Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: tatachabera w Styczeń 13, 2018, 08:32Jeśli one nie mają basu ......
A widzisz tam dwa wielkie suby?  :)

Michał

Maszka ma rację,Jacek daj se siana z YT,te paczki są w sklepach,po prostu wypożycz,daj potem znać pomogę Ci je optymalnie ustawić np

Michał

Czytałem ostatnio przygody Myszora,który kupił piękne Tannoy LGM,od kogoś z Wrocka. Stan,no kurna sklepowy,po prostu piękne i mimo dzielonki vintydżowego Accu,narzekał na brak basu i oddał koledze. Paczki wyglądały obłędnie,no ale czegoś mu brakowało. Trza to samemu ogarnąć. Ja byłem skłonny kupić te Redy z Wielkopolski,nawet gadałem z Maszką przez telefon,bo gdyby mi nie pasowały to bez problemu bym sprzedał,ale nie za pieniądze,których oczekuje Pan Doktor :)
Wyszło na dobre,bo Herezje wpasowały się w pokój jakby były uszyte u krawca i przestałem mieć dylematy.

lok

Forte to nie są kolumny z serii Heritage Klipsch Cornwall LaScala to ta seria.
Heresy maja obudowę zamknięta. Maja szybki punktowy nierozlazły bas. Może nie schodzi za nisko. Ale za to nie ma problemu ze coś się wzbudza buczy.
Warto do Heresy podłączyć bardzo dobry wzmak. Ja słuchałem na lampie 2a3. Warto spróbować.
Tannoy to ta sama klasa dźwięku co Klipsch. Jeżeli ktoś posłucha to ciężko wrócić do tradycyjnych paczek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MAC

Ja za swoje SRMy dałem 8,5 i uważam, że to nie mało. Kupowałem w amoku opętańczym najarany jak szczerbaty na suchary  ;D
To była raczej górna granica za wzorowy stan.
Standardowa ich cena w Europie to ok 1700-1800 Euro tylko trzeba jeździć jak Piterski  :o
W Stanach i Kanadzie są tańsze ale... kawosz raz próbował ciągnąć EV i nie dociągnął  ;D
Także realna ich wartość u nas nie powinna przekraczać 7-8 tysięcy zł. Żądanie sum wyższych to szukanie palacza na żaglówkę.
Amen.

Michał

#1755
Cytat: lok w Styczeń 13, 2018, 08:54
Forte to nie są kolumny z serii Heritage Klipsch Cornwall LaScala to ta seria.
Heresy maja obudowę zamknięta. Maja szybki punktowy nierozlazły bas. Może nie schodzi za nisko. Ale za to nie ma problemu ze coś się wzbudza buczy.
Warto do Heresy podłączyć bardzo dobry wzmak. Ja słuchałem na lampie 2a3. Warto spróbować.
Tannoy to ta sama klasa dźwięku co Klipsch. Jeżeli ktoś posłucha to ciężko wrócić do tradycyjnych paczek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie tak. Nie mam obecnie parcia na zmianę lampy,ale dobrą (np SunAudio)2A3,lub 300B kiedyś sprawdzę,bo czasem mam wrażenie,że te 20 watt z diabełka to dla Klipschów ,,za dużo" może takie 5watt zagrałoby jeszcze szlachetniej?pieśń przyszłości,bo Klipsch zostają,są naprawdę świetne.
Edyta:pisząc ,,na przykład" skrótem,pojawia się kuflarnia...

Flip Back

Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 22:09Lutek bardzo Cię szanuje,ale jeśli twierdzisz,że w Cornwall nie ma basu,to ja ewidentnie sobie coś dopowiadałem w czasie odsłuchu.

Małem jakieś trzy - cztery lata temu dużą przyjemność słuchać Cornwalli ze starszej produkcji. Na pewno nie była to współczesna seria. Dźwięk był imponujący, bas fantastyczny. Także opinie o braku basu w tych kolumnach są zaskoczeniem dla mnie. Na pewno jeśli chodzi o to pasmo, problemów bym nie szukał w kolumnach a raczej w towarzyszącej elektronice. Cornawall to świetne paczki.

MAC

Różne osoby mają bardzo różne oczekiwania co do basu.
Ja już dawno przeszedłem okres basu gniotącego żebra ze scanów. Teraz inaczej go słucham i oczekuje innego  :)
W muzyce najwięcej dzieje sie na średnicy i tam szukam od kilku lat przyjemności słuchania.

Michał

Cytat: Flip Back w Styczeń 13, 2018, 09:09
Cytat: Michał w Styczeń 12, 2018, 22:09Lutek bardzo Cię szanuje,ale jeśli twierdzisz,że w Cornwall nie ma basu,to ja ewidentnie sobie coś dopowiadałem w czasie odsłuchu.

