Monteverdi - mistrz madrygałów

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 21, 2018, 16:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Nie wiem czy u nas są miłośnicy twórczości Claudio Moteverdiego ale wiem, że warto założyć wątek jemu poświęcony. Jak zawsze ostatnio, chciał bym odwołać się do Waszych doświadczeń gdyż moje są na chwilę obecną, wątłe.
Słucham właśnie takiej płyty i jest bardzo dobrze. Czy ja tak niespotykanie dobrze trafiłem i jest to rodzynek, czy też możecie wskazać jakieś jeszcze dobre realizacje, co bym nie musiał błądzić? No chyba, że to nie jest dobra rzecz, więc proszę o nakierowanie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

To jest dobra rzecz [emoji3]
Chociaż nie zawsze Claudio jest taki świątobliwy.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

No właśnie, jak to było z tymi madrygałami? To rzecz świecka raczej, prawda?

A za propozycję dziękuję, rozejrzę się :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Cytat: vasa w Sierpień 21, 2018, 16:42To jest dobra rzecz

Właśnie trzymam ją w ręku, kompletnie zapomniałem, zaraz idzie pod igłę. :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Sierpień 21, 2018, 17:10Szybki jesteś

a co tam :D

jeszcze coś ciekawego w temacie Claudio czy już nasz forumowy potencjał został wyczerpany? ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

 
Cytat: gratefullde w Sierpień 21, 2018, 17:08Ok, płyta kupiona

Andrzej, spokojnie, Monteverdi pozostawił po sobie dużo dobrego i ma farta do wykonawców.  :)
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Cytat: nosferartur w Sierpień 21, 2018, 17:17Andrzej, spokojnie

Arturze, ależ jestem :)

Tylko sobie nie myślcie, że z operą Wam odpuszczę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Ja to Monteverdiego  słucham niejako pośrednio. Poprzez Emmę Kirkby.
Np takie jeszcze mam i chwałę [emoji9]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa



Cytat: gratefullde w Sierpień 21, 2018, 17:21
Tylko sobie nie myślcie, że z operą Wam odpuszczę ;)
Monteverdiego z operą można łatwo połączyć. Już gdzieś wklejałem jego brzydkie panny ale najpopularniejsza jest opera l'Orfeo.
Osobiście średnio mi wchodzi ale zawsze można najpierw sprawdzić w jutubie[emoji442]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Sprawdzę, sprawdzę  :)

Na razie jestem pod wrażeniem Vespro... ale już mi czas by nastrój zmienić  8)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Cytat: gratefullde w Sierpień 21, 2018, 17:13jeszcze coś ciekawego w temacie Claudio czy już nasz forumowy potencjał został wyczerpany?
Więcej wiary.  :D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Śliczne box'y Arturze... wiedziałem, że założyłem prawidłowy wątek  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

nosferartur

Dwa pierwsze boxy, to pierwsze w ogóle wykonania ,,Beat", trzeci to pierwsze podejście Gardinera. Moim zdaniem Corboza warto posiąść, ta interpretacja do dzisiaj uważana jest za jedną z najlepszych.
Mam straszny bałagan w płytach CD i niewiele mogę wyczarować tak na poczekaniu, ale jeżeli dalej będziesz drążył temat, to z bardziej współczesnych wykonań warto posłuchać Herreweghe i boskiego Alessandriniego.  :np:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Kurczę. Normalnie XXI wiek.
Parę wpisów wyżej poszukałem w necie okładki płyty Monteverdiego a przed chwilą znalazłem w skrzynce reklamę nowej inscenizacji "Koronacji Poppei" tegoż kompozytora.

Normalnie przyszłość. I to działająca [emoji2]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

To i ja coś podrzucę... fajna płyta z madrygałami nie tylko od Monteverdiego, wszystko rozpisane i zagrane na elektrycznych syntezatorach. Taka bardziej ciekawostka :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Moriarty

Cytat: nosferartur w Sierpień 21, 2018, 20:01z bardziej współczesnych wykonań warto posłuchać Herreweghe i boskiego Alessandriniego.  :np:


Poprawiam błąd logiczny: "warto posłuchać boskiego Herreweghe i Alessandriniego" :D

Ale tak w ogóle to piwo dla tego pana za polecenie Herreweghe'a - Najbardziej Niedocenionego Geniusza Batuty Naszych Czasów  :np:. Komuś już tu polecałem, ale przy okazji przypomnę, że jest na rynku fajny box z 30 CD Herrewedge'a nagranymi dla Harmonii Mundi. Przepiękna, a przy tym dobrze nagrana muzyka. Kto nie kupi(ł), ten osioł :P.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa



Cytat: Moriarty w Sierpień 22, 2018, 14:36
Kto nie kupi(ł), ten osioł :P.

Poszukałem, znalazłem i...
nie kupiłem.
30 cedeków z muzyką dawną pewnie by mnie nie zabiło ale miałbym głębokiego doła.
Nie czas teraz na to [emoji852]️

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Hej, ale to nie jest dołująca muzyka! No, może poza ostatnią płytą - z eksperymentalną moderną akurat, a nie muzyką dawną  - której wysłuchałem raz i wystarczy. To naprawdę piękne utwory i wykonania, ja się przy tej muzyce relaksuję.

Herreweghe jest jak dobry masaż.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

nosferartur

#22
Cytat: Moriarty w Sierpień 22, 2018, 14:36Poprawiam błąd logiczny: "warto posłuchać boskiego Herreweghe i Alessandriniego"

I jak źle mi się słucha ,,Koncertów brandenburskich" w wykonaniu Il Giardino Armonico, czy Le Concert des Nations, bo mam wrażenie, że ktoś południowcom pozakładał wędzidła, by ich czasami nie poniosło, tak ciężko zawierzyć wybitnym walorom interpretacyjnym muzyki włoskiej popełnianej przez artystów wyrosłych w kulturach, w których temperament jest faux pas. Monteverdi i Alessandrini to pełnokrwiści Włosi i to słychać. Nie trzeba być nawet uważnym audytorem, wiedząc jak mentalnie i kulturowo różni się Północ i Południe, by dać się uwieść wykonaniu Alessandriniego.
Nawet jeżeli ktoś ma, oparte na własnych doświadczeniach i odmienne od mojego zdanie to nie będzie z mojej strony skruchy, właśnie ze względu na logikę i dlatego jeżeli sięgamy po Monteverdiego, to przede wszystkim Rinaldo Alessandrini ,,Il Divino".  ;)


Cytat: Moriarty w Sierpień 22, 2018, 14:36Ale tak w ogóle to piwo dla tego pana za polecenie Herreweghe'a - Najbardziej Niedocenionego Geniusza Batuty Naszych Czasów  .

To nieprawda, że jest niedoceniany, a Jego geniusz poddaje się w wątpliwość. Pamiętam jak więcej niż ćwierć wieku temu, gdy jeszcze mieszkałem w Polsce moi koledzy piali w zachwytach gdy udało im się dotrzeć do jakichś nagrań. Tutaj gdzie mieszkam teraz, ,,mateczniku" Herreweghe, wiedząc o koncercie nie mogę zbyt długo dłubać w nosie, bo w najlepszym wypadku będę słuchał DZIEŁA w ostatnim rzędzie i mogę zapomnieć o magii solowego grania zespołowego i pięknie brzmienia dawnych instrumentów.  :np:


Cytat: Moriarty w Sierpień 24, 2018, 12:23Herreweghe jest jak dobry masaż.

Troszeczkę przesadzasz z tym masażem, chyba że myślisz o gua sha.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

gratefullde

Mam już płytę. Fajnie wydana, w środku obi, nie chwalę się bom skromny... Jeszcze nie słuchałem
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Sierpień 30, 2018, 19:52
Mam już płytę. Fajnie wydana, w środku obi, nie chwalę się bom skromny... Jeszcze nie słuchałem
Przyznaj się.
Tytuł Cię skusił [emoji23]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.