Przyrządy pomocnicze do lutowania

Zaczęty przez paul_67, Styczeń 14, 2018, 14:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

a ja się zastanawiałem po co ten wrębek w nakrętce w CNC ?
teraz wszystko jasne

rudy-102

Jak ktoś  jeszcze nie ma to gorąco polecam. Odsysacz do cyny.



Saper może teraz mylić się dwa razy ;) .

paul_67

Mam i nie używam.Nie wychodzi mi odsysanie tym czymś.Dlatego kupiłem elektryczny.

dino

Daje radę :) do tego linka miedziana i ....

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Co tam jest elektrycznego? Pompka, czy podgrzewanie?


paul_67


paul_67

#233
Tą strzykawą  nie umiem i już się nie nauczę :)
Lewą rękę mam jakąś bezwładną ...

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

cdt

Ile wytrzyma ? podziel godziny pracy przez 22,49 zł  ;)

jimmi

Chcesz to przeliczac na godziny? :o. Ja uzywalem tego lacznie moze ze 3h, uzylem kilkanascie razy 12-moze 14. To nie jest zabawne jak wystrzeliwuje samo w nieodpowiednim momencie  ???

ZD-915 to,  mozna przeliczac na godziny, na przyjemnosc z pracy, na satysfakcje, na wszystko co przyjdzie do glowy.. bo warto  ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Melepeta

Zgoda. Jak używasz często, to jasne, że ZD-915. Ja jednak używam rzadziej niż sporadycznie. To i taka wystarczy. Lepsza niż zwykła odsysarka.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

jimmi

Jasne, ze wystarczy. Moze akurat ja mialem taki egzemplarz bardziej lichy poprostu. Patent w kazdym razie jest swietny.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

justinet

Może ktoś próbował użyć rozlutownicy zd-915 jako zwykłej lutownicy? Czy są zwykłe groty do tej "kolby" lub czy można użyć innej końcówki zamiast ww?

osiek

W przyszłym tygodniu takie coś będzie w Lidlu. Warte to cokolwiek? Da radę tym polutowac w malpiarni?

jimmi

Warte i dasz rade z tym bardzo wiele. Bierz w ciemno., ale groty do niej kup dobre.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

gym

Cytat: jimmi w Luty 11, 2019, 20:26
Warte i dasz rade z tym bardzo wiele. Bierz w ciemno., ale groty do niej kup dobre.
Moze ktos wie jakie groty podejda do lutownicy Parkside

kefas

Ja groty szukam już od dawna (może mało intensywnie) i ciężko znaleźć. One mają gwint.

jimmi

Spokojnie koledzy!
Kupcie te stacje najpierw. Tam sa groty, tylko ze nie dlugometrazowe w praktyce, ale na tydzien wam starczy
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

Tu jest spory wybór stacji z normalnymi grotami. Po co kupować g. z lidela i się palować z szukaniem grotów ?

https://botland.com.pl/pl/176-stacje-lutownicze

rudy-102

Cytat: dino w Luty 12, 2019, 19:48
Tu jest spory wybór stacji z normalnymi grotami. Po co kupować g. z lidela i się palować z szukaniem grotów ?

https://botland.com.pl/pl/176-stacje-lutownicze

Dokładnie tak.


Poza tym warto mieć taką ze wskaźnikiem temperatury .

McGyver

Parksie z Lidla może i gównem nie jest, ale niestandardowe i trudne do kupienia groty sprawiają że w praktyce jest to urządzenie jednorazowego użytku. W tym kontekście warto się zastanowić nad może i droższym w zakupie, ale bardziej przyszłościowym urządzeniem.

dino

Cytat: McGyver w Luty 12, 2019, 21:50niestandardowe i trudne do kupienia groty sprawiają że w praktyce jest to urządzenie jednorazowego użytku
I dlatego  :np:

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.