Mój kochany komponent toru audio- konkurs.

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 06, 2015, 13:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Najlepszą pracą jest ta o:

Linn Sondek LP 12
0 (0%)
set Audio Note
0 (0%)
2 wkładki + 2 ramiona + napęd
0 (0%)

Głosów w sumie: 0

Głosowanie skończone: Kwiecień 09, 2015, 11:43

frywolny trucht

Uwaga! Opis poniższy dotyczy wcześniej wersji konkursu, gdy przedmiotem był jedynie gramofon. Obecnie może to być jakikolwiek element toru audio i wszędzie tam gdzie jest mowa o gramofonie, należy rozumieć jakikolwiek element toru audio


Podejście czwarte, poprawione. I znowu skopiuję poprzedni tekst wprowadzając niezbędne  korekty założeń:

Chyba każdy z nas ma gramofon? Czasem więcej niż jeden. Czasem taki sam jak inni, ale zupełnie inne odczucia i doświadczenia. Chciałbym abyście podzielili się nimi wg pewnego schematu:

1. Skąd pochodzi i z jakimi perypetiami wiązało się zdobycie drapaka?
2. Dane techniczne wg producenta (jak są dostępne, DIY raczej zwolnione z tego wymogu).
3. Z czym współpracuje: wkładka, ramię, pre, kable.
4. Zdjęcia- najlepiej tego konkretnego egzemplarza.
5. Opis jak działa maszyna, co  się podoba, a co nie, jak gra, jak spisuje się w różnych konfiguracjach ( jeśli posiadacz ma takie doświadczenie).

Pozostałe założenia konkursowe:
Prace konkursowe proszę umieszczać w odpowiednim dziale gramofony, tzn tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?board=2.0
Albo niech inicjują wątek o tym urządzeniu, albo są wbite w już istniejący wątek. Na przykład jeśli ktoś ma Ad Fontes i chce przystąpić do konkursu, wpisuje się w wątku o Ad Fontes. Następnie zgłasza tutaj tylko link i że wpis swojego autorstwa z tej godziny, z tego wątku, zgłasza do konkursu. Autor pracy zgłasza. Jedna praca opisuje jeden, własny gramofon.
Jedna osoba może zgłosić maksymalne trzy prace.

Najwyżej powinna być oceniana z jednej strony rzeczowość, ale z drugiej nie pozbawiona pewnej frywolności.
Tak to widzę, ale to Wy będziecie głosować w ankiecie jaka pojawi się po zakończeniu okresu składania prac.

Muszą być minimum trzy prace spełniające 5 powyższych warunków i założenia konkursowe, aby konkurs był ważny.
Termin zgłaszania prac- od teraz do 8 lutego b.r., godzina 19.00
Tego dnia zostanie sformułowana ankieta, widoczna dla zalogowanych użytkowników i rozpoczniemy 48- godzinne głosowanie.
Nagroda dla zwycięzcy z ankiety -2 nowe, zafoliowane wydawnictwa winylowe z puli nagród.
Termin wysyłki- do 5 dni od wyłonienia zwycięzcy, adres wysyłki tylko na terenie UE.
Warunki konkursowe mogą ulec modyfikacjom w reakcji na nowe uwarunkowania.

Pozdrawiam i zapraszam!

miniabyr

Kurcze nie mam już więcej gramofonów do opisania :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Jesteś entuzjastą konkursów opisowych widzę? Podpowiedź aby zajrzeć na strych do teściów wydaje się trywialnie prosta. Mam lepszą opcję. Kupujesz  za 85zł gramofon vintage, np taki: http://allegro.pl/gramofon-dual-1210-i4966155201.html, naprawiasz, odpicowujesz, bierzesz udział w konkursie, wygrywasz, sprzedajesz niesamowity egzemplarz, w stanie igła, nie palone, jeździła tylko babcia do kościoła w niedzielę- za 2 tysie minimum :)

miniabyr

Mam ochotę na jakiś vintage, Nawet myślałem o jakimś Gerrard'e aby wypicować ,zrobić plintę i dołożyć ramię z epoki ....ale zakręciłem się teraz na inny vintage -Końcówke mocy Leak ,którą zamierzam odrestaurować i wpiąć do mojego systemu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht


