MyślenickiKlubChujowegoAudiofila

Zaczęty przez mariobro12, Listopad 28, 2021, 18:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Cytat: vasa w Marzec 23, 2024, 21:24Oracle Delphi + unipivot Kuzmy + ZYX + Borbely + LM + Tannoy Stirling + nieistotne kable.


Oooo z Delphi musiało być dobrze, a jeszcze w takim towarzystwie! Pamiętasz na jakich lampach słuchaliście?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Normalnie opis lamp czyta się jak poezję gurnych lotów. I jak to w piezji bywa nie wszytko jest dla mnie zrozumiałe.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Siedziałem, słuchałem i doszedłem do wniosku że trzeba zacząć sprawdzać te 805.

Zacznę od Full Music (są na promocji 😬) dojadą i do świąt powinny być wygrzane.

Artur, jak trzeba aplikować takie starsze egzemplarze, w czym jest problem?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Marzec 24, 2024, 09:51Oooo z Delphi musiało być dobrze, a jeszcze w takim towarzystwie!
Było świetnie. Ale nie bez wad. Niestety kiepskie tłoczenia były nadal kiepskie. :(
Cytat: Pboczek w Marzec 24, 2024, 09:51Pamiętasz na jakich lampach słuchaliście?
Oczywiście że nie. Ale może nie zapomnę zapytać to Ci napiszę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

#1004
Cytat: vasa w Marzec 24, 2024, 23:21Niestety kiepskie tłoczenia były nadal kiepskie. :(

To prawidłowo, znaczy że gra referencyjnie, inaczej nie przyjmuję.

Mariusz ale piecyk chyba nie dał się zbytnio rozkręcić na tych kolumnach, one nie potrzebują takiego wygaru.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Marzec 25, 2024, 08:45ale piecyk chyba nie dał się zbytnio rozkręcić na tych kolumnach
No nie.
Te kolumny rzeczywiście nie potrzebują elektrowni i (prawie) żaden wzmacniacz nie musi z nimi pracować na full.
Dlaczego sądzisz że powinien lecieć na maxa?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

#1006
Na maksa to nie, jestem sporo przed połową skali.
Zauważyłem nie tylko przy ostatnio sprawdzanych pre gramofonowych, że ten samo poziom głośności uzyskany z pre i na wzmacniaczu daje inne wrażenia dźwiękowe i lepiej jest kręcić wzmacniacz, niż podnosić gain w pre.

Lubię dźwięk z rozkręconego wzmacniacza, nie grającego na minimum mocy. Może to głuchota wieku?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

#1007
Cytat: Pboczek w Marzec 25, 2024, 12:50Zauważyłem nie tylko przy ostatnio sprawdzanych pre gramofonowych, że ten samo poziom głośności uzyskany z pre i na wzmacniaczu daje inne wrażenia
Z tym się w pełni zgadzam. Też się tym bawiłem 🙂

Cytat: Pboczek w Marzec 25, 2024, 12:50lepiej jest kręcić wzmacniacz, niż podnosić gain w pre.
A z tym się nie zgadzam. Bywa różnie. Zaryzykuję twierdzenie że możesz mieć lepszy wzmacniacz niż pre 😁
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: Pboczek w Marzec 25, 2024, 12:50[...]
Lubię dźwięk z rozkręconego wzmacniacza, nie grającego na minimum mocy. Może to głuchota wieku?
Wcale nie głuchota, ja też mając taką możliwość nie podbijam zbyt mocno wzmocnienia na Sensorze. On z sam siebie daje większe napięcie na wyjściu niż większość phono, ale i tak z tym nie przesadzam.

Z technicznego punktu widzenia, jeśli się mylę proszę mnie poprawić, to potencjometr we wzmacniaczu tłumi sygnał. Słyszałem też że w większości przypadków taka optymalna wartość oscyluje w granicach ok.11
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Potencjometr tłumi. Też pamiętam że do godz. 11.00 jest optymalnie ale w tranach. To oczywiście jest umowne, bo od któregoś momentu pojawia się przester i jest to zwykle po połowie skali. 

W lampach to wygląda trochę inaczej ale nie pamiętam dokładnie w czym tkwi różnica. 😀

Mam wrażenie że wraz z większym wzmocnieniem, dźwięk nabiera masy i dostaje głębszych wybrzmień. Jak gra dobrze to lubię przyłożyć, a nie trzymać się mikroskali. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Może ma to wpływ na charakterystykę pracy lamp mocy. Ja mając przedwzmacniacz lampowy w końcówką tranzystorową też tak ustawiałem ją by na przedwzmacniaczu lampowym operować w okolicy przysłowiowej 11.
Jak było dużo mniej lub poz to nie grało to tak synergicznie. Oczywiście to wszystko są osobiste odczucia i odnoszą się do konkretnego systemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Doszły, założone, bias ustawiony, grzeję.

Nóżki wyglądają jakby były używane, nic o tym nie było w sklepie? Coś też stukało w jednej, możliwe?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite