Jay's Audio CDT-3 ... transport absolutny?

Zaczęty przez pmcomp, Lipiec 09, 2016, 09:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

bubusia

Z AN4 i z Metronomem, ale sluchalismy tez u Andrzeja:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr


I co o tym sądzisz. Ja niestety mogłem posłuchać Jays'a tylko u siebie bez możliwości porównania go z "czymś innym" .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Bardzo dobry transport, ale ja laczylbym go z czyms w stylu AN, czyms cieplejszym i gestszym
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

juter22

#128
Panowie, nie pomagacie  ;)
potrzebuję czegoś z super drive'm, dużą sceną, żadnych ciepłych kluch  :D
i jeszcze jedno dodatkowe pytanie jaki jest najlepszy sposób łącznie tego transportu z DAC'iem, bnc?ebu?rca?coax? Pytam bo nigdy nie siedziałem w dzielonych zestawach.
Dzięki z góry.

bubusia

#129
To, ze cos ma cieplo i gestosc nie znaczy, ze jest klucha. Do jaya musisz dobrac odp. przetwornik. Co do polaczen, nie wiem, ale przypuszczam, ze wszystkie sa dobre. U mnie najlepiej gra po aes/ebu(zestaw MBLa). Z tego co pamietam, w jayu jest chyba tak samo, czyli przewaga aes/ebu. U Piotrka pmcompa podobno najlepiej gra z dcsem. Tak naprawde przetwornik wszystko bedzie determinowal.

Ten transport, jak masz mozliwosc, mozesz kupowac w ciemno. Na pewno cos dobierzesz. A jak chcesz cos wiecej z 1szej reki to tylko pmcomp lub k. Andrzej, bo tylko oni znaja go na wylot, jak mniemam.

Mozesz tez pogadac z hornetem(koles od lamp). On jako 1szy sprowadzil go na nasz rynek. Ostatnio mialem okazje uslyszec, ze jay (nie pamietam z jakim przetwornikiem) zagral duzo lepiej od b. wysokiego Burmestera. Tylko to lepiej to wg horneta, czyli zapewne precyzyjniej, dokladniej, z wieksza przestrzenia i dynamika, za to z mniejszym wypelnieniem i dociazeniem. Takze, kto co woli.

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Cytat: bubusia w Kwiecień 30, 2017, 19:03Mozesz tez pogadac z hornetem
Z tego co wiem to właśnie obywatel Hornet sprowadza te napędy. Jeśli się oczywiście nie mylę . Na  napęd CDT 2 trzeba wydać ok 15-16 tyś zł. Jeśli ktoś ma świeższe informacje to proszę sprostować .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bubusia

Tyle to u niego kosztuje. Ciekawe byloby porownanie do tego co mam w domu. Podobno konstruktor jakos tam wzorowal sie na MBLu, tyle, ze reference, i podobno wyszlo jeszcze lepiej(info od Horneta). Ale trzebaby to wszystko sprawdzic. Hornet np nie uwaza, ze kluczowy jest zegar, wrecz twierdzi, ze to tylko dodatek. Po prostu jest to b dobry transport.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

miniabyr

Jak będę  mieć 15 koła to kupie sobie u Horneta . Mam lęki przed ściganiem tego z Chin. No pewnie było by taniej gdybyśmy zebrali kilka zamówień i jakoś to ściągnęli . Na razie jest u mnie pozamiatane finansowa na dłuuuuuuugo .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

juter22

Jeżeli zakup to na bank nie od horneta czy innego tak rometa 😉
Cło oraz VAT to nie problem przy cenie zakupu, jak stare przysłowie mówi 'jak stać na konia to i na siodło'. Obecnie jestem w kontakcie z dystrybutorem, jak będę miał szczegółów więcej to opublikuję.

miniabyr

A u mnie był właśnie Andrzej który ma Jays'a i gadaliśmy  na ten temat. Oni razem z Hornetem osłuchali kilka wersji wnętrzności tego transportu, które można sobie zaaplikować u producenta aby było jeszcze lepiej. Oczywiście to ich słodka tajemnica. Trzeba o tym pamiętać ,że jest taka możliwość upgrade . Tylko trzeba wiedzieć co .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

juter22

Cytat: miniabyr w Kwiecień 30, 2017, 23:28
Oczywiście to ich słodka tajemnica. Trzeba o tym pamiętać ,że jest taka możliwość upgrade . Tylko trzeba wiedzieć co .
no to się zaczyna... sładka tajemnica i inne takie i własnie dlatego musi to od razu kosztować 7k więcej  ;D ;D ;D ;D