Małem jakieś trzy - cztery lata temu dużą przyjemność słuchać Cornwalli ze starszej produkcji. Na pewno nie była to współczesna seria. Dźwięk był imponujący, bas fantastyczny. Także opinie o braku basu w tych kolumnach są zaskoczeniem dla mnie. Na pewno jeśli chodzi o to pasmo, problemów bym nie szukał w kolumnach a raczej w towarzyszącej elektronice. Cornawall to świetne paczki.
Odsłuch w bloku-bez urazy,ale jak ktoś te krowy wepchnął do 12m2,to potem takie kwiatki wychodzą. Fale się ponakładały i wyszło nic. Cornwall muszą oddychać,nawet nie w sensie przestrzeni wokół,bo można je przystawić do ściany i grają,ale pokój musi być spory,bo się dół nie rozpędzi,no fizyka.

tatachabera

No i się porobiło  ;D w każdym razie jedno jest pewne - Focale dzisiaj idą na giełdę a później będę dalej ćwiczyć temat. Jak znajdę odpowiednie SRM'y to będzie OK ale nic na siłę. Heresy muszę obowiązkowo przesłuchć. Wizualnie Heresy bardzo przypadły mi do gustu :) teraz tylko żeby zagrały tak jak lubię i może być po temacie. Dodatkowo cena Klipschów bardzo zachęcająca  ;D


Michał a jak muzyka rockowa wypada na tych paczkach ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

MZ świetnie. Może jak elem wpadnie,to coś skrobnie,bo słuchał ich ostatnio u mnie na różnym repertuarze. Ja jestem zdania,że Herezje grają wszystko,ale wiesz jak to jest z opiniami 8)

MAC

Wywoławczo 2800 ojro


MAC

No i kurdeeee
3500 ojro Ryga.
Jedzie ktoś ze mna na wycieczkę?  ;)


Michał

No te wyglądają pięknie. Może Piterski? ;D

tatachabera

One są ogromne jak zamrażarka w mięsnym  :o
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

MAC

#1765
No właśnie zaczynam dostrzegać ten problem  :o
Już nawet abstrahując od murowanego rozwodu  ;D to na taras nie wyjdę jak je postawię w pokoju  :(

Michał

No ale tam jest 15" takie kolumny są duuuuże ;)

tatachabera

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 11:31Jóź nawet abstrahując od murowanego rozwodu   to na taras nie wyjdę jak je postawię w pokoju 

Zagracisz sobie cały salon.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 10:56Może jak elem wpadnie,to coś skrobnie,bo słuchał ich ostatnio u mnie na różnym repertuarze

Heresy u Michała grają bardzo przyjemnie. Tak jak Michał pisał, maję wielką ochotę do grania, energetycznego, żywego grania. Bardzo rozróżniają nagrania (dla jednych zaleta, dla innych to może być wada :) )  Bas w pokoju Michała jest bardzo ok. Nie ma się co przejmować tym, że  zaczynają od 55 Hz. Tzw "bas na klatę", to przecież nie są dźwięki 20-30 Hz, wiekszość rockowych płyt nawet nie dotyka zakresu najniższych tonów.
Łomotów chyba nie słuchaliśmy. Michał, zapuść może The Stooges. Jak ta płyta zagra ok, tzn, że do rocka się nadają.

Jacek, musisz posłuchać u siebie. A najlepiej u Maszy, to będziesz od razu wiedział jak daleko/blisko im do grania SRMów Maćka :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 11:31
No właśnie zaczynam dostrzegać ten problem  :o
Jóź nawet abstrahując od murowanego rozwodu  ;D to na taras nie wyjdę jak je postawię w pokoju  :(
Maciek ale to tylko jeden rozwód a kolumny zostają z tobą ....no nie pękaj ,czego nie robi się aby ladnie grało. Nie bądź nudny jak bummm-)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

 ;D

No chwile obecną wolałbym wygospodarować miejsce na płyty bo tu mnie najbardziej boli.

elem

tak, to widzę...

"Kochanie, to jest pierwszy mebel do naszego, nowego, pięknego domu. Wiesz, to 15 cali, a wielkość robi różnicę"   ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Michał

No właśnie The Stooges,ja tego oczywiście posłuchałem i to już parę razy, bardzo lubię tę płytę i Herezje łoją ją aż wióry idą,ona jest w ogóle b dobrze nagrana.Jak wpadniesz to posłuchamy razem np

miniabyr

Cytat: elem w Styczeń 13, 2018, 11:45
tak, to widzę...

"Kochanie, to jest pierwszy mebel do naszego, nowego, pięknego domu. Wiesz, to 15 cali, a wielkość robi różnicę"   ;D
A co będzie jak luba lubi Boenicke W5 i wielkość jej nie imponuje tylko spryt?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

no to...  censored   censored   censored      ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe