Nakamichi CD Player 4

Zaczęty przez merlin1973, Sierpień 15, 2019, 15:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cytat: Melepeta w Sierpień 16, 2019, 21:36Z grających kabli też wielu się śmieje.
"Grające kable" to ja słyszę i się nie śmieję.

wiki

Cytat: Melepeta w Sierpień 16, 2019, 21:30
Wczoraj omal nie kupiłem interkonektów KBL Sound Spectra. Ale nie o tym. Był u mnie znajomy audiofil. To od niego chciałem kupić te kable. On chciał posłuchać mojego sprzętu i przyniósł swoje płyty. Posłuchał trochę a potem mu te płyty zabrałem na chwilę. Zdemagnetyzowałem je. Jakież było jego zdziwienie.
Co ty zrobiłeś - pytał, słuchając tych samych utworów, co przed chwilą.
Ale jak to zrobiłeś? Zdemagnetyzowałeś?
Pochwal się proszę...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

A ło tak
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

I jak była różnica po zdemagnetyzowaniu?

Melepeta

Była. Dźwięk robi się taki klarowniejszy.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

wiki

Zdjęcia ładne, ale nic z nich nie rozumiem...
To jakieś urządzenie wykonane przez Ciebie?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Tak. To moja robota. Można oczywiście kupić gotowy demagnetyzer. Acoustic Revive RD-3 kosztuje tylko 1900zł. A Furutech RD-2, też pewnie coś koło tego. To wolałem sobie zrobić. Koszt ok. 40-50zł. Chwila roboty i gotowe.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

merlin1973

Dziś przesłuchałem następnych kilka płyt i grały bez zastrzeżeń :D
Fakt te dwie płyty co szwankują słuchałem jako pierwsze  :o
Później jak do tej pory inne grają ok.  A te nadal ujowo  >:(
Jadę dalej i czekam ,aż któraś znowu zacznie skrzeczeć  :'(
Pozdrawiam S.CH.

Piterski

Cytat: paul_67 w Sierpień 16, 2019, 21:32To jednak aluminium się magnetyzuje :)
Może tu w rachubę wchodzi nie ich magnetyzowanie, a zbieranie się na nich ładunków elektrostatycznych?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Melepeta w Sierpień 16, 2019, 21:36Z grających kabli też wielu się śmieje.
No [emoji16][emoji23][emoji1787]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

paul_67

Cytat: Piterski w Sierpień 17, 2019, 09:46Może tu w rachubę wchodzi nie ich magnetyzowanie, a zbieranie się na nich ładunków elektrostatycznych?
Pewnie,że nie magnetyzowanie.Jeśli to w ogóle działa i nie jest sugestią...Coś podobnego omawiał kiedyś w swoim programie Reduktor szumu i nazwał to kompletną bzdurą i wyłudzaniem przez producentów pieniędzy od naiwnych obiecując im magiczne urządzenia dla poprawy jakości brzmienia :)
Ale może kolegi produkt to właśnie robi :)

Piterski

Cytat: paul_67 w Sierpień 17, 2019, 11:53Reduktor szumu i nazwał to kompletną bzdurą i wyłudzaniem przez producentów pieniędzy od naiwnych obiecując im magiczne urządzenia dla poprawy jakości brzmienia :)
O kablach wypowiada się podobnie, a ja to magiczne urządzenie słyszałem w akcji. Podśmiewywaliśmy się z tego z kolegami dopóki nie usłyszeliśmy płyt po tym zabiegu. Nie wiem o co w tym chodzi ale minę miałem zafrasowaną. Dla ścisłości dodam, że nie z wszystkimi płytami efekt był tak spektakularny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Chętnie kupię, jeśli Melepeta, wykona takie urządzenie dla mnie, bo chciałbym się przekonać nauszne, że to działa.

Melepeta

Mogę Ci wysłać swoje do testu. Tylko nie wiem czy to ma sens, bo przesyłka w obie strony wyniesie tyle co to warte. I to pod warunkiem, że mieszkasz w Polsce. Może lepiej powiem jak to zrobić. Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to sobie poradzisz bez trudu. Ja nie bardzo mam czas bawić się w zrobienie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

paul_67

OK.To może na PW ? Z góry dziękuję :)

wiki

Jeżeli można to też poproszę o przepis. 😀
Może być tu lub na PW.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Lyset

Melepeta,ja tez poprosze o przepis.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

tomekkk1

Arek, a może jakiś wątek na forum jeśli ów przepis to nie tajemnica?

Melepeta

W sumie dobry pomysł. Mam kilka ciekawostek związanych z odtwarzaczami CD. O wielu pewnie już pisałem, ale porozrzucane są po różnych wątkach. Postaram się zebrać to w całość. Może komuś się przyda.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.