Micro Seiki MR-711

Zaczęty przez GregWatson, Lipiec 21, 2014, 21:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

#25
Dla ciekawości podam iż Micro Seiki wypuściło podobną konstrukcję do MR-711 ale z możliwością dobierania sobie różnych ramion gramofon ten posiada symbol MD-700. Jak wyglądał w oryginale pokazuje fotka 1 a następne przedstawiają jak wbudowano ramię.



Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A zobaczmy co on ma w środku, jak się okazuje - trochę różnych kabelków tam jest:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#27
Wracając do modelu MR-711 zostały przez firmę Micro Seiki wypuszczone dwie wersje kolorystyczne nie różniące się wyposażeniem. Ze względu na różne rejony ekspansji tego modelu zostały one wyprodukowane w różnej wersji zasilania (w zależności od rejonu przeznaczenia/wysyłki zostały przystosowane do napięć jakie obowiązują w danym rejonie świata).  Jedne posiadają przełącznik napięciowy za pomocą którego można zmieniać napięcie zasilania na takie jakie obowiązuje w danym kraju a drugie zostały wyposażone w elektronikę ustawioną tylko na jedne napięcie.

Poniżej prezentuję obie wersje kolorystyczne jak i napięciowe. Wszystkie pozostałe parametry są identyczne.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Prezentowane fotki pokazują:
- fotka 1 gramofon z wersja bez regulacji napięcia (ustawienie elektroniki na sztywno),
- fotka 2 oraz 3 gramofon z wersją z regulatorem napięcia (przełącznik napięć).

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#29
Oto jeszcze jedna ciekawa strona o tym modelu gramofonu



http://hifi-garage.net/v1/2016/03/16/micro-seiki-mr-711/

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Goniąc dalej króliczka po lekkim odrestaurowaniu i nadaniu blasku jeden z MR-711 będzie do wzięcia. Bardzo ciekawa konstrukcja.  Ach te króliczki.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wracając do modelu MD-700 równie rzadkiego jak MR-711 ostatnio był widziany z lekka okrojonym wyposażeniem:

http://www.ebay.com/itm/Micro-Seiki-MD-700-turntable-in-excellent-condition-/322316643871?hash=item4b0b91ae1f:g:6n8AAOSwHMJYCVUP

Zarówno jeden jak i drugi model są stosunkowo rzadkie i pojawienie się ich na rynku wtórnym powoduje u mnie zawsze lekkie dygotanie serduszka bo dosyć mało jest jednych tych egzemplarzy na rynku, ot takie sobie perełki.

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Listopad 09, 2016, 18:21
jeden z MR-711 będzie do wzięcia. Bardzo ciekawa konstrukcja.  Ach te króliczki.  :) :) :)
To przyznaj się na co miejsce szykujesz.
Tam wkładkę, tu karuzelę.
Oj, będzie się działo :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Też Micro Seiki ale zdecydowanie wyższy model - nie zdradzam bo zaraz ceny poszybują do góry o 300% i cacy wkładeczka do tego. I jak zwykle mówię sobie że to już koniec gonitwy za króliczkiem.  :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Listopad 10, 2016, 19:03
Też Micro Seiki ale zdecydowanie wyższy model - nie zdradzam bo zaraz ceny poszybują do góry o 300% i cacy wkładeczka do tego. I jak zwykle mówię sobie że to już koniec gonitwy za króliczkiem.  :) :) :)

Gonitwa, gonitwą, ale jak jest coś fajnego do upolowania to czemu nie :)
3mam kciuki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Nie dziękuję jak to mówią. Jak już będzie bliziutko to założę odpowiedni wątek.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A teraz posłuchaj jak gra Micro Seiki MR-711

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Marzec 11, 2017, 20:26A teraz posłuchaj jak gra Micro Seiki MR-711
No gra zjawiskowo :o
Plany, przestrzeń, wybrzmienia - wszystko jak na żywo :P
Tylko od repertuaru śrubki rdzewieją ;D

Czy on ma możliwość podłączenia kabli również z przodu?
Jak to ustrojstwo działa? Przecież nie może podawać sygnału jednocześnie na dwie pary gniazd ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Przypuszczam że to jest zmiksowane - obraz nie idzie za dźwiękiem. Ale ładnie brzmi, ktoś to dobrze zrobił. Z przodu nie ma żadnych wejść. Jedynie tylko z tyłu DIN. Moje są nieprzerabiane więc takie jak fabryka wypuściła takie są nadal. Trochę się namęczyłem z kabelkami ale jakoś to gra.
Ja u siebie mam jedne kolumny nad drugimi i jak puszcze z czterech to przestrzeń jest niesamowita.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I jeszcze jeden czadowy kawałek:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tu już coś innego dla odmiany:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Marzec 11, 2017, 21:24I jeszcze jeden czadowy kawałek
Cytat: GregWatson w Marzec 11, 2017, 21:26coś innego dla odmiany
Zwróciliście uwagę na fakt, że na filmikach kolumny stoją równiutko na baczność, w odległości metra, bez żadnego poszanowania dla audiofilskich standardów ustawiania kolumn :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Jakie ramię jest fabrycznie montowane?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Greg, miałeś kontakt osobisty z drapakami serii DQ?  DQX-1000 mi się marzy :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GregWatson

Nie, nie miałem. Zauważyłem jedynie że ceny tych modeli są często przesadzone. Ja raczej idę w kierunku DD-40, DDL-60 (dwa ramiona) czy też BL-91.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I ktoś to z naszych wziął?
Trochę tego i trochę tamtego też.