Nasze odnowione stare klamoty

Zaczęty przez kawosz, Kwiecień 19, 2016, 18:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Doczekałem się w końcu powrotu Luxman ów
Mirek zajął się elektroniką wg porady Ondreja a ja w międzyczasie zrobiłem regenerację skrzyneczek .
Stary japoniec dobrze się zgrał z sutem i 103r . Jestem mega zadowolony .
Koszt zabawy mnie nie zrujnował i mam mega satysfakcję .
Czeka mnie jeszcze zabawa z wyczyszczeniem aluminiowych frontów i wymyślenie nowych szafek pod klamoty bo trochę teraz mi żal chować toto w dziurze  :)

Piterski

Prezentuje się po prostu ślicznie. Bardzom ciekaw jak to gra, jutro odbieram SUT Mariusza i walił bym do Ciebie jak w dym ale jeszcze kicham i kapie mi z nosa. W pracy to się trzymają ode mnie z daleka  ???
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: kawosz w Kwiecień 19, 2016, 18:47Doczekałem się w końcu powrotu Luxman ów
Normalnie gentelman's club :)

Masz jakiś patent na czyszczenie aluminium?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Widziałem je u Mirka, nie wiedziałem że Twoje :).

kawosz

Cytat: vasa w Kwiecień 19, 2016, 18:55Masz jakiś patent na czyszczenie aluminium?
Będę próbował myślałem o jakiś specyfikach do czyszczenia kuchenek . Mam też pastę polerską którą czyściłem revoxa tylko tu się trochę boje jej użyć żeby nie powycierać napisów . Będę delikatnie próbował . Zdam relacje jak już wyczyszczę .

Jakub

Cytat: kawosz w Kwiecień 19, 2016, 19:05Będę próbował myślałem o jakiś specyfikach do czyszczenia kuchenek

Nawet o tym nie myśl! To są wszystko żrące środki. Tylko miękka gąbka z płynem do naczyń lub mydłem i delikatnie czyścisz na mokro. Do czyszczenia najlepiej zdemontować fronty. Potem można nałożyć politurę samochodową.

Do czyszczenia żółtego nalotu można spróbować użyć tzw. magicznej gąbki, ale ona ma właściwości ścierne, więc jak za mocno przyciśniesz to zedrzesz napisy.

kawosz

Cytat: Jakub w Kwiecień 19, 2016, 19:14Potem można nałożyć politurę samochodową.
Na fronty ? A co to za specyfik bo nigdy się z nim nie spotkałem . Jak byś Jakub może jakiegoś linka wkleił to było by fajnie . Z góry dziękować :)
A  może by spróbować pastą do zębów ?

Jakub

#7
Cytat: kawosz w Kwiecień 19, 2016, 19:24A  może by spróbować pastą do zębów ?

Nie. Żadnych środków ściernych ani wybielaczy.
Jakby to były nowe sprzęty, to by można próbować, ale na takich wiekowych klockach lepiej nie ryzykować, bo lakier może się już słabo trzymać.

Można jeszcze użyć bardzo miękkiej gumki do mazania.

Na szczotkowanym aluminium należy pracować zgodnie z kierunkiem szczotkowania. Jak będziesz szorował pod kątem to natychmiast zrobisz rysy.

Cytat: kawosz w Kwiecień 19, 2016, 19:24Na fronty ? A co to za specyfik bo nigdy się z nim nie spotkałem .

Ja używam takiej:
http://www.motochemia.pl/sonax-auto-politura-250ml-do-lakieru-samochodowego-p-2276.html

Przy czym z tą politurą też należy ostrożnie się obchodzić.

Potem można zawoskować woskiem bezbarwnym do samochodów. Ja aluminiowy front ze wzmacniacza myłem mydłem i tylko woskowałem. Politurę stosowałem tylko na lakierowanej pokrywie.

Czasami lepiej zostawić patynę lat na sprzęcie, niż go bezpowrotnie zniszczyć przy próbie czyszczenia.


kawosz

Cytat: Jakub w Kwiecień 19, 2016, 19:31Czasami lepiej zostawić patynę lat na sprzęcie, niż go bezpowrotnie zniszczyć przy próbie czyszczenia.
Święta racja . Już nie raz przedobrzyłem i żałowałem . Dobrze że wytłuściłeś warto sobie to wklepać w główkę :)

vasa

A jakaś chemia typu ocet z mąką?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Cytat: vasa w Kwiecień 19, 2016, 19:46A jakaś chemia typu ocet z mąką?

Nie polecam traktować aluminium kwasem.

Takie stare fronty są pewnie zresztą lakierowane, więc stosowanie środków ściernych uszkodzi warstwę ochronną i tylko pogorszy sprawę.


miniabyr

Darek ładne to jest ! Qufa robimy się forum łyntydż  ;D W sumie  to dobrze że forum staje się wyraziste. Mamy pokaźną reprezentacje drapaków ,szpulaków ,odnawianych wzmacniaczy ,kolumn i co tam jeszcze . Ja jestem z takiego obrotu sprawy zadowolony ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !