Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Cytat: Piterski w Listopad 08, 2017, 23:04
Ja mam troszkę też napięcia pod skórą bo mam pożyczyć set kabli Furutech, IC i głośnikowe.
Dziś dodatkowo robiłem eksperymenty z zwrotnicą kolumn.
Ach... że też człowiek spokojnie długo nie usiedzi.
Ja przez rok przebudowałem cały swój system. Oczywiście gdzie mi tam do maszki,który to zrobił w tydzień :):):)
Zawsze coś swędzi,czasem mocniej,czasem mniej,czasem jest cisza a potem znowu kombinowanie,życie audiofeela :)

MAC

Czy ponętna Włoszka już dotarła?  :)

cdt

12-12-2017   16:14   Kraków (z siedzibą w Staniątkach k .Niepołomic)   Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania

:( od wczoraj

MAC

Dzwoń, atakuj, molestuj, bądź upierdliwy  ;D

miniabyr

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 19:36
12-12-2017   16:14   Kraków (z siedzibą w Staniątkach k .Niepołomic)   Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania

:( od wczoraj
Oby nią  nie rzucali tak jak w inpost !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Maciek jednak jesteś miszczu . To istna  epidemia ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Jeszcze żadnych kroków nie poczyniłem. Na razie paczam, że są takie dostępne i póki co pielęgnuję w sobie tylko tą nervose  ;D

Jest dwa razy drożej od PH5. Z tego co paczam i widzę to ma dodatkowo całe zasilanie na lampiszonach. Ile może być lepiej? Łoto jest zapytanie  :o

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 09, 2018, 10:35Jest dwa razy drożej od PH5.

Jak sprzedaż PH5 to będzie jak za pół ceny ;D 
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

rudy-102

Cytat: tatachabera w Styczeń 09, 2018, 12:07
Cytat: masza w Styczeń 09, 2018, 10:35Jest dwa razy drożej od PH5.

Jak sprzedaż PH5 to będzie jak za pół ceny ;D 
Jeszcze jak Verto odpuścisz to prawie jak za darmo ;)

MAC

A ile takich Verto trzeba na Ref Phono 10?  ;D

160 klocków  :o


tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 09, 2018, 13:29Ref Phono 10? 

Widzę, że kolega ma ambitne plany na ten rok ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

Cytat: tatachabera w Styczeń 09, 2018, 14:32Widzę, że kolega ma ambitne plany na ten rok ;D

Cóż z tego gdy...  ;D


rudy-102

Cytat: masza w Styczeń 09, 2018, 13:29A ile takich Verto trzeba na Ref Phono 10?  ;D
Takiemu nie dogodzisz :).

cdt

Aktualnie od ładnych kilku dni zerkam na ten gramiak . Troszkę drogo ale jak nie zlamię abstynencji nikotynwej to na gwiazdke  ;D .

MAC

Darek, ja Ciebie proszę... Ty zacznij palić jednak  ;D

Siedzi biedaczysko w delirce ponikotynowej, na forum nie zagląda to i z tego wszystkiego takie dziwne myśli po głowie krążą  ;D


Michał

Dziś go Dareczku słuchałem,jak to SME-poezja
Ale Ty masz taką fajną stolnicę,to o co chodzi?

cdt

O brak nikotyny w krwi  ;D . A powaznie to chodzi za mną nowy gramofon z podełka . Luxmana nie planuje sprzedawać .
SME 15 mi się podoba .

Michał

Ładny jest,ładniejszy niż moja SME 10 i lepiej zawieszona.

cdt

Droższy od 10 ki ale tańszy niż 20 ka  ;D
Ja sobie na razie paczam tylko i wzdycham . Jak nie zapalę i ogarnę co mam ogarnąć w tym roku to pewnie będę negocjował z RCM  .

Michał

Dario,ale ta 10 niewiele jest droższa od 15.RCM nawet nie sprowadza w tej chwili 10,bo różnica w cenie jest słaba.Poza tym jak do RCM przyjedziesz z gotówką,to oczywistym jest,że ponegocjujesz :)

cdt

I po co ja to czytam  ;D masohizm  :P

SME MODEL 15 jest uzupełnieniem oferty i wypełnia lukę pomiędzy 10tką, a 20tką. Z wyższego modelu zastosowano układ zawieszenia. Cechą charakterystyczną tej konstrukcji jest znoszenie drgań układu odczytującego zrealizowane za pomocą systemu sprężyn i tłumików. Jak wiadomo, im sztywniejsza i cięższa jest dana konstrukcja, tym jest ona mniej podatna na drgania i wibracje. Gramofon waży ponad 18 kg, co w połączeniu z jego zwartą budową  dodatkowo usztywnia całą konstrukcję. Zastosowanie odpowiedniego tłumienia optymalizuje rezonanse w wyższych rejestrach. Metoda podwieszenia subchassis na miękkich, gumowych tłumikach ma ogromne znaczenie dla brzmienia, bowiem nie powoduje podbarwiania dźwięku często spotykanego w konstrukcjach podpartych na metalowych sprężynach. MODEL 15 jest wyposażony w trzy kolumny po dziesięć gumowych pierścieni każda. Zawieszenie na trzydziestu gumowych sprężynach zapewniających odpowiedni poziom separacji od wszelkich sprzężeń akustycznych. Wszelkie ruchy układu zawieszenia w pionie i poziomie są kontrolowane poprzez duże tłumiki olejowe umieszczone w kolumnach nośnych. Pewien stopień sprzężenia pomiędzy podstawą a subchassis jest niezbędny dla zniesienia niepożądanych drgań układu napędowego i ramienia, które częściowo w postaci wibracji, częściowo jako ciepło przenoszone są poprzez płyn tłumiący do podstawy i odprowadzane do podłoża.

Michał

Jako były posiadacz SME 10 z SME 309,z czystym sumieniem napiszę Ci,że 15 gra sporo lepiej,to już jest poziom 20,natomiast 20/2 gra jeszcze lepiej i niestety spoooooro kosztuje ;D

MAC

40k za prawie podstawowy model z podstawowym ramieniem...  :o
Czy Ty wiesz jakie legendy za połowę tej kwoty możesz kupić?  :o

Michał

Cytat: masza w Luty 02, 2018, 18:25
40k za prawie podstawowy model z podstawowym ramieniem...  :o
Czy Ty wiesz jakie legendy za połowę tej kwoty możesz kupić?  :o
Maćko,to jest katalog,ale fakt SME się ceni.Popatrz co się porobiło z cenami wkładek a to ciągle te same wkładki.