Yamaha CD-S700 czy Pioneer PD50 ?

Zaczęty przez playandplay, Maj 25, 2018, 13:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 12:14Ripy płyt SACD
https://rutracker.org/forum/index.php
Rejestrujesz się i wpisujesz SACD  w wyszukiwarkę .
Ale to jest przecież lekko nielegalne. :)

cdt

Cytat: rudy-102 w Maj 31, 2018, 13:26Ale to jest przecież lekko nielegalne.
To pryszcz ale radzę mieć naprawdę dobrego antywirusa lub oddzielny komp na ściąganie .

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 13:24
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:06Słuchałem Lectora 7demki ( w jednym tez kondensatory wyjściowe zmieniałem ) , oglądałem 707 bo jak zobaczyłem ten oczojebny wyświetlacz to nawet słuchać nie chciałem
Nie wnikam jak gra , dla mnie to takie DIY .
W cenie 707 był kilkumiesięczny Accuphase DP-430 . Dwa zupełnie różne światy wykonania - jakości .
Po prostu przepaść .

Dość ciekawe podejście ;D . Faktycznie jest oczojebny :) . Nie miałem okazji porównywać z Accu , w tym czasie mogłem kupić Luxmana 06 ale wybrałem lectora . Choć wygląda na produkt DIY którym po części jest gdyż jest wytważany na zamówienie przez małą Włoską manufakturę .
Co do wyglądy nic brzydszego od NADa nie widziałem ;)

Jeżeli nigdy nie miałeś najwyższych modeli CD Sony czy  obojętnie jaki Accu a cenisz sobie perfekcję to  nawet nie próbuj ;)
Później odwrotu już nie ma he he .

NAD nie jest ładny ale przykładowo w ŻADNYM na mały wagon jakie u mnie były nie burczał transformator co jest nagminne w ZNACZNIE droższych klamotach innych firm . Są też bezproblemowe i bezawaryjne ( w większości modeli ) .
Mi C350  z rozszerzonym modem grał lepiej do Gryphona Atilli którego wtedy sprzedałem i szło przeboleć tą szarość dla woreczka pieniędzy różnicy cen między nimi .

No ale jednak woreczek poszedł i znowu jest Accu ;)
Wszytko jak zawsze jest kwestią kasy i potrzeb .

cdt

Dość wyski Sony był testowany w KAIMe dupy nie urywał . Ja mam tor w całości lampowy do tego wyskoko skuteczne kolumny na papierze więc nadajemy na innych falach .

paul_67

Który model brzydala NAD jest godny uwagi?

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 13:41
Dość wyski Sony był testowany w KAIMe dupy nie urywał . Ja mam tor w całości lampowy do tego wyskoko skuteczne kolumny na papierze więc nadajemy na innych falach .


Topowe czyli 779ES , 707ES czy XA7ES ale przykładowo taki X505ES czy  XA50ES też jest niesamowicie zbudowany.
Są też modyfikowane wersje - SWOBODA.

Zaznaczam Topowe ale piszę o jakości nie o brzmieniu bo to w pewnym miejscu się kończy .
Accuphase łączą tą jakość z jakością brzmienia .

muda44

Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 13:46
Który model brzydala NAD jest godny uwagi?

To zależy od kolumn , reszty elektroniki , akustyki i preferencji
https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1498.0
Jeżeli chodzi o wzmacniacze ale w wersjach modyfikowanych .
Fabryczne grają tyle ile kosztują .

Z CD na dzień dzisiejszy może C542 ale wspominany tu CA Azur 640CV2 jest znacznie lepszy a tylko ciut droższy .

McGyver

Cytat: paul_67 w Maj 31, 2018, 13:46
Który model brzydala NAD jest godny uwagi?
Cedeka? IMHO żaden. Masz Akajca w domu, idź do wątku "CD player dla wariata".

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:48XA50ES też jest niesamowicie zbudowany.
Niesamowitości budowy to ja nie zamierzam kwestionować . Mój TEAC VRDS 10 też był niesamowicie zbudowany czy Revox 226 . Tylko grały gorzej od niższego modelu Lectora 06T.

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 13:57
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 13:48XA50ES też jest niesamowicie zbudowany.
Niesamowitości budowy to ja nie zamierzam kwestionować . Mój TEAC VRDS 10 też był niesamowicie zbudowany czy Revox 226 . Tylko grały gorzej od niższego modelu Lectora 06T

TEAC VRDS 10 to bieda przy tych Sony czy  Accuphase .

Z zewnątrz wygląda poważnie , ma ładny wyświetlacz i to tyle .
Te tanie Tiaki to się też kupuje jako transporty bo w tej roli są dobre . Nic więcej .

Proszę bardzo - przykład DP-65.
Szuflada jest  prowadzona na dwóch prętach , ośka bezszczotkowego silniczka od kręcenia płyta jest łożyskowana na szafirowym łożysku.
Działa to szybko i bezszelstnie .




cdt

Revox był cięższy od Teaca a grał od niego zdecydowanie gorzej .

cdt

Wychodzi mi na to że im prostrzy tor tym lepsza gra ;)

muda44

Podejdź do kogoś kto ma zadbane stare lub z tych nowych CD Accuphase , pobaw się szufladą , obsługą a we wzmacniaczu przełącz wejście gałką .
Zrozumiesz o czym piszę ;)

cdt

#88
No bez jaj o czym Ty piszesz . O gałkach szufladach . Miałem taki fajny wzmacniacz Kenwood KA 9100 pięknie wykonany z dużą aluminiową gałką do głośności . Jako protoplasta ACU grał też fajnie jak na tranową integrę . Tylko że już go nie mam

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 14:16
No bez jaj o czym Ty piszesz . O gałkach szufladach . Miałem taki fajny wzmacniacz Kenwood KA 9100 pięknie wykonany z dużą aluminiową gałką do głośności . Jako protoplasta ACU grał też fajnie jak na tranową integrę . Tylko że już go nie mam

Piszę o JAKOŚCI .
Jak Tobie nie przeszkadza że coś jest zrobione jak na kolanie w garażu i jeszcze za to płacisz bo wystarczy że dobrze gra to OK.
Ja jednak płacąc jakieś tam pieniądze wymagam właśnie tej jakości .
Masywna aluminiowa gałka przełączająca się z przyjemnym oporem czy bezszelestnie pracująca szuflada nie gra ale ja za darmo bym nie chciał przykładowo Krella 280CD ( którego miałem ) z tym jego burczącym trafem i kłapoczącą szufladą .

Nie porównuj też proszę czegoś tam z aluminiowa gałką do Accuphase .

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 14:22Nie porównuj też proszę czegoś tam z aluminiowa gałką do Accuphase .
Jako miłośnik marki powinneś wiedzieć że ACU założyli inżynierowi którzy odeszli z Kenwooda . Więc mam jak najbardzie prawo porównywać jeden z najwyższych modeli ich integry .

playandplay

Mam dość sporo płyt CD. Ktoś mi powiedział żebym posprawdzał czy cdek będzie czytał wszystkie. Sprawdzać? Kupowałem wszystkie jako legalne. W starym grały. Może być tak że coś nie zagra? Bo aż się boję.

paul_67

Wyjdzie w praniu.Dlaczego płyty (oryginały?) mają nie grać? Są porysowane czy co?

playandplay

Nie mam pojęcia. Niektóre były kupowane jako używane. Może jakieś ryski są. Chyba przewrażliwiony jestem, ale posprawdzam, bo mam dwa tygodnie żeby tego cdeka przetestować do bólu. Jakby coś nie zagrało to będzie wina odtwarzacza jeśli w starym grała płyta?

paul_67

To różnie bywa.Czasami badziewie odczyta porysowaną płytę bez zająknięcia, a wyższej klasy odtwarzacz się na niej wyłoży.

McGyver

Żeby były problemy, to płyta musi być dość mocno porysowana. Drobne ryski z reguły nie mają znaczenia. A mam też kilka płyt az matowych od rys, i mój transport je czyta bezproblemowo.

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 14:26
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 14:22Nie porównuj też proszę czegoś tam z aluminiowa gałką do Accuphase .
Jako miłośnik marki powinneś wiedzieć że ACU założyli inżynierowi którzy odeszli z Kenwooda . Więc mam jak najbardzie prawo porównywać jeden z najwyższych modeli ich integry .

No weź Ty nie żartuj .
Co ma jakiś Kenwood do Accuphase .
Co z tego że 100 lat temu jacyś inżynierowie gdzieś tam przeszli do konkretnych produktów i to jeszcze przez dziesiątki lat ewolucji  ?




Cytat: playandplay w Maj 31, 2018, 15:18
Mam dość sporo płyt CD. Ktoś mi powiedział żebym posprawdzał czy cdek będzie czytał wszystkie. Sprawdzać? Kupowałem wszystkie jako legalne. W starym grały. Może być tak że coś nie zagra? Bo aż się boję.

Masz gwarancję , kup drogą wysyłkową to do 14 dni bez powodu możesz oddać .
Problemy z czytaniem płyt miały CECe , Primare ale pierwsze słyszę że ten Pioneer .

playandplay

Wtedy trzeba inny  egzemplarz płyty kupić chyba? Zobaczę jak posprawdzam. Do tego pionka to płyty SACD mogą być hybrydy czy tylko SACD? Nie to, że od razu chcę tylko sacd słuchać bo sobie nowy cdek kupiłem, ale chciałbym spróbować usłyszeć różnicę jeśli będzie to na moich gratach możliwe.

cdt

Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 15:49No weź Ty nie żartuj .
Sam piszesz że starsze konstrukcje grają Ci lepiej . A jak nie pasuje coś do Twojej tezy to piszesz o ewolucji . Zdecyduj się na coś .
A co się tyczy tego Kenwooda KA 9100 to nie zdziwil bym się gdyby rozwalcował twój obecny wzmacniacz

muda44

Cytat: cdt w Maj 31, 2018, 15:53
Cytat: muda44 w Maj 31, 2018, 15:49No weź Ty nie żartuj .
Sam piszesz że starsze konstrukcje grają Ci lepiej . A jak nie pasuje coś do Twojej tezy to piszesz o ewolucji . Zdecyduj się na coś .
A co się tyczy tego Kenwooda KA 9100 to nie zdziwil bym się gdyby rozwalcował twój obecny wzmacniacz

Starsze ale odtwarzacze jeżeli chodzi o Sony i Accuphase i z lat mniej więcej 1990-2000 ( pomijając budowę grają " czyściej " a przykładowo DP-500 czy 400 " mulą " ) ale nowsze wzmacniacze Accu graja lepiej .
Według mnie lepiej gra E-260 niż E-408 i to też potwierdzają znajomi wysoko oceniając obecną serię E-X70
Nie piszę tu o obecnych topowych odtwarzaczach czy dzielonych wzmacniaczach Accuphase bo to całkiem inny wymiar pieniędzy .

Nie żartuj - bo miałeś jakiegoś Kenwooda a twierdzisz że masz porównanie do Accuphase .

Nie no ja poddaję się .