " do mojej miniNudy i nic nie chce się podobać a koszta nie małe. Możesz się podzielić rzędem znacznie przybliżonym wielkości nakładów na anodowaną obudowę wraz z zasilaczem? No i kwestia druga czy pan Mirosław dałby się namówić na małe zlecenie?

cdt

Nie wiem jaka cena . Ja miałem ustaloną za cały preamp . Zadzwoń do niego . 601302281 . Obawiam się jednak że to gra nie warta  świeczki .