Zmiana gramofonu- czy jest sens?

Zaczęty przez vanderer, Październik 11, 2017, 09:16

Poprzedni wątek - Następny wątek


rudy-102


rudy-102


vanderer

Tak wiem , ale w Polsce gwarancja była by dla mnie korzystniejsza ( mieszkam 100 km od Radomska)

frywolny trucht

"Sprzedawane przez nas gramofony są specjalnie selekcjonowane
Dzięki temu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających słuchaczy"

Brzmi groźnie. Pracowały w kopalni i wybraliśmy dla Państwa te w najlepszym stanie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


frywolny trucht

a więc wrócił...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Jak większość aukcji w dziale RTV na allegro:D Z resztą na ebay to też standard.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Ja już pisałem w jednym z wątków a konkretnie robiłem wycenę tych podzespołów. Wbrew pozorom jest ciekawa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Nieciekawa jest postawa sprzedającego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Greg, wybacz, ale jesteś trochę stronniczy wobec marki Micro seiki. Nie wszystko co robili to hi-end. MR-711 to średnia półka.

Wiadomo, że jak każdy gramofon się wybebeszy to można dostać więcej $$$ ale chyba nie o to chodzi.
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Tak i ja się z tym zgadzam - to wcale nie jest mistrzostwo świata. Czasem może mnie fantazja trochę porusza ale staram się być w miarę obiektywny.
Za ten konkretny egzemplarz gramofonu można dostać ....... bez żadnego wysiłku ale nie napiszę o tym bowiem może stać się to podstawą do podniesienia ceny (lub obniżenia  :) ). Wszystkie podzespoły są jak najbardziej mierzalne i ceny można sobie podpatrzeć na odpowiednich portalach aukcyjnych. Dużym plusem jest 10 calowe ramię oraz pełna możliwość jego regulacji.

Ja osobiście gram na takim gramofonie i jestem jak najbardziej zadowolony.

A to, że jest to nie najwyższy poziom ... to zdaję sobie z tego sprawę. DD-40 też zresztą nie jest osiągiem z kosmosu ale gra się na tym co się ma.

W tej samej cenie co ten MR-711 można sobie kupić naszego Daniela - to jest dopiero fantazja.

Spoko, fajna marka, ładnie wygląda ale ma swoje wady.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Nie żebym miał coś przeciwko Danielowi bo sam go miałem i się ekscytowałem. Ale to nie ta cena w tym wypadku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Mnie się skromnie wydaję, że to co znalazł Rudy jest najoptymalniejsze. Stan jest opisany jako mint, a nie wyselekcjonowaliśmy egzemplarze w najlepszym stanie. To nic nie znaczy. Jak kilogram jabłek jest zgniłych to selekcjonowanie najmniej zgniłego coś zmienia? Osobiście dozbierałbym talarów i polował na okazję z ofertą bardziej zaawansowanego modelu niż SL 1200, ale rozumiem też metodę drobnych kroczków ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vanderer

Jestem w trakcie negocjacji Pioneer PL-5L opisanego na pierwszej stronie wątku ( aktualna cena 800 eu) zobaczymy co będzie dalej

frywolny trucht

I to jest kawał machiny oblężniczej :) Trzymam kciuki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vanderer

Tak to ten gramofon , mam znajomego w Monachium który ma pilotować temat

vanderer

Witam , dokonałem zakupu Pioneer PL-5L i teraz pytanko co na nim zawiesić ? na thorensie jest M2 blue czy polecacie coś innego. Pozdrawiam

vasa

Cytat: vanderer w Październik 27, 2017, 14:36dokonałem zakupu Pioneer PL-5L i teraz pytanko co na nim zawiesić ?
Gratulacje. Piękna maszyna.
Ramię o niskiej masie (pewnie 5-7g) to wkładka powinna być podatna. Najlepiej tak 20 i więcej. Ten niebieski Ortofon będzie jak najbardziej pasował.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#70
On ma DYNAMIC  RESONANCE ABSORBING TONE ARM

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Październik 27, 2017, 15:26
On ma DYNAMIC  RESONANCE ABSORBING TONE ARM


Fantastycznie.
Chociaż lepiej żeby nie było nic do absorpcji.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vanderer

Panowie ,jeszcze pytanko jaką przetwornicę polecacie do tego gramofonu żeby wszystko było ok ? Pozd

rudy-102


MAC

Aby przetworzyć napięcie 230 na 110V  :D Taka tam "przetwornica"  ;)
Chyba o to koledze chodziło?