Wireless

Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht


frywolny trucht

No i co? No i koniec. Jest sens trzymać konkurs otwarty tak długo aż pojawią się te 3 prace?

miniabyr

No właśnie lenie do pisania. Ja napociłem się i wystukałem trzy wypracowania na temat swoich drapaków.Jestem więc przodownikiem w tej dziedzinie. Choć mógłbym z zakamarków dzieciństwa przywołać Master Hit,Bambino ,ze dwie Unitry ,Daniela i  System Deck IIX. Łał ,ża się zdziwiłem ,że tyle tego było. :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Wireless, proponuję jedną płytę z racji braku konkurencji.
Może być? Czy zostawiamy konkurs otwarty, czekamy na jeszcze dwie prace i powalczysz o pełną nagrodę, tj dwie sztuki?

pzdr
Arek

Wireless

Frywolny, pozostaw konkurs otwarty. Żadne to zwycięstwo, gdy się jest jedynym zawodnikiem :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

OK.
Po pierwsze- uatrakcyjniamy pule nagród. Tak teraz wygląda:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=531.msg20220#msg20220
Po drugie- rozszerzamy słowo "gramofon" o "Mój kochany komponent toru audio" w domyśle: odtwarzacz plików, kolumny, magnetofon, wzmacniacz,itp, a nawet i kabel sieciowy czy produkt z pogranicza voodoo, jeśli uznasz, że warto mu laurkę z pazurem zafundować.
Po trzecie- czekamy nieskończenie długo na trzy prace ( jedna już jest), dodatkowo tydzień od wpłynięcia trzeciej. Czyli będzie jeszcze 7 dni, aby rzutem na taśmę coś tam, coś tam i uczynić konkurs bardziej pikantnym.

Pozostałe zasady, ujęte w pierwszym wpisie tego wątku, są bez zmian.

Zapraszam!

frywolny trucht


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

#14
Zgłaszam swoją pracę. Tę recenzję proszę potraktować jako kompletne źródło analogowe: 2 wkładki + 2 ramiona + napęd.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=645.0

kangie

P.S. Jak wszystko dobrze pójdzie, to na przełomie maja/czerwca br. będę miał nową wkładkę. Co konkretnie? Tajemnica ;) Muszę dozbierać jeszcze trochę forsy...

frywolny trucht

Super! Czyli faza II. Odliczamy 7 dni, może ktoś jeszcze coś dorzuci i zamykamy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Za dwa dni koniec przyjmowania prac.
Przybywajcie prace, przybywajcie!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Ja bym opisał swój...wzmacniacz,ale tu tylko gramiaki,więc pewnie w przyszłości,obecnie jestem jeszcze bez ;D

miniabyr

To pisz ,ja opisałem swój wzmak z kolumnami. Pisać nie marudzić i  nie stękać . Do klawiatur marsz.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Standardowa oferta, gdy prac za wiele nie ma: Czy miniabyr, wireless i kangie zgadzają się na:
a) podział nagród i każdy otrzyma po jednej płycie winylowej ( 2 CD),
b) nie zgadzają się i chcą zagrać o pełną stawkę dwóch płyt.
Jedna osoba się nie zgodzi i ankieta, która pojawiła się już u góry zostanie otwarta. W przypadku gdy wszyscy trzej panowie się zgodzą, pierwszeństwo wyboru ustala się zgodnie z czasem napływania zgłoszeń.

OKI?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Jeśli o mnie chodzi - dostosuję się do pozostałych dwóch panów. Nie mam wewnętrznej potrzeby stawania do walki o główną nagrodę, choć jeśli trzeba będzie i któryś z panów tak postanowi to nie będę miał wyjścia, trzeba będzie decyzję uszanować i stanąć mężnie do walki, hehehe ;)

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cześć,

Ja się też dostosuję do pozostałych :)

Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Jeden pisze "dzielmy równo", pozostali deklarują dostosowanie się. OK. Pierwszy  nagrodę wybiera wireless.
Dwie płyty CD lub jedno wydawnictwo winylowe:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=531.